Ukrajina na zimních olympijských hrách 2018 - Ukraine at the 2018 Winter Olympics
Ukrajina na zimních olympijských hrách 2018 | |
---|---|
Kód IOC | UKR |
NOC | Národní olympijský výbor Ukrajiny |
webová stránka | www |
v Pyeongchang , Jižní Korea 9. – 25. února 2018 | |
Konkurenti | 33 (17 mužů a 16 žen) v 9 sportech |
Vlajkonoš |
Olena Pidhrushna ( zahájení ) Oleksandr Abramenko ( uzavření ) |
Medaile zařadil 21. místo |
|
Vystoupení zimních olympijských her ( přehled ) | |
Další související vystoupení | |
Sovětský svaz (1956–1988) Jednotný tým (1992) |
Ukrajina soutěžila u 2018 olympijských her zimy v Pyeongchang , Jižní Koreji , od 9. do 25. února 2018 s 33 závodníků v 9 sportu. Oleksandr Abramenko získal jedinou medaili pro zemi, zlato v mužských anténách ve volném lyžování , a získal tak Ukrajinu na 21. místě v celkové medailové tabulce .
Medailisté
Medaile | název | Sport | událost | datum |
---|---|---|---|---|
Zlato | Oleksandr Abramenko | Lyžování volným stylem | Pánské antény | 18. února |
Konkurenti
Následuje seznam počtu soutěžících účastnících se her podle sportu / disciplíny.
Sport | Muži | Ženy | Celkový |
---|---|---|---|
alpské lyžování | 1 | 1 | 2 |
Biatlon | 5 | 6 | 11 |
Běžecké | 2 | 2 | 4 |
Krasobruslení | 2 | 2 | 4 |
Lyžování volným stylem | 1 | 2 | 3 |
Luge | 4 | 2 | 6 |
Severská kombinace | 1 | 0 | 1 |
Kostra | 1 | 0 | 1 |
Snowboarding | 0 | 1 | 1 |
Celkový | 17 | 16 | 33 |
alpské lyžování
Ukrajina kvalifikovala pro alpské lyžování alespoň jednoho sportovce a sportovkyni.
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Ivan Kovbasnyuk | Pánské kombinované | 1: 24,21 | 57 | DNF | |||
Pánské sjezdovky | N / A | 1: 48,57 | 49 | ||||
Pánský obrovský slalom | 1: 20,41 | 70 | 1: 17,26 | 51 | 2: 37,67 | 57 | |
Pánské slalom | DNF | ||||||
Pánské super-G | N / A | DNF | |||||
Olha Knysh | Obrovský slalom žen | 1: 20,51 | 53 | DNF | |||
Slalom žen | 59,07 | 50 | 58,93 | 46 | 1: 58,00 | 45 | |
Dámské super-G | N / A | 1: 30,60 | 43 |
Biatlon
Na základě žebříčku národního poháru ve světovém poháru v biatlonu 2016–17 kvalifikovala Ukrajina tým 5 mužů a 6 žen. Olena Pidhrushna byla vybrána do týmu, ale závodů se nezúčastnila.
- Muži
Sportovec | událost | Čas | Slečny | Hodnost |
---|---|---|---|---|
Dmytro Pidruchnyi | Sprint | 24: 27,5 | 0 (0 + 0) | 21 |
Pronásledování | 36: 53,2 | 4 (1 + 0 + 2 + 1) | 34 | |
Artem Pryma | Sprint | 25: 14,9 | 2 (1 + 1) | 40 |
Pronásledování | 37: 16,3 | 6 (1 + 1 + 2 + 2) | 38 | |
Individuální | 52: 36,5 | 4 (1 + 2 + 0 + 1) | 46 | |
Serhiy Semenov | Sprint | 25: 24,9 | 1 (0 + 1) | 46 |
Pronásledování | 38: 23,7 | 5 (1 + 0 + 2 + 2) | 49 | |
Individuální | 52: 57,9 | 3 (1 + 0 + 1 + 1) | 53 | |
Vladimir Semakov | Sprint | 26: 31,7 | 3 (1 + 2) | 78 |
Individuální | 51: 32,1 | 1 (0 + 1 + 0 + 0) | 31 | |
Artem Tyshchenko | Individuální | 51: 15,2 | 0 (0 + 0 + 0 + 0) | 29 |
Dmytro Pidruchnyi Artem Pryma Vladimir Semakov Serhiy Semenov |
Týmová štafeta | 1: 20: 17,3 | 11 (0 + 11) | 9 |
- Ženy
Sportovec | událost | Čas | Slečny | Hodnost |
---|---|---|---|---|
Yuliia Dzhima | Individuální | 44: 33,9 | 2 (1 + 0 + 1 + 0) | 20 |
Anastasiya Merkushyna | Sprint | 23: 32,3 | 3 (2 + 1) | 55 |
Pronásledování | 35: 30,4 | 5 (0 + 2 + 2 + 1) | 46 | |
Individuální | 48: 42,0 | 6 (1 + 1 + 3 + 1) | 70 | |
Valentyna Semerenko | Sprint | 23: 20,9 | 3 (2 + 1) | 46 |
Pronásledování | DNS | |||
Individuální | 44: 53,9 | 1 (0 + 0 + 0 + 1) | 25 | |
Hromadný start | 37: 39,9 | 1 (1 + 0 + 0 + 0) | 19 | |
Vita Semerenko | Sprint | 22: 00,7 | 1 (0 + 1) | 14 |
Pronásledování | 32: 54,4 | 4 (2 + 1 + 1 + 0) | 18 | |
Individuální | 48: 03,8 | 5 (0 + 3 + 1 + 1) | 63 | |
Hromadný start | 38: 25,3 | 3 (0 + 0 + 3 + 0) | 24 | |
Iryna Varvynets | Sprint | 24: 48,1 | 5 (1 + 4) | 73 |
Iryna Varvynets Vita Semerenko Yuliia Dzhima Anastasiya Merkushyna |
Týmová štafeta | 1: 13: 44,8 | 10 (2 + 10) | 11 |
- Smíšený
Sportovec | událost | Čas | Slečny | Hodnost |
---|---|---|---|---|
Iryna Varvynets Yuliia Dzhima Dmytro Pidruchnyi Artem Pryma |
Týmová štafeta | 1: 09: 46,4 | 5 (0 + 5) | 7 |
Běh na lyžích
Čtyři lyžaři budou reprezentovat Ukrajinu v běhu na lyžích.
- Vzdálenost
Sportovec | událost | Klasický | Volný styl | Celkový | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Deficit | Hodnost | ||
Oleksii Krasovskyi | Pánské 15 km volný způsob | N / A | 39: 05,3 | +5: 21,4 | 84 | |||
Muži, 30 km skiatlon | 44: 36,7 | 59 | KLÍN | |||||
Pánské 50 km klasicky | N / A | 2: 25: 36,4 | +17: 14,3 | 50 | ||||
Andrii Orlyk | Pánské 15 km volný způsob | N / A | 39: 11,3 | +5: 27,4 | 86 | |||
Maryna Antsybor | Dámský 10 km volný způsob | N / A | 28: 18,7 | +3: 18,2 | 46 | |||
Dámský 15 km skiatlon | 24: 09,3 | 55 | 21: 36,5 | 52 | 46: 18,2 | +5: 33,3 | 53 | |
Tetyana Antypenko | Dámský 10 km volný způsob | N / A | 28: 38,2 | +3: 37,7 | 52 | |||
Dámský 15 km skiatlon | 23: 32,3 | 45 | 21: 24,0 | 49 | 45: 31,2 | +4: 46,3 | 45 | |
Ženy, 30 km klasicky | N / A | 1: 38: 17,3 | +15: 59,7 | 38 |
- Sprint
Sportovec | událost | Kvalifikace | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Oleksii Krasovskyi | Pánské sprint | 3: 33,40 | 70 | Nepostoupil | |||||
Andrii Orlyk | 3: 39,18 | 79 | Nepostoupil | ||||||
Oleksii Krasovskyi Andrii Orlyk |
Mužský týmový sprint | N / A | 17: 32,50 | 10 | Nepostoupil | ||||
Maryna Antsybor | Dámský sprint | 3: 40,17 | 56 | Nepostoupil | |||||
Tetyana Antypenko | 3: 38,56 | 54 | Nepostoupil | ||||||
Maryna Antsybor Tetyana Antypenko |
Ženský tým sprint | N / A | 17: 44,04 | 10 | Nepostoupil |
Krasobruslení
Ukrajina kvalifikovala taneční tým na ledě na základě jeho umístění na mistrovství světa v krasobruslení 2017 ve finských Helsinkách . Prostřednictvím soutěže CS Nebelhorn Trophy 2017 navíc kvalifikovali jednoho mužského a jednoho ženského krasobruslaře . Tým byl oznámen 19. prosince 2017.
Sportovec | událost | SP / SD | FS / FD | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | ||
Yaroslav Paniot | Pánské dvouhry | 46,58 | 30 | Nepostoupil | |||
Anna Khnychenkova | Dámské singly | 47,59 | 29 | Nepostoupil | |||
Oleksandra Nazarova / Maxim Nikitin | Tanec na ledě | 57,97 | 21 | Nepostoupil |
Lyžování volným stylem
Tři lyžaři budou reprezentovat Ukrajinu ve freestylovém lyžování.
- Antény
Sportovec | událost | Kvalifikace | Finále | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok 1 | Skok 2 | Skok 1 | Skok 2 | Skok 3 | |||||||
Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | Body | Hodnost | ||
Oleksandr Abramenko | Pánské antény | 123.01 | 9 | 123,08 | 4 Q | 125,67 | 3 Q | 125,79 | 4 Q | 128,51 | |
Olga Polyuk | Dámské antény | 82,21 | 10 | 55,50 | 17 | Nepostoupil |
- Magnáti
Sportovec | událost | Kvalifikace | Finále | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Běh 1 | Běh 2 | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | |||||||||||||||||
Čas | Body | Celkový | Hodnost | Čas | Body | Celkový | Hodnost | Čas | Body | Celkový | Hodnost | Čas | Body | Celkový | Hodnost | Čas | Body | Celkový | Hodnost | ||
Tetiana Petrova | Dámské magnáty | 36,69 | 39,54 | 46,19 | 29 | 37,62 | 17,46 | 23.07 | 20 | Nepostoupil |
Luge
Na základě výsledků ze světa během sezóny 2017–18 Luge World Cup , Ukrajina kvalifikovala 5 saní.
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Anton Dukach | Pánské dvouhry | 48,888 | 27 | 48,307 | 21 | 48,303 | 24 | Vyloučeno | 2: 25,498 | 23 | |
Andriy Mandziy | 1: 02,935 | 40 | 48,473 | 25 | 47,981 | 19 | Vyloučeno | 2: 39,389 | 40 | ||
Oleksandr Obolonchyk Roman Zakharkiv |
Pánské čtyřhry | 48,316 | 20 | 47,401 | 20 | N / A | 1: 35,717 | 20 | |||
Olena Shkhumova | Dámské singly | 46,950 | 19 | 46,844 | 19 | 47,751 | 26 | Vyloučeno | 2: 21,545 | 21 | |
Olena Stetskiv | 50 599 | 30 | 48,303 | 29 | 47,929 | 28 | Vyloučeno | 2: 26,831 | 28 |
- Smíšená týmová štafeta
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Celkový | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Olena Shkhumova Anton Dukach Oleksandr Obolonchyk Roman Zakharkiv |
Týmová štafeta | 51,503 | 13 | 49,135 | 9 | 50,365 | 13 | 2: 31,003 | 13 |
Severská kombinace
Jeden lyžař bude reprezentovat Ukrajinu v severské kombinaci.
Sportovec | událost | Skoky na lyžích | Běžecké | Celkový | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vzdálenost | Body | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Viktor Pasichnyk | Normální kopec / 10 km | 89,5 | 84,0 | 36 | 24: 40,1 | 13 | 27: 46,1 | 30 |
Velký kopec / 10 km | 126,0 | 108.2 | 21 | 24: 36,6 | 33 | 26: 39,6 | 23 |
Kostra
Ukrajina kvalifikovala 1 sáňkařskou dráhu a debutovala ve sportu kostry.
Sportovec | událost | Běh 1 | Běh 2 | Běh 3 | Běh 4 | Celkový | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | Čas | Hodnost | ||
Vladyslav Heraskevych | pánské | 51,26 | 14 | 51,16 | 15 | 51,21 | 17 | 50,85 | 7 | 3: 24,47 | 12 |
Snowboarding
Jeden sportovec bude reprezentovat Ukrajinu ve snowboardingu.
- Paralelní
Sportovec | událost | Kvalifikace | 16. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Hodnost | Čas námitek |
Čas námitek |
Čas námitek |
Čas námitek |
Hodnost | |||||
Annamari Dancha | Obrovský slalom žen | 1: 46,64 | 28 | Nepostoupil |