Seznam fakulty New York University - List of New York University faculty
Následuje částečný seznam významných fakult (ať už minulých, současných nebo navštěvujících) z New York University . Od roku 2014 je mezi minulou a současnou fakultou NYU nejméně 159 Guggenheimových členů , více než 7 vítězů Laskerovy ceny a nejméně 68 je v současné době zvoleno do Americké akademie umění a věd .
Laureáti Nobelovy ceny
- Laureáti Nobelovy ceny Daniel Kahneman , Myron Scholes a Robert A. Mundell přednášeli na New York University Tandon School of Engineering jako součást přednáškového cyklu NYU Tandon School of Engineering Lynford .
Americká akademie umění a věd
- Susan C. Antón , profesorka na College of Arts and Science
- Gérard Ben Arous , profesor Courant
- Marsha Berger , profesor Courant
- Jeff Cheeger , profesor Courant
- Percy Deift , profesor Courant
- Peter Lax , profesor Courant
- Fang-Hua Lin , profesor Courant
- Henry McKean , profesor Courant
- Cathleen Morawetz , profesorka Courant
- Charles Newman , profesor Courant
- Louis Nirenberg , profesor Courant
- Charles Peskin , profesor Courant
- KR Sreenivasan , profesor Courant, Tandon School of Engineering, Graduate School of Arts and Science
- Margaret Wright , profesorka Courant
- Lai-Sang Young , profesor Courant
- Samuel Morse , profesor na Tandon School of Engineering, Graduate School of Arts and Science
- Leslie Greengard , profesorka Courant, Tandon School of Engineering
- Yusef Komunyakaa , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Trevor Morrison , profesor School of Law
- Debraj Ray , profesor na Graduate School of Arts and Science
- John Brademas , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Adam Przeworski , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Russell Hardin , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Bruce Bueno de Mesquita , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Stephen Taylor Holmes , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Nathaniel Beck , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Alastair Smith, profesor na Graduate School of Arts and Science
- George W. Downs, profesor na Graduate School of Arts and Science
- David Stasavage , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Rudolph Marcus , profesor na Tandon School of Engineering
Členové Národní akademie věd
- Marsha Berger , profesor Courant
- Jeff Cheeger , profesor Courant
- Percy Deift , profesor Courant
- Leslie Greengard , profesorka Courant, Tandon School of Engineering
- Michail Gromov , profesor Courant
- Peter Lax , profesor Courant
- Andrew Majda , profesor Courant
- Henry McKean , profesor Courant
- David McLaughlin, profesor Courant, Tandon School of Engineering
- Cathleen Morawetz , profesorka Courant
- Charles Newman , profesor Courant
- Louis Nirenberg , profesor Courant
- Charles Peskin , profesor Courant
- KR Sreenivasan , profesor Courant, Tandon School of Engineering
- SR Srinivasa Varadhan , profesor Courant
- Margaret Wright , profesorka Courant
- George Bugliarello , profesor na Tandon School of Engineering
- Elliott Waters Montroll , profesor na Tandon School of Engineering
- David Harker , profesor na Tandon School of Engineering
- Paul M. Doty , profesor na Tandon School of Engineering
- Rudolph Marcus , profesor na Tandon School of Engineering
- Gloria M. Coruzzi , profesorka biologie
- Claude Desplan , profesor biologie
Členové Národní akademie inženýrství
- Marsha Berger , profesor Courant
- Leslie Greengard , profesorka Courant, Tandon School of Engineering
- KR Sreenivasan , profesor Courant, Tandon School of Engineering
- Margaret Wright , profesorka Courant
- Dante C. Youla , profesor na Tandon School of Engineering
- George Bugliarello , profesor na Tandon School of Engineering
- Ernst Weber (inženýr) , profesor na Tandon School of Engineering. Byl prvním prezidentem Institutu elektrotechnických a elektronických inženýrů (IEEE) a jedním ze zakladatelů americké národní akademie inženýrství (NAE).
- Tsuneo Nakahara , profesor na Tandon School of Engineering
- Nathan Marcuvitz , profesor na Tandon School of Engineering
- Jack Wolf , profesor na Tandon School of Engineering
- Jerome Swartz , profesor na Tandon School of Engineering
- Paul Horn (počítačový vědec) , profesor Courant, Tandon School of Engineering
- Nicholas J. Hoff , profesor na Tandon School of Engineering
- Antonio Ferri , profesor na Tandon School of Engineering.
- Henrik Ager-Hanssen , profesor na Tandon School of Engineering.
Guggenheimovi kolegové
název | Vztah k NYU | Pozoruhodnost | Odkaz |
---|---|---|---|
Jack Wolf | profesor 1963–1965, NYU Courant Institute, 1965–1973, NYU Tandon School of Engineering | Guggenheim Fellow (1979) | |
KR Sreenivasan | profesor na NYU Courant Institute a NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Leopold B. Felsen | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Ivan Frisch | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Paul Peter Ewald | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Richard Aaker Trythall | profesor na NYU Florence | Guggenheim Fellow (1967) | |
David J. Pine | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Elliott Waters Montroll | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Joseph Wood Krutch | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Eugene Genovese | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Herbert Freeman | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Nicholas J. Hoff | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Paul M. Doty | profesor na NYU Tandon School of Engineering | Guggenheimův kolego | |
Jeff Cheeger | profesor, Courant Institute NYU | Guggenheimův kolego | |
Lai-Sang Young | profesor, Courant Institute NYU | Guggenheimův kolego | |
Percy Deift | profesor, Courant Institute NYU | Guggenheimův kolego | |
Michael Heidelberger | profesor 1964–1991, NYU School of Medicine | V letech 1934 a 1936 získal Guggenheimovo společenství | |
Thomas A. Abercrombie | profesor, NYU Graduate School of Arts and Science | Guggenheimův kolego | |
Paul Horwich | profesor, NYU Graduate School of Arts and Science | Guggenheimův kolego | |
Frances Kamm | profesor, NYU Graduate School of Arts and Science | Guggenheimův kolego | |
Mark L. Gertler | profesor, NYU Graduate School of Arts and Science | Guggenheimův kolego | |
Kristin Rossová | profesor, NYU Graduate School of Arts and Science | Guggenheimův kolego | |
Darin Strauss | profesor, NYU Graduate School of Arts and Science | Guggenheimův kolega; vítěz Národní ceny kruhových kritiků knihy | |
Rebecca Goldsteinová | profesor, NYU Graduate School of Arts and Science | Guggenheimův kolego | |
Krishna Palem | profesor, Courant Institute NYU | Guggenheimův kolego | |
Alexander R. Galloway | profesor, NYU Graduate School of Arts and Science | Guggenheimův kolego |
- Simeon M. Berman , profesor Courant
- Sylvain Cappell , profesor Courant
- Steve Childress , profesor Courant
- Richard J. Cole , profesor Courant
- Cathleen Morawetz , profesorka Courant
- Charles Newman , profesor Courant
- Louis Nirenberg , profesor Courant
- Lyle Ashton Harris , profesor Steinhardt
- Sue de Beer , profesorka Steinhardt
- Anna Deavere Smith , profesorka Tisch
- Kathleen Gerson , profesorka College of Arts and Science
- Deborah Landau profesor na College of Arts and Science
- Amanda Petrusich , profesorka Gallatinské školy individualizovaného studia
- Troy Duster , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Debraj Ray , profesor na College School of Arts and Science
- Irwin Unger , profesor Graduate School of Arts and Science, získal v roce 1965 Pulitzerovu cenu za historii
- Andrew Ross (sociolog) , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Christopher Wood , profesor na Graduate School of Arts and Science
MacArthurovi kolegové
název | Vztah k NYU | Pozoruhodnost | Odkaz |
---|---|---|---|
Arthur G. Amsterdam | Profesor práva | 1989 MacArthur Fellow | |
Harold Bloom | Berg, profesor angličtiny | 1985 MacArthur Fellow | |
Rebecca Goldsteinová | Profesor angličtiny | 1996 MacArthur Fellow | |
Joan Breton Connelly | Profesor dějin umění | 1996 MacArthur Fellow | |
Faye D. Ginsburg | Profesor antropologie | 1994 MacArthur Fellow | |
Fritz John | Profesor matematiky | 1984 MacArthur Fellow | |
Galway Kinnell | Profesor tvůrčího psaní | 1984 MacArthur Fellow | |
Sylvia A. Právo | ZÁKON 1968, JD; profesor | 1983 MacArthur Fellow | |
David Levering Lewis | Profesor historie | 1999 MacArthur Fellow | |
Ruth Watson Lubic | Mimořádný profesor | 1993 MacArthur Fellow | |
Paule Marshall | Profesor angličtiny | 1992 MacArthur Fellow | |
Deborah Meier | Research Scholar, Steinhardt | 1987 MacArthur Fellow | |
Bratři Chudnovští | Profesoři matematiky, Tandon School of Engineering | MacArthurovi kolegové | |
George Perle | GSAS 1956, Ph.D .; profesor hudby | 1974 MacArthur Fellow | |
Charles S. Peskin | Profesor matematiky | 1983 MacArthur Fellow | |
Robert Shapley | Profesor neurologie | 1986 MacArthur Fellow | |
Anna Deavere Smithová | Profesor výkonnostních studií | 1996 MacArthur Fellow | |
Deborah Willis | Profesor fotografie | 2000 MacArthur Fellow | |
Rita P. Wrightová | Profesor antropologie | 1988 MacArthur Fellow | |
Horng-Tzer Yau | Profesor matematiky | 2000 MacArthur Fellow |
- Bryan Stevenson , profesor School of Law
- Subhash Khot , profesor Courant Institute of Mathematical Sciences.
- Julia Wolfe , profesorka Steinhardt School of Culture, Education, and Human Development. Také získal Pulitzerovu cenu.
Rhodesští učenci
- Peter Blair Henry , profesor Stern School of Business
- John Brademas , profesor na Graduate School of Arts and Science
- Sujit Choudhry , profesor School of Law. Působil také jako děkan UC Berkeley School of Law a jako proděkan University of Toronto
- James McNaughton Hester , bývalý profesor a děkan bakalářských i postgraduálních škol umění a vědy na NYU. Stal se 11. prezidentem NYU.
Příjemci národních medailí za vědu, technologii a inovace, umění a humanitní vědy
název | Vztah k NYU | Pozoruhodnost | Odkaz |
---|---|---|---|
Kurt O. Friedrichs | profesor 1938–1974 na NYU Courant Institute | 1976 National Medal of Science příjemce | |
SR Srinivasa Varadhan | profesor na NYU Courant Institute | 2010 National Medal of Science příjemce | |
Louis Nirenberg | profesor na NYU Courant Institute | 1995 National Medal of Science příjemce | |
Joseph Keller | profesor na NYU Courant Institute | 1988 příjemce Národní medaile vědy | |
Cathleen Synge Morawetz | profesor na NYU Courant Institute | 1998 National Medal of Science příjemce | |
Michael Heidelberger | profesor 1964–1991 na NYU School of Medicine | 1967 Národní medaile vědy příjemce | |
Severo Ochoa | profesor 1942–1974 na NYU School of Medicine | 1979 National Medal of Science příjemce | |
Herman Francis Mark | profesor na NYU Tandon School of Engineering | 1979 National Medal of Science příjemce | |
Rudolf A. Marcus | profesor na NYU Tandon School of Engineering | 1989 Národní medaile vědy příjemce | |
Jerome Swartz | profesor na NYU Tandon School of Engineering | 1999 National Medal of Technology příjemce | |
W. Edwards Deming | profesor | 1987 National Medal of Technology příjemce | |
Ernst Weber | profesor na NYU Tandon School of Engineering | 1987 držitel Národní medaile vědy | |
Gregory Breit | profesor na NYU Graduate School of Arts and Science | 1967 Národní medaile vědy příjemce | |
Peter Lax | profesor na NYU Courant Institute | 1986 National Medal of Science příjemce | |
Zelda Fichandler | profesor na NYU Tisch School of the Arts | 1996 příjemce Národní medaile umění | |
Anna Deavere Smithová | profesor na NYU Tisch School of the Arts | Příjemce národní humanitární medaile 2013 | |
Rebecca Goldsteinová | profesor na NYU Graduate School of Arts and Science | Příjemce národní humanitární medaile 2015 | |
James McBride (spisovatel) | profesor na NYU Graduate School of Arts and Science | Příjemce národní humanitární medaile 2016 | |
Bernard Brodie (biochemik) | profesor na NYU Graduate School of Arts and Science | 1968 držitel Národní medaile vědy |
Příjemci Abelovy ceny
- Louis Nirenberg , profesor Courant
- Peter Lax , profesor Courant
- SR Srinivasa Varadhan , profesor Courant
- Michail Leonidovič Gromov , profesor Courant
Vysoká škola umění a věd (vysokoškolák a absolvent)
název | Vztah k NYU | Pozoruhodnost | Odkaz |
---|---|---|---|
Suketu Mehta | Docent, žurnalistika, proud | spisovatel, Maximum City | |
Richard Aaker Trythall | Profesor, hudební teorie | skladatel, klavírista |
- Julia Jones-Pugliese (1909-1993), šermířka a trenérka šermu
- Nickolas Muray (narozený Miklós Mandl; 1892–1965), americký fotograf a olympijský šermíř maďarského původu
- Elisha Netanyahu , matematik, bývalý děkan fakulty věd na Technionu . Izraelský premiér Benjamin Netanjahu je jeho synovec.
Saul Bellow | Spisovatel | Profesor | Nobelova cena za literaturu z roku 1976 |
Harold Bloom | Literární kritik | Berg, profesor angličtiny | 1985 MacArthur Fellow |
Faye D. Ginsburg | Učenec | Profesor antropologie | 1994 MacArthur Fellow |
Galway Kinnell | Básník | Profesor | Pulitzerova cena za poezii z roku 1982 |
Opatrně Leontief | Ekonom | Profesor 1975–1999 | 1973 Nobelova cena za ekonomii |
Otto Loewi | Farmakolog | Profesor 1940–1961 | 1936 Nobelova cena za fyziologii nebo medicínu |
Ruth Watson Lubic | Učenec | Mimořádný profesor | 1993 MacArthur Fellow |
Paule Marshall | Spisovatel | Profesor angličtiny | 1992 MacArthur Fellow |
Robert S. Mulliken | Fyzik, chemik | Profesor 1926–1928 | 1966 Nobelova cena za chemii |
Rita P. Wrightová | Učenec | Profesor antropologie | 1988 MacArthur Fellow |
- James McBride (spisovatel) , příjemce Národní knižní ceny 2013 za beletrii za román The Good Lord Bird .
- Dan Fagin (vědecký novinář), držitel Pulitzerovy ceny za obecnou literaturu faktu 2014 za knihu Toms River .
- David G. Grier , americký fyzik, nejlépe známý pro svou práci na paprsku traktoru .
- Leonard Gale , chemik, který pomohl Samuelovi Morseovi vyvinout elektromagnetický telegraf
- Kirsten Johnson
- Lawrence Amos McLouth , profesor germanistiky
- Jane M. Carlton , profesorka biologie, držitelka ceny Stoll-Stunkard Memorial Lectureship Award za rok 2012, člen Americké asociace pro rozvoj vědy
Tandon School of Engineering (dříve Polytechnic School of Engineering)
- Erwin Lutwak , matematik
- Heinrich Guggenheimer , matematik
- Stephen Arnold , fyzik, pomohl vytvořit interdisciplinární pole Microsphere Photonics, optického biosenzoru dostatečně citlivého na detekci neznačených molekul, jako jsou molekuly bílkovin a řetězce DNA.
- H. Johnathan Chao , patentovaný první čip s integrovanými obvody, který demonstruje proveditelnost sítí SONET/ATM a umožňuje přenos velkého množství informací - zvuku, data, obrazu a videa - vysokými rychlostmi.
- Boris Aronov , počítačový vědec, Sloan Research Fellow
- Bruce Garetz , vynalezl (s bývalým profesorem polytechniky a současným profesorem MIT Allanem Myersonem) metodu pro použití laserového světla k ovládání uspořádání molekul v krystalu.
- Dan Bailey , fyzik, majitel fly-shopu, inovativní vývojář much
- Barouh Berkovits - vynalezl srdeční defibrilátor a umělý kardiostimulátor
- George Bugliarello - předseda správní rady vědy a technologie pro mezinárodní rozvoj Národní akademie věd; národní hodnotící komise pro nominaci nominace technologie; a výboru pro mezinárodní záležitosti Národní akademie inženýrské rady
- Charles Camarda , americký inženýr a astronaut NASA
- Kalle Levon , vynalezl elektrochemickou metodu identifikace bakterií.
- Ju-Chin Chu -chemický inženýr a otec Stevena Chu . V roce 1964 se stal členem Academia Sinica .
- Edwin F. Church - jmenovec medaile Edwina F. Churche
- John Colagioia - tvůrce programovacího jazyka Thue
- Edward Weil , objevil novou skupinu chemikálií, které brání korozi a mohly být použity v ochranných povlacích. Vynalezeno a vyvinuto mnoho zpomalovačů hoření pro textil, polymery, pěny, zemědělské chemikálie, změkčovadla a další polymerní přísady. Také vynalezl a vyvinul řadu zemědělských chemikálií, polymerních přísad a výrobních postupů. Držitel více než 200 patentů.
- Francis Crick -spoluobjevitel struktury DNA; udělil Nobelovu cenu za fyziologii nebo medicínu
- Paul M. Doty - emeritní Harvard Mallinckrodt profesor biochemie; specializující se na fyzikální vlastnosti makromolekul; zapojený do otázek politiky míru a bezpečnosti
- R. Luke DuBois - skladatel, performer, konceptuální umělec nových médií, programátor, hudební producent, pedagog
- Paul Peter Ewald -vynálezce rentgenové difrakční metody pro stanovení molekulární struktury; Předsedou katedry fyziky do roku 1957
- Leopold B. Felsen , fyzik
- Zivan Zabar , vyvinul počítačový kód pro Con Edison, který pomohl restartovat elektronickou síť po výpadku proudu v roce 1983; program byl znovu použit po 11. září k obnovení napájení na dolním Manhattanu.
- Antonio Ferri - vedoucí týmu, který vytvořil první praktický hypersonický tunelový ohřívač, sloužící k ohřevu vzduchu pro vypouštění do větrného tunelu
- RM Foster - matematik Bell Labs, jehož práce byla významná ohledně elektronických filtrů pro použití na telefonních linkách.
- Herbert Freeman , počítačový vědec
- Eugene D. Genovese - historik amerického jihu a otroctví
- Gordon Gould - bývalý profesor polytechniky; vynálezce laseru
- David a Gregory Chudnovsky - matematici, kteří drželi rekord v počtu číslic pí v roce 1989; nyní provozujte Ústav pro matematiku a pokročilé superpočítače na polytechnice
- Leslie Greengard , matematik, lékař a počítačový vědec. Je spoluvynálezcem rychlé multipólové metody v roce 1987.
- SL Greitzer - matematik; zakládající předseda matematické olympiády USA; vydavatel předškolního matematického časopisu Arbelos
- Charles William Hanko - historik a politik
- David Harker - fyzik; Rentgenový krystalograf; objevitel Donnay – Harkerova zákona a Harker – Kasperovy nerovnosti
- Paul Horn (počítačový vědec)
- Jerry MacArthur Hultin , bývalý americký podtajemník námořnictva
- Katherine Isbister , výzkumná pracovnice a designérka interakcí her a počítačů
- Myles Jackson , Albert Gallatin Research Excellence profesor dějin vědy
- Andrew Kalotay , profesor financí, kvantový a šachový mistr z Wall Street.
- Maurice Karnaugh -vynálezce Karnaughových map (K-mapy) v Bell Labs; profesor v kampusu Westchester 1980–1999; v důchodu
- Edward Kimbark - energetický inženýr
- Parke Kolbe , autor
- Joseph Wood Krutch - spisovatel, kritik a přírodovědec
- Erich E. Kunhardt , fyzik
- Yann LeCun , počítačový vědec.
- Paul Levinson - autor knihy Spiknutí na záchranu Sokrata ; mediální komentátor The O'Reilly Factor ; Hostující profesor ve studijním centru filozofie a technologie na polytechnice, 1987–1988
- Frederick B.Llewellyn - elektrotechnik
- Rudolf Marcus - bývalý profesor polytechniky. Wolfova cena za chemii , Nobelova cena za chemii a vítěz Národní medaile za vědu .
- Nathan Marcuvitz - průkopník elektrotechniky
- Herman F. Mark - zakladatel institutu pro výzkum polymerů; Vítěz Národní medaile vědy .
- Phil Maymin - odborný asistent financí a rizikového inženýrství; Kandidát Liberálního stranického domu v Connecticutu
- Warren L. McCabe - americký chemický inženýr a je považován za jednoho ze zakladatelů profese chemického inženýrství
- David Miller (kanadský politik) , působil jako poradce pro městské záležitosti ve Světové bance . Působil také jako 63. starosta Toronta .
- Elliott Waters Montroll - vědec a matematik
- Samuel Morse -spoluvynálezce morseovky ; přispěvatel k vynálezu jednovodičového telegrafního systému založeného na evropských telegrafech
- JH Mulligan, Jr. - jmenovec IEEE James H. Mulligan, Jr. Education Medal
- Tsuneo Nakahara , komunikační inženýr
- Donald Othmer -spoluautor Encyklopedie chemické technologie Kirk – Othmer ; vynálezce Othmer Still, laboratorního zařízení pro měření rovnováhy páry a kapaliny
- Charles G. Overberger , americký chemik
- Athanasios Papoulis - průkopník v oblasti stochastických procesů
- Leonard Peikoff - bývalý profesor filozofie; zakladatel Ayn Rand Institute
- David J. Pine , americký fyzik.
- John R. Ragazzini , elektrotechnik
- Theodore Rappaport , elektrotechnik
- John Howard Raymond , filozof
- Hans Reissner - německý letecký inženýr
- Murray Rothbard - bývalý profesor ekonomie; klíčová postava libertariánského hnutí
- Michael Shelley - profesor strojního inženýrství
- Samuel Sheldon - prezident IEEE
- Joshua W. Sill - profesor matematiky; stal se nejmladším generálem v občanské válce; jmenovec Fort Sill
- Aleksandra Smiljanić , ministryně telekomunikací a informačních technologií ve vládě Srbska
- Joel B. Snyder - prezident IEEE
- KR Sreenivasan , inženýr, jehož výzkum zahrnuje fyziku a aplikovanou matematiku.
- Torsten Suel - průkopník algoritmů pro vyhledávače
- Jerome Swartz - vyvinul rané optické strategie pro technologie skenování čárových kódů
- Nassim Nicholas Taleb - autor epistemologů Černé labutě ; pracuje v oddělení rizikového inženýrství
- James Tenney - skladatel; hudební teoretik
- Julian Togelius - výzkumník AI a her
- John G. Truxal , americký teoretik kontroly
- Ernst Weber - zakladatel Výzkumného ústavu mikrovlnného; první prezident IEEE; Vítěz Národní medaile vědy .
- Jack Keil Wolf - výzkumník v teorii informací a teorii kódování
- Ta-You Wu -jaderný fyzik; Prezident Academia Sinica
- Dante C. Youla - jmenovec parametrizace Youly – Kučery v teorii řízení
- Louis Zukofsky -druhá generace amerického modernistického básníka
- David Lefer , novinář a spisovatel
- Beth Simone Noveck , zástupkyně amerického technologického ředitele pro otevřenou vládu
- Nicholas J. Hoff , oceněný inženýr specializující se na letectví a kosmonautiku. Jeho výpočty se staly mezinárodními vodítky při konstrukci letadel.
- Henrik Ager-Hanssen , norský jaderný fyzik
- Nikhil Gupta (vědec)
- Mark M. Green , chemik
- Steven E. Koonin , teoretický fyzik, bývalý profesor a probošt Kalifornského technologického institutu
- Richard W. Rahn , ekonom
- Harlan K. Ullman , hlavní autor doktríny „ šoku a hrůzy “
- Sal Restivo , sociolog/antropolog. Zakládající ředitel Ph.D. program vědeckých a technologických studií na Rensselaer Polytechnic Institute .
- Nasir Memon , počítačový vědec, člen IEEE.
- Jim McDonald (elektrotechnik) , Fellows of Royal Academy of Engineering, Principal a vicekancléř z University of Strathclyde .
- Carl Neuberg , raný průkopník v biochemii , a je často označován jako „otec moderní biochemie“.
- Raymond E. Kirk , redaktor, spolu s Othmerem, průmyslové encyklopedie Kirk – Othmer encyklopedie chemické technologie .
- Leonard Bergstein , vynálezce konceptu zoomu .
- Seymour Lipschutz , matematik
- Maurizio Porfiri , italský elektrotechnik, se proslavil prací s robotickými rybami.
- Ramesh Karri , výzkumný pracovník specializující se na důvěryhodný hardware, integrované obvody, architektury a systémy s vysokou mírou jistoty v nanoúrovni. On a jeho studenti na NYU Tandon School of Engineering vygenerovali první výzkum architektury čipů odolných vůči útokům, představili první výzkumný dokument o dělené výrobě, prostředku, jak zmařit padělání nedůvěryhodnou slévárnou rozdělením plánu čipu na několik komponent a distribucí každého z nich. k jinému výrobci a získal mimo jiné řadu ocenění za nejlepší papír od společností ACM , USENIX a IEEE .
- Tony Rothman , americký teoretický fyzik.
- David Goodman (elektrotechnik) představil první praktickou aplikaci bezdrátové komunikace, která dokáže sdělovat informace do PDA nebo notebooku.
- Justin Cappos , počítačový vědec
- Isidor Fankuchen, mezinárodní orgán pro rentgenovou difrakci.
Courant Institute of Mathematical Sciences
Toto je malý výběr slavné fakulty Courant za ta léta a několik jejich rozdílů:
- Gérard Ben Arous , Davidsonova cena
- Marsha Berger , software roku NASA, National Academy of Engineering, National Academy of Sciences
- Fedor Bogomolov
- Richard Bonneau
- Luis Caffarelli , Vlčí cena
- Sylvain Cappell , Guggenheimovo společenství
- Sourav Chatterjee , Davidsonova cena
- Jeff Cheeger , Veblenova cena , Guggenheimovo společenství, Cena Maxe Plancka za výzkum
- Steven Childress , Guggenheim Fellowship, člen American Physical Society
- Adrian Constantin , rumunsko-rakouský matematik, cena Wittgenstein
- Demetrios Christodoulou , 1993 MacArthur Fellow
- Richard J. Cole , Guggenheimovo společenství
- Martin Davis , Steeleova cena
- Percy Deift , George Pólya Prize , Guggenheim Fellowship, National Academy of Sciences, American Academy of Arts and Science
- Robert Dewar , člen IFIP WG 2.1 , předseda 1978–1983; Courant Institute spolupracovník ředitele 1994-1997, GNAT cocreator, AdaCore spoluzakladatel, prezident, CEO
- Kurt O. Friedrichs , 1976 National Medal of Science
- Paul Garabedian , cena NAS v aplikované matematice, Národní akademie věd, Americká akademie umění a vědy
- Leslie Greengard , Steele Prize, Packard Foundation Fellowship, NSF Presidential Young Investigator, National Academy of Engineering, National Academy of Sciences
- Michail Gromov , 2009 Abel Prize , Wolf Prize, Steele Prize, Kyoto Prize, Balzan Prize,
- Larry Guth
- Helmut Hofer , Cena Ostrowski, Národní akademie věd
- Fritz John , 1984 MacArthur Fellow
- Joseph B. Keller , 1988 Národní medaile vědy, Wolfova cena
- Michel Kervaire
- Subhash Khot , 2010 Alan T. Waterman Award
- Morris Kline
- Peter Lax , vítěz Abelovy ceny, 1986 National Medal of Science, Steele Prize, Wolf Prize, Norbert Wiener Prize
- Lin Fanghua , Bôcher Memorial Prize , Americká akademie umění a věd
- Wilhelm Magnus
- Andrew Majda , cena NAS v aplikované matematice, cena Johna von Neumanna (SIAM)
- Henry McKean , National Academy of Science, American Academy of Arts and Science
- David W. McLaughlin , National Academy of Science, American Academy of Arts and Science
- Bud Mishra , člen asociace pro výpočetní techniku
- Cathleen Synge Morawetz , 1998 National Medal of Science, Steele Prize, Birkhoff Prize , Noether Lecturer , National Academy of Sciences, American Academy of Arts and Science
- Jürgen Moser , Wolfova cena, medaile Jamese Craiga Watsona
- Assaf Naor , Cena Evropské matematické společnosti , Packard Fellowship, Salem Prize , Bôcher Memorial Prize, Blavatnik Award
- Charles Newman , National Academy of Science, American Academy of Arts and Science
- Louis Nirenberg , 1995 Crafoord Prize , National Medal of Science, Steele Prize, Bôcher Memorial Prize, Chern Medal , National Academy of Sciences, American Academy of Arts and Science
- Amnon Pazy (1936–2006), izraelský matematik; Prezident Hebrejské univerzity v Jeruzalémě
- Charles S. Peskin , 1983 MacArthur Fellow, Birkhoff Prize , National Medal of Science
- Amir Pnueli , National Academy of Engineering, Izrael Prize, Turing Award , Association for Computing Machinery Fellow
- Peter Sarnak
- Jack Schwartz , vyvinul programovací jazyk SETL na NYU
- Michael J. Shelley , člen Americké fyzické společnosti, cena Françoise Naftaliho Frenkiela (APS)
- Victor Shoup a Ronald Cramer vyvinuli kryptosystém Cramer – Shoup
- Jonathan Sondow
- Joel Spencer
- KR Sreenivasan
- SR Srinivasa Varadhan , vítěz Abel Prize, Steele Prize, National Academy of Sciences, American Academy of Arts and Science, Fellow of the Royal Society , National Medal of Science
- Daniel Stein , člen Americké fyzikální společnosti , člen Americké asociace pro rozvoj vědy
- Akshay Venkatesh , Salem Prize, Packard Fellowship
- Olof B. Widlund
- Margaret H. Wright , National Academy of Science, National Academy of Engineering
- Lai-Sang Young , Satter Prize , Guggenheim Fellowship, American Academy of Arts and Science
Stern School of Business
název | Vztah k NYU | Pozoruhodnost | Odkaz |
---|---|---|---|
Vincent Bastien | Profesore, aktuální | TRIUM Global Executive MBA profesor | |
Jennifer N. Tesař | Profesore, aktuální | Docent financí | |
Aswath Damodaran | Profesore, aktuální | Rodinná židle Kerschner ve finančním vzdělávání | |
Ed Elton | Profesore, aktuální | Nomura profesor financí; Akademický ředitel doktorského programu Stern | |
Ken Froewiss | Profesore, aktuální | Klinický profesor financí a akademický ředitel výkonných programů | |
Dan Gode | Profesore, aktuální | Klinický docent účetnictví | |
Jonathan Haidt | Profesore, aktuální | Thomas Cooley profesor etického vedení | |
Peter Blair Henry | Profesore, aktuální | Dean, NYU Stern ; Děkan Richard R. West profesura v podnikání; William R. Berkley profesor ekonomie a financí | |
Ernest Kurnow | Profesor, zesnulý předseda | Profesor obchodní statistiky; na fakultě NYU od roku 1948 | |
Alexandr Ljungqvist | Profesore, aktuální | Profesor výzkumu financí; Ira Rennert profesor podnikání; Ředitel výzkumu, Berkley Center | |
Sonia Marciano | Profesore, aktuální | Klinický docent managementu a organizací | |
Michael Posner | Profesore, aktuální | Profesor obchodu a společnosti | |
Thomas Pugel | Profesore, aktuální | Proděkan výkonných programů a profesor ekonomie a globálního obchodu | |
Paul Romer | Profesore, aktuální | Profesor ekonomie. Hlavní ekonom Světové banky . | |
Nouriel Roubini | Profesore, aktuální | Profesor ekonomie a mezinárodního obchodu | |
Thomas Sargent | Profesore, aktuální | William R. Berkley profesor ekonomie a obchodu | |
Anthony Saunders | Profesore, aktuální | John M. Schiff, profesor financí | |
Michael Spence | Profesore, aktuální | William R. Berkley profesor ekonomie a obchodu | |
Raghu Sundaram | Profesore, aktuální | Profesor financí; Člen fakulty Yamaichi | |
Arun Sundararajan | Profesore, aktuální | Profesor informačních, provozních a manažerských věd; Člen fakulty NEC | |
Richard Sylla | Profesore, aktuální | Profesor historie finančních institucí a trhů | |
Lawrence J. White | Profesore, aktuální | Robert Kavesh profesor ekonomie | |
Eitan Zemel | Profesore, aktuální | Proděkan pro strategické iniciativy a W. Edwards Deming profesor kvality a produktivity | |
Larry Zicklin | Profesore, aktuální | Clinical Professor ve společnosti Stern; Předseda představenstva Neuberger Berman |
Tischova škola umění
název | Vztah k NYU | Pozoruhodnost | Odkaz |
---|---|---|---|
DB Gilles | Učí scenáristiku | čtyři hry vydané Dramatists Play Service | |
Marketa Kimbrell | Vyučoval režii a herectví | v letech 1970 až 2006 učil filmovou režii a herectví; zakladatel New York Street Theatre Caravan | |
James Franco | Učil film | Academy Award nominovaný herec | |
Susan Sandlerová | Učí scenáristiku a režii | psal divadelní hry a scénáře včetně Crossing Delancey |
Gallatinova škola individualizovaného studia
- Sinan Antoon , irácký prozaik a básník
- Taylor Antrim , prozaik a novinář
- Mitchell Joachim , Sustainable Design, TED Senior Fellow
- Myles Jackson , historik vědy a technologie
- John Sexton , prezident NYU, vyučuje seminář „Baseball jako cesta k Bohu“
- E. Frances White , bývalý děkan, historik Afriky, afroamerická studia
Steinhardt School of Culture, Education, and Human Development
- Richard Arum , sociolog vzdělávání
- Roscoe Brown , profesor vzdělávání, jeden z letců z Tuskegee
- Meg Bussert , herečka, zpěvačka, profesorka hudebního divadla
- Eduardus Halim , klavírista, profesor, inaugurační držitel židle Sascha Gorodnitzki v oboru klavírní studia na NYU
- Martha Hill , taneční instruktorka a ředitelka tanečního vzdělávacího programu NYU
- James Weldon Johnson , autor, aktivista za občanská práva, pedagog, právník, skladatel, diplomat
- Frank Kimbrough , jazzový pianista
- sj Miller , zástupce ředitele Equity Educational
- Marion Nestle , Paulette Goddard, profesorka výživy a studií o jídle, autorka, bloggerka
- Neil Postman , reformátor školství, humanista, sociální vizionář, autor, mediální kritik a tvůrce odboru ekologie médií NYU
- Diane Ravitch , historička vzdělávání, analytička vzdělávací politiky, profesorka výzkumu a bývalá americká ministryně školství
- Ron Robin (narozený 1951), izraelský historik a prezident University of Haifa
- Louise Rosenblatt , autorka Literatury jako průzkumu, známá odbornice na výuku literatury a ředitelka doktorského programu NYU v anglickém vzdělávání
- John Scofield , jazz-rockový kytarista a skladatel
- Jacob Weinberg , klavírista a skladatel
- Hale Woodruff , grafik, nástěnná malba, kreslíř, malíř
- Stefaan Verhulst , mimořádný profesor na katedře médií, kultury a komunikace na NYU. Senior Associated Fellow in Program in Comparatives Media Law and Policy na Oxford University
Robert F. Wagner Graduate School of Public Service
- Alan Altshuler , Massachusetts ministr dopravy (1972-1975)
- Doug Band
- Jorge Castañeda
- Dalton Conley
- Harold Ford Jr.
- Gara LaMarche
- Jacob Lew
- Timothy Naftali
- Jonathan Morduch
- Robert Shrum
Škola práva
NYU Law má druhý nejvyšší počet členů fakulty, kteří jsou členy Americké akademie umění a věd, s 19 členy, pouze za Harvardem.
Mezi významné profesory NYU patří:
- Sonia Sotomayor , přísedící soudce z Nejvyššího soudu Spojených států
- Preet Bharara , bývalý americký zmocněnec pro jižní obvod New Yorku
- William Allen (korporátní právo, kancléř Delaware)
- Alberto Alemanno (právo Evropské unie)
- Philip Alston (lidská práva)
- Jose Alvarez (mezinárodní právo)
- Anthony Amsterdam (trestní právo, trest smrti)
- Rachel Barkow (správní právo, trestní právo a řízení)
- Dorit Beinisch (zákon o národní bezpečnosti)
- Jerome A. Cohen (čínské právo)
- Lawrence Collins (nadnárodní soudní spory)
- Donald Donovan ( mezinárodní arbitráž , mezinárodní investiční právo)
- Richard Epstein (právo a ekonomika, mučení, zdravotní právo a politika)
- Cynthia Estlund (pracovní právo, zaměstnanecké právo, majetek)
- Samuel Estreicher (pracovní právo, pracovní právo, správní právo)
- Franco Ferrari (prodej zboží, právo Evropské unie, mezinárodní arbitráž)
- Barry Friedman (ústavní právo)
- David W. Garland (trestní právo, sociologie)
- Stephen Gillers ( právní etika )
- Douglas H. Ginsburg ( správní právo )
- Trevor Morrison (děkan, ústavní právo)
- Samuel Issacharoff (procedura, demokracie)
- Sally Katzen (správní právo)
- Benedict Kingsbury (mezinárodní právo)
- John Koeltl (Ústavní soudní spory)
- Theodor Meron (mezinárodní právo)
- Arthur R. Miller (civilní řízení, autorská práva a ochrana osobních údajů)
- Thomas Nagel (právní filozofie)
- Burt Neuborne (důkaz, expert na spory o holocaust)
- Richard Pildes (ústavní právo, správní právo, volební právo)
- Richard Revesz (právo životního prostředí)
- Catherine Sharkey (Tort Law, Empirical Legal Studies)
- John Sexton (občanský soudní řád)
- Linda J. Silberman ( Konflikt zákonů , občanský soudní proces, mezinárodní arbitráž)
- Bryan Stevenson (trestní právo, trest smrti)
- Jeremy Waldron (právní filozofie)
- Joseph HH Weiler (mezinárodní právo)
- Kenji Yoshino (ústavní právo, práva LGBT)
Grossman School of Medicine
- Martin J. Blaser , Frederick H. King profesor vnitřního lékařství, předseda lékařské kliniky a profesor mikrobiologie
- Jason Walter Brown , neurolog a lékařský spisovatel
- Matthew Chervenak , prezident a generální ředitel společnosti General Biologic
- Enrico Fazzini , DO, profesor neurologie a odborník na Parkinsonovu chorobu
- Steven Flanagan , profesor a předseda katedry rehabilitačního lékařství
- William L. Goldberg , odborný asistent a zástupce ředitele urgentní medicíny a publikovaný autor
- Anna Goldfeder , ředitelka laboratoře pro výzkum rakoviny a radiobiologie
- Ruben Kuzniecký , profesor neurologie
- Rodolfo Llinas , profesor fyziologie a neurovědy
- Oliver Sacks , profesor neurologie a autor
- John E. Sarno , profesor klinické rehabilitační medicíny
- Homer Smith (1895–1962), profesor a ředitel fyziologických laboratoří na NYU
- Joseph D. Zuckerman , vedoucí chirurg Nemocnice pro kloubní choroby NYU Langone Medical Center
Silver School of Social Work
Mezi pozoruhodné fakulty patří:
- James Jaccard , profesor sociální práce
NYU Abú Zabí
Mezi pozoruhodné fakulty patří:
- Kwame Anthony Appiah , profesor filozofie a práva
- Thomas Bender , profesor historie
- Godfried Toussaint , profesor výzkumu informatiky
- Elias Khoury , globální uznávaný profesor moderní arabské literatury
- Anthony Kronman , globální profesor, New York University Abu Dhabi
- Cyrus Patell , proděkan humanitních věd
- Iván Szelényi , emeritní děkan sociálních věd
- Werner Sollors , globální profesor literatury
- Eugene Trubowitz , globální profesor matematiky
- Carol Gilligan , hostující profesorka humanitních věd a aplikované psychologie
- Daryl Fougnie , odborný asistent psychologie
NYU Šanghaj
- Chen Jian (akademik) , hostující profesor z Cornell University , čínská historie a mezinárodní vztahy
- Jeffrey Lehman , bývalý prezident Cornell, děkan právnické fakulty University of Michigan
- Joanna Waley-Cohen , bývalá vedoucí oddělení historie NYU New York
- Eitan Zemel , spolupracovník kancléře pro strategii a obchodní děkan
- Lin Fanghua , spolupracovník Provostu pro kvantitativní disciplíny, také stříbrný profesor na Courant Institute of Mathematical Sciences
- Yu Lizhong , bývalý prezident East China Normal University
Emeritní profesor a další pozoruhodná fakulta
název | Vztah k NYU | Pozoruhodnost | Odkaz |
---|---|---|---|
Steven E. Koonin | Profesor | Bývalý probošt Kalifornského technologického institutu | |
David Leebron | Profesor | 7. prezident Rice University | |
Jeffrey S. Lehman | Profesor | Bývalý prezident Cornell University | |
Alfred Bloom | Profesor | Bývalý prezident Swarthmore College | |
Yusef Komunyakaa | Profesor | Vítěz Pulitzerovy ceny | |
Christopher L. Eisgruber | Profesor | 20. a současný prezident Princetonské univerzity | |
Jack Lew | Profesor | 76. americký ministr financí | |
Martin Hairer | Profesor | Fields Medal winner | |
Frances E. Allen | Profesor | Vítěz Turingovy ceny | |
Louis Nirenberg | Profesor | Vítěz Abelovy ceny | |
Thomas A. Abercrombie | Profesore, aktuální | vítěz Guggenheimova společenství 2004–2005 | |
Martin Davis | Emeritní profesor | Davis je spoluvynálezcem Davis-Putnamova algoritmu a algoritmů DPLL . Je také známý svým modelem strojů Post -Turing . | |
Philip Alston | Profesore, aktuální | John Norton Pomeroy profesor práva; zvláštní zpravodaj OSN pro odsouzení ve zkráceném nebo svévolné popravy | |
David Copperfield (iluzionista) | Profesor | Naučil kurz magie | |
Cammy Myler | Profesor | Americký luger, který byl v letech 1985 až 1998 členem amerického národního týmu Luge a soutěžil ve čtyřech týmech zimních olympijských her | |
Edward Altman | Profesor, 1977 - | vynálezce „Altman Z-Score“ | |
Jehuda Amichai | Básník v rezidenci | udělil 1969 Brennerovu cenu , 1976 Bialikovu cenu a 1982 Izraelskou cenu | |
Awam Amkpa | Profesor, aktuální; ředitel studií NYU Africana | profesor dramatu a profesor | |
Jacob M. Appel | Hostující fakulta, aktuální | bioetik, odborník na eutanazii | |
Roger S. Bagnall | Hostující profesor | Ředitel Ústavu pro studium antického světa (ISAW) na NYU | |
Henry Martyn Baird | BA 1850, profesor 1859–1906 | historik hugenotů | |
William Baumol | profesor | člen Národní akademie věd | |
Saul Bellow | Profesor | Nobelova cena za literaturu z roku 1976 | |
Baruj Benacerraf | Profesor 1956–1968 | 1980 Nobelova cena za fyziologii nebo medicínu | |
Marsha Berger | Profesor | člen Národní akademie věd | |
Ben Bernanke | Hostující profesor 1993 | Předseda Federální rezervní rady | |
Carl Bernstein | Profesor | 1973 Pulitzerova cena (Watergate) | |
Ned Block | Profesor 1996– | přispěl k záležitostem vědomí a kognitivní vědy | |
Paul Boghossian | Profesore, aktuální | Profesor filozofie | |
Richard Bona | Profesore, aktuální | jazzový basista a skladatel | |
Steven Brams | Profesor 1969 - | známý svým výzkumem hlasovacích systémů a schvalovacím hlasováním | |
McGeorge Bundy | Profesor historie (1979-1989) | Poradce pro národní bezpečnost pod vedením Johna F. Kennedyho | |
John Canemaker | Profesore, aktuální | Cenu Akademie -nezávislý animátor, historik animací | |
Norman Cantor | Profesor 1978–2004 | medievalista | |
Jorge Castañeda | Hostující profesor | Státní tajemník Mexika | |
Domingo Cavallo | Hostující lektor | bývalý ministr financí, Argentinská republika | |
Paul Chaikin | profesor, aktuální | fyzik | |
Herrick Chapman | Profesor od roku 1992 | historik Francie | |
Jeff Cheeger | Profesor | člen Národní akademie věd | |
Stephen F. Cohen | Profesor | učenec historie a zahraničních vztahů Ruska | |
Dalton Conley | Profesore, aktuální | sociolog | |
Joan Breton Connelly | Profesore, aktuální | klasický archeolog a profesor klasiky a dějin umění na New York University ; jmenován do poradního výboru pro kulturní vlastnictví prezidentem Georgem W. Bushem v roce 2003; udělena stipendium MacArthur v roce 1996 | |
David Copperfield | Profesor | v šestnácti letech vedl kurz magie | |
Richard Courant | Profesor | poznamenal vývoj metody konečných prvků | |
Bruce Bueno de Mesquita | Profesore, aktuální | politolog | |
EL Doctorow | Profesor | autor Ragtime | |
Denis Donoghue | Profesore, aktuální | Irský literární kritik ; Henry James, předseda anglických a amerických dopisů na New York University | |
Norman Dorsen | Profesore, aktuální | bývalý prezident Americké unie občanských svobod , 1976–1991 | |
John William Draper | Profesor, 1840–1881 | zakladatel a bývalý prezident lékařské fakulty | |
Peter F. Drucker | Profesor, 1950–1972 | hlavní přispěvatel do teorie managementu | |
Troy Duster | Profesore, aktuální | sociolog | |
Ronald Dworkin | Profesore, −2013 | clerked pro soudce Learned Hand části Spojených států odvolací soud pro druhý okruh ; vítěz mezinárodní Holbergovy ceny za rok 2007 | |
William Easterly | Profesor 2003– | ekonom | |
Robert F. Engle | Profesor 1999– | 2003 Cena Švédské banky za ekonomii | |
Niall Ferguson | Profesor | autor knihy Empire: How Britain Made the Modern World | |
Zelda Fichandler | Profesore, aktuální | Vítěz Národní medaile umění v roce 1996; uveden do Síně slávy amerického divadla v roce 1999 | |
Hartry Field | Profesore, aktuální | filozof | |
Kit v pořádku | Profesore, aktuální | Stříbrný profesor filozofie | |
Joel Fink | Profesor, bývalý | Proděkan Rooseveltovy univerzity | |
Erich Fromm | Profesor psychiatrie 1962–1974 | Německo-americký psycholog a filozof | |
Mark L. Gertler | Profesore, aktuální | makroekonom ; Henry a Lucy Moses profesor ekonomie na New York University; Guggenheimovo společenství | |
Carol Gilligan | Profesor | známá svou prací na etické komunitě a etických vztazích | |
Vivien Goldmanová | Profesor, Clive Davis School of Recorded Music | napsal první biografii Boba Marleyho | |
Stephen Jay Gould | Vincent Astor hostující profesor | známý svým vývojem teorie evoluční biologie interpunkční rovnováhy a svými vědeckými spisy | |
Percy Grainger | Profesor, 1932–1940 | vynálezce Free Music Machine, předchůdce syntetizátoru | |
Rinne Groff | Profesor, Tisch School of the Arts | držitel ceny Whiting Writers 'Award v roce 2005 za hry | |
Michail Gromov | Jay Gould, profesor matematiky | významně přispěl k metrické geometrii a symplektické geometrii | |
David Heeger | Profesore, aktuální | neuro vědec; syn chemika laureáta Nobelovy ceny Alana J. Heegera | |
Daniel Webster Hering | Děkan | připočítán s pořízením prvního lidského rentgenu ve Spojených státech | |
Avram Hershko | Mimořádný profesor 1998– | 2004 Nobelova cena za chemii | |
Sidney Hook | Profesor, 1927–1972 | filozof, který prosazoval pragmatismus | |
Paul Horwich | Profesore, aktuální | filozof, Guggenheimovo společenství | |
Natalie Jeremijenko | Profesore, aktuální | fotograf, zakladatel xDesign Clinic Health Health Clinic | |
Jotham Johnson | Předseda Classics | archeolog; bývalý prezident Amerického archeologického institutu | |
Boyan Jovanovic | Profesore, aktuální | ekonom, člen Americké akademie umění a věd | |
Tony Judt | Profesor | ředitel Institutu Ericha Marii Remarque; autor poválečné | |
Frances Kamm | Profesor | filozof, vítěz Guggenheimova společenství | |
Eric Kandel | Profesor | bývalý člen fakulty lékařské fakulty New York University ; vítěz Nobelovy ceny za fyziologii nebo medicínu za rok 2000 | |
Richard S.Kayne | Profesor lingvistiky, současný | vyvinul teorii antisymetrie | |
Elias Khoury | Profesor | Libanonský spisovatel a kritik | |
Izrael Kirzner | Emeritní profesor , aktuální | ekonom, přední zastánce Rakouské ekonomické školy . | |
Jason King | Profesor, umělecký ředitel oddělení reprodukované hudby Clive Davis z NYU | spisovatel, popový kritik, hudební manažer | |
Galway Kinnell | Profesor, 1993 - | Pulitzerova cena za poezii z roku 1982 | |
Stewart Krentzman | Instruktor | CEO společnosti Oki Data Americas, Inc. | |
Carol Herselle Krinsky | Profesor | historik architektury | |
Mattias Kumm | Profesore, aktuální | je profesorem výzkumu „Globalizace a právní stát“ ve Výzkumném centru sociálních věd (Wissenschaftszentrum Berlin für Sozialforschung, WZB) a Humboldtově univerzitě v Berlíně | |
Saul Krugman | Profesor | vyvinula první vakcínu proti hepatitidě B | |
Peter Lax | Profesore, aktuální | člen Národní akademie věd USA ; získal Národní medaili za vědu v roce 1986, Wolfovu cenu v roce 1987 a Abelovu cenu v roce 2005 | |
Joseph E. LeDoux | Profesore, aktuální | neuro vědec | |
Spike Lee | Profesor filmu na Tisch School of the Arts, aktuální | herec, režisér, producent, sociální aktivista | |
Opatrně Leontief | Profesor, 1975–1999 | 1973 Bank of Sweden Prize in Economics | |
Pierre N. Leval | Profesor | Soudce, odvolací soud Spojených států pro druhý obvod | |
David Levering Lewis | Profesore, aktuální | Profesor a profesor historie Julius Silver University | |
Otto Loewi | Profesor 1940–1961 | 1936 Nobelova cena za fyziologii nebo medicínu | |
Gary Marcus | Profesor, Aktuální psychologie | Cena Roberta L. Fantze, kognitivní vývoj | |
Colin McLeod | Profesor, 1941–1970 | prokázal, že geny jsou vyrobeny z DNA | |
Theodor Meron | Profesor | Prezident, Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii | |
Cheryl Mills | Současný vrchní viceprezident pro provoz a správu | bývalý zástupce právního zástupce prezidenta Billa Clintona ; vedoucí obhájce ve svém senátním obžalobě z roku 1999 | |
Cathleen Synge Morawetz | Profesore, aktuální | matematik, vítěz Národní medaile vědy v letech 1983 a 1988 | |
Samuel FB Morse | Profesor, 1832–? | vynálezce morseovky | |
Brian Morton | Profesore, aktuální | akademik a prozaik | |
Robert S. Mulliken | Profesor, 1926–1928 | 1966 Nobelova cena za chemii | |
Gunnar Myrdal | Hostující profesor | 1974 Bank of Sweden Prize in Economics | |
Thomas Nagel | Profesor | učenec, filozofie mysli | |
Marion Nestlé | Profesore, aktuální | odborník na výživu | |
Ronald K. Noble | Profesor práva | Generální tajemník Interpolu 2000 - současnost | |
Conor Cruise O'Brien | Profesor | Irský politik a akademik | |
Severo Ochoa | Profesor, 1942–1974 | vítěz Nobelovy ceny za fyziologii nebo medicínu z roku 1959 | |
Sharon Oldsová | Profesore, aktuální | Učitel anglického kreativního psaní | |
Bertell Ollman | Řádný profesor | ||
Henry Bamford Parkes | Profesor | autor Bohů a lidí, Původy západní kultury a Historie Mexika | |
Cyrus Patell | Profesore, aktuální | Americká literatura a kulturní kritik | |
Adam Penenberg | Profesor | odhalil novinářský podvod reportéra The New Republic Stephena Glassa | |
FE Peters | Profesor, 1961– | průkopník ve srovnávací studii judaismu, křesťanství a islámu | |
Amir Pnueli | Profesor informatiky, proud | vítěz Turingovy ceny za rok 1996 | |
Martin Pope | Emeritní profesor | fyzikální chemik, vítěz Davyho medaile 2006 | |
Neil Postman | 1959–2003 | autor knihy Zabavíme se k smrti ; zakladatele ekologie mediálního programu | |
Mary Louise Pratt | Profesore, aktuální | Španělské a portugalské jazyky a literatury | |
Joseph Ransohoff | Profesor, 1962–1992 | lékař | |
Debraj Ray | Profesore, aktuální | ekonom | |
Richard Revesz | Profesore, aktuální | Děkan New York University School of Law | |
Robert Rosenblum | Profesor | historik umění a kurátor | |
Kristin Rossová | Profesore, aktuální | profesor srovnávací literatury , příjemce Guggenheimova společenství v letech 1999 až 2000 | |
Ariel Rubinstein | Profesore, aktuální | Izraelský ekonom | |
Curt Sachs | Profesor, 1937–1953 | spoluautor schématu Sachs – Hornbostel | |
Naomi Sagerová | Profesor, 1965–1995 | průkopník ve výpočetní lingvistice; Ředitel projektu Linguistic String | |
Paul A. Samuelson | Hostující profesor | vítěz 1970 Bank of Sweden Prize in Economics | |
Thomas Sargent | Profesor | jeden z vůdců revoluce racionálních očekávání; Berkeley profesor ekonomie a obchodu | |
Peter Sarnak | Profesor, 2001–2005 | matematik | |
Mary Schmidt | Profesore, aktuální | Děkan Tisch School of the Arts , pracovník Americké akademie umění a věd | |
John Scofield | Profesore, aktuální | kytarista a skladatel jazz fusion | |
Richard Sennett | Profesore, aktuální | Člen Centra pro pokročilé studium behaviorálních věd , Americké akademie umění a věd a Královské společnosti pro literaturu ; zakládající ředitel New York Institute for the Humanities | |
Bob Shrum | Profesor | Demokratický politický poradce | |
Richard Sieburth | Profesore, aktuální | překladatel , esejista a redaktor | |
Alan Sokal | Profesor | známý pro Sokalovu aféru | |
John James Stevenson | Emeritní profesor, 1872–1909 | geolog; Prezident Geologické společnosti Ameriky v roce 1898 | |
Darin Strauss | Mimořádný profesor, 2000 – dosud | autor Chang & Eng a The Real McCoy ; Vítěz ceny za výuku 2005; 2006 Guggenheimovo společenství | |
Marti G. Subrahmanyam | Profesore, aktuální | Charles E. Merrill, profesor financí na Stern School of Business | |
Edward Sullivan | Profesor | 15 let učil angličtinu jako druhý jazyk na Newyorské univerzitě | |
Henry Philip Tappan | Profesor filozofie | první prezident University of Michigan | |
Allen Tate | Profesor, 1948–1951 | autor, Óda na mrtvé společníka | |
Ngũgĩ wa Thiong'o | Hostující profesor | Keňský aktivista | |
Lewis Thomas | Dean, NYU School of Medicine | ||
SR Srinivasa Varadhan | Profesore, aktuální | matematik, vítěz 2007 Abelovy ceny | |
Akshay Venkatesh | Profesore, aktuální | matematik, vítěz Salemovy ceny za rok 2007 | |
Ludwig von Mises | Profesor, 1945–1969 | vedoucí rakouské ekonomické školy | |
Lawrence Weschler | Profesore, aktuální | Ředitel newyorského institutu pro humanitní vědy | |
Suzanne Weynová | Hostující instruktor, 1988–1989 | autor více než čtyřiceti románů | |
Thomas Wolfe | autor | ||
Lawrence Wright | Profesore, aktuální | Člen Centra pro právo a bezpečnost na Právnické fakultě New York University , autor knihy The Looming Tower: Al Qaeda and the Road to 9/11 | |
Robert JC Young | Profesore, aktuální | postkoloniální teoretik, spisovatel a historik | |
Ronald W. Zweig | Profesore, aktuální | Izraelský historik , člen Historického poradního panelu Národního archivu ve Washingtonu, DC | |
Eero P. Simoncelli | Profesore, aktuální | Získal cenu Emmy za technologie a inženýrství | |
Meredith Broussard | Odborný asistent, aktuální | Assistant Professor ve společnosti Arthur L. Carter Journalism Institute, Author of Artificial Unintelligence | |
Itamar Rabinovič | (narozen 1942), izraelský historik, diplomat a prezident Tel Avivské univerzity | ||
Nila Banton Smith | Profesore, minulost | Ředitel Reading Institute |
Prezidenti New York University
název | Vztah k NYU | Let | Odkaz |
---|---|---|---|
James M. Matthews | 1. prezident | 1831–1839 | |
Theodore Frelinghuysen | 2. prezident | 1839–1850, americký senátor | |
Isaac Ferris | 3. prezident | 1853–1870 | |
Howard Crosby | 4. prezident | 1870–1881 | |
John Hall | 5. prezident | 1881–1891 | |
Henry Mitchell MacCracken | 6. prezident | 1891–1911, developer kampusu University Heights | |
Elmer Ellsworth Brown | 7. prezident | 1911–1933 | |
Harry Woodburn Chase | 8. prezident | 1933–1951 | |
James Loomis Madden | Úřadující kancléř | 1951–1952 | |
Henry Townley Heald | 9. prezident | 1952–1956 | |
Carroll Vincent Newsom | 10. prezident | 1956–1962 | |
James McNaughton Hester | 11. prezident | 1962–1975 | |
John C. Sawhill | 12. prezident | 1975–1980 | |
Ivan Loveridge Bennett | Úřadující prezident | 1980–1981 | |
John Brademas | 13. prezident | 1981–1991, Sněmovna reprezentantů USA | |
L. Jay Oliva | 14. prezident | 1991–2002 | |
John Sexton | 15. prezident | 2003–2015 | |
Andrew D. Hamilton | 16. prezident | 2016 – současnost |
Zakladatelé New York University
K zakladatelům NYU patří:
Viz také
- Kategorie: New York University fakulta
- Seznam absolventů New York University
- Seznam lidí NYU Stern
- Seznam lidí z NYU Tandon School of Engineering
- Seznam lidí z NYU Courant Institute
- Seznam lidí NYU GSAS
- Seznam lidí z právnické fakulty NYU
- Seznam lidí z NYU School of Medicine
- Seznam lidí z NYU Tisch School of the Arts
- Seznam lidí NYU Steinhardt
- Seznam lidí NYU Gallatin
- Seznam lidí NYU Wagnera
- Seznam zaměstnanců New York University