10. Lok Sabha - 10th Lok Sabha
Indický portál |
10. Lok Sabha | |||||
---|---|---|---|---|---|
| |||||
Přehled | |||||
Legislativní orgán | Indický parlament | ||||
Volby | Indické všeobecné volby 1991 |
Seznam členů 10. Lok Sabha (20. června 1991 - 10. května 1996) zvolený během indických všeobecných voleb konaných v období květen – červen 1991. Lok Sabha (Sněmovna lidu) je dolní komora indického parlamentu , čtyři sedící členové z Rajya Sabha, horní komory indického parlamentu, byli zvoleni do 10. Lok Sabha po indických všeobecných volbách 1991.
PV Narasimha Rao z Indického národního kongresu se stal předsedou vlády Indie od 21. června 1991 do 16. května 1996 poté, co INC získala 244 křesel, o 47 více než předchozí 9. Lok Sabha .
Příští 11. Lok Sabha byla ustanovena dne 15. května 1996, po indických všeobecných volbách 1996 .
Důležití členové
-
Mluvčí:
- Shivraj Patil od 10. července 1991 do 22. května 1996
-
Místopředseda:
- S. Mallikarjunaiah od 13. srpna 1991 do 10. května 1996
-
Generální tajemník:
- KC Rastogi od 20. června 1991 do 31. prosince 1991
- CK Jain od 1. ledna 1992 do 31. května 1994
- RC Bhardwaj od 31. května 1994 do 31. prosince 1995
- SN Mishra od 1. ledna 1996 do 10. května 1996
Seznam členů podle politických stran
Členové politické strany v 10. Lok Sabha jsou uvedeni níže:
Andhra Pradesh
Klíče: INC (27) TDP (7) TD (V) (6) CPI (1) CÍL (1) BJP (1) CPI (M) (1)
Arunáčalpradéš
Klíče: INC (2)
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Arunachal West | GEN | Laeta Umbreyová | Indický národní kongres |
2 | Arunáčal východ | GEN | Prem Khandu Thungon | Indický národní kongres |
Assam
Klíče: INC (8) BJP (2) CPI (M) (2) AGP (1) Nezávislé (1)
Ne. | Volební obvod | Typ | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|---|
1 | Karimganj | SC | Dwaraka Nath Das | Večírek Bharatiya Janta |
2 | Silchar | GEN | Večírek Bharatiya Janta | Kabindra Purkayastha |
3 | Autonomní oblast | SVATÝ | Dr. Jayanta Rongpi | Výbor pro autonomní státní poptávku |
4 | Dhubri | GEN | Nurulský islám | Indický národní kongres |
5 | Kokrajhar | SVATÝ | Satyendra Nath Brohmo Chaudhury | Nezávislý |
6 | Barpeta | GEN | Uddabh Berman | CPI (M) |
7 | Gauhati | GEN | Kirip Chaliha | Indický národní kongres |
8 | Mangaldoi | GEN | Probin Deka | Indický národní kongres |
9 | Tezpur | GEN | Swarup Upadhyay | Indický národní kongres |
10 | Nowgong | GEN | Muhi Ram Saikia | Asom Gana Parishad |
11 | Kaliabor | GEN | Tarun Gogoi | Indický národní kongres |
12 | Jorhat | GEN | Bijoy Krishna Handique | Indický národní kongres |
13 | Dibrugarh | GEN | Paban Singh Ghatowar | Indický národní kongres |
14 | Lakhimpur | GEN | Balin Kuli | Indický národní kongres |
Karnataka
Klíče: INC
Ne. | Volební obvod | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|
1 | Narasimharaja | Aziz Sait | Indický národní kongres |
Klíče: JD
Ne. | Volební obvod | Jméno zvoleného MP | Stranická příslušnost |
---|---|---|---|
2 | Chikkaballapur | Harish C. | Janata Dal |
Maharashtra
(Formát prostého textu)
Ahmednagar GEN Gadakh Yeshawantrao M INC Akola GEN Fundkar Pandurang Pundlik M BJP Amravati GEN Pratibha Devisinha Patil (W) F INC Aurangabad GEN Moreshwar Save M SHS Baramati GEN Ajit Annatrao Pawar M INC Beed GEN Kshirsagar Kesharbai Sonajirao Alias Kaku (W) F INC Bhandara GEN Praful Manohar Bhai Patel M INC Buldhana (SC) Wasnik Mukul Balkrishna M INC Chandrapur GEN Potdukhe Shantaram M INC Chimur GEN Muttemwar Vilas Baburao M INC Dahanu (ST) Damu Barku Shingda M INC Dhule (ST) Chaure Bapu Hari M INC Erandol GEN Patil Vijay Naval M INC Hingoli GEN Gundewar Vilasrao Nagnathrao M SHS Ichalkaranji GEN Mane Balaso Alias Rajaram Shankarrao M INC Jalgaon GEN Gunavant Rambhau Saroda M BJP Jalna GEN Ankushrao Tope M INC Karad GEN Chavan Prithviraj Dajishaheb M INC Khed GEN Navale Vidura Vithoba M INC Kolaba GEN A.R. Antulay M INC Kolhapur GEN Gaikwad Udaysingrao Nanasaheb M INC Kopargaon GEN Kale Shankarrao Deoram M INC Latur GEN Patil Shivraj Vishwanath M INC Mgaon (ST) Kahandole Zamru Manglu M INC Mumbai-North GEN Ram Naik M BJP Mumbai-North-Central GEN Dighe Sharad Shankar M INC Mumbai-North-East GEN Guradas Kamat M INC Mumbai-North-West GEN Sunil Dutt M INC Mumbai-South GEN Deora Murli M INC Mumbai-South-Central GEN Mohan Rawale M SHS Nagpur GEN Meghe Dattaji Raghobaji M INC Nanded GEN Suryakants Patil (W) F INC Nandurbar (ST) Gavit Manikrao Hodalya M INC Nashik GEN Pawar Vasant Niwrutti M INC Osmanabad (SC) Kamble Arvind Tulshiram M INC Pandharpur (SC) Thorat Sandipan Bhagwan M INC Parbhani GEN Deshmukh Ashokrao Anandrao M SHS Pune GEN Anna Joshi M BJP Rajapur GEN Sudhir Sawant M INC Ramtek GEN Bhonsle Tejsingharao Laxmanrao M INC Ratnagiri GEN Govindram Nikam M INC Sangli GEN Patil Prakashbapu Vasantrao M INC Satara GEN Bhosale Prataprao Baburao M INC Solapur GEN Sadul Dharmanna Mondayya M INC Thane GEN Kapse Ramchandra Ganesh M BJP Wardha GEN Ghangare Ramchandra Marotrao M CPM Washim GEN Anantrao Vitthalrao Deshmukh M INC Yavatmal GEN Uttamrao Deorao Patil M INC