North Carolina Highway 43 - North Carolina Highway 43
North Carolina Highway 43 | ||||
---|---|---|---|---|
Informace o trase | ||||
Udržováno NCDOT | ||||
Délka | 192,5 km | |||
Existoval | 1928 – dosud | |||
Hlavní křižovatky | ||||
Jižní konec | USA 17 / USA 70 poblíž New Bern | |||
Severní konec | NC 58 poblíž Warrentonu | |||
Umístění | ||||
Kraje | Craven , Pitt , Edgecombe , Nash , Halifax , Warren | |||
Dálniční systém | ||||
|
North Carolina Highway 43 ( NC 43 ) je hlavní státní silnice v americkém státě Severní Karolína . Spojuje mnoho měst v regionu Coastal Plain .
Popis trasy
Dějiny
NC 43 byl založen kolem roku 1928 jako nové primární směrování mezi USA 17-1 / NC 40 ve Rocky Mount a NC 58 v Libérii . V roce 1931 byla NC 43 rozšířena na jihovýchod o nové primární směrování přes Pinetops do Greenville ; poté nahradil NC 301 na US 17 / NC 30 ve Vanceboro . Kolem roku 1936 byla NC 43 přesměrována na novou vozovku v Essexu , aby se vyhnula Hollisterovi . V roce 1958 byl NC 43 přesměrován do centra města Greenville a zanechal po sobě: Charles Avenue, 10. ulice, Albemarle Street a 5th Street.
V roce 1987 byla NC 43 prodloužena jižně od Vanceboro podél US 17 Business a US 17 na Weyerhaeuser Road. Při cestě po silnici Weyerhaeuser Road se spojuje a překrývá s NC 55 směřující do New Bern ; poté s USA 70 Business a na jih do USA 70 a USA 17. Výsledné nové směrování způsobilo západní venkovský obchvat New Bern. V roce 1998 byl NC 43 přesměrován na nový konektor v centru Rocky Mount. V roce 2001 byl NC 43 přesměrován na severní obchvat kolem Rocky Mount a zanechal po sobě NC 43 Bus. V roce 2009 byla NC 43 přesměrována na novou silnici mezi NC 55 a US 17 / US 70, což eliminovalo její směrování přes New Bern.
Hlavní křižovatky
okres | Umístění | mi | km | Výstup | Destinace | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|---|
Zbabělý | New Bern | 0,0– 0,3 |
0,0– 0,48 |
US 17 / US 70 - Morehead City , Kinston , Jacksonville | Exit 411 (US 70) | |
2.1 | 3.4 | NC 55 (Neuse Boulevard) - Kinston | ||||
| 10.8 | 17.4 | US 17 jih / Makedonie Church Road - New Bern | Jižní konec souběžnosti USA 17 | ||
| 14.3 | 23.0 |
USA 17 sever / USA 17 Bus. začíná - Washington |
Severní konec souběžnosti USA 17; Jižní konec autobusu USA 17. Konkurence | ||
Vanceboro | 16.4 | 26.4 |
USA 17 Bus. sever (Main Street) - Washington |
Severní konec autobusu USA 17. Konkurence | ||
16.9 | 27.2 | NC 118 západ / Bailey Lane - Grifton | Východní konec NC 118 | |||
Pitt | Kaliko | 26.1 | 42.0 | NC 102 - Ayden , vysílací stanice Edwarda R. Murrowa | ||
Greenville | 40.3 | 64,9 |
USA 264 Alt. východ (Greenville Boulevard) / Charles Boulevard - Washington |
Jižní konec USA 264 Alt. konkurence | ||
42.6 | 68.6 |
USA 264 Alt. západ (Greenville Boulevard) / NC 11 na jih / NC 903 na jih (Memorial Drive) - Farmville , Wilson , Kinston |
Severní konec USA 264 Alt. konkurence; Jižní konec NC 11 / NC; 903 souběžnost | |||
44.5 | 71.6 | USA 13 na jih (Dickinson Avenue) - Farmville | Jižní konec souběžnosti USA 13 | |||
45.5 | 73.2 | USA 13 na sever / NC 11 na sever / NC 903 na sever (Memorial Drive) / 5th Street - Bethel | Severní konec souběžností USA 13 / NC 11 / NC 903 | |||
| 48.0– 48.2 |
77,2– 77,6 |
US 264 / NC 11 Příloha - Washington , Wilson |
Exit 75 (US 264) | ||
Bruce | 52.4 | 84.3 | NC 121 jih - Farmville | Severní konec NC 121 | ||
| 54,0 | 86,9 | NC 222 východ - [[, Severní Karolína |]] | Jižní konec souběžnosti NC 222 | ||
Falkland | 54,9 | 88.4 | NC 222 západ (West Avenue) / Crisp Street - fontána | Severní konec souběžnosti NC 222 | ||
Edgecombe | | 61,9 | 99.6 | NC 42 sever - Conetoe | Západní konec souběžnosti NC 42 | |
| 62.0 | 99,8 | NC 124 západ - Macclesfield | Východní konec NC 124 | ||
| 63.2 | 101.7 | US 258 - Tarboro , Princeville , Kinston | |||
Pinetops | 65.1 | 104,8 | NC 122 (2. ulice) | |||
65.3 | 105.1 | NC 42 na jih (ulice Halmet) / 3. ulice | Severní konec souběžnosti NC 42 | |||
| 66,9 | 107.7 | NC 111 | |||
| 78,0 | 125,5 |
Autobus NC 43. sever - [[, Severní Karolína |]] |
Jižní konec autobusu NC 43. | ||
Skalnatá hora | 80.1 | 128,9 |
USA 64 Alt. východ / Springfield Road |
Jižní konec USA 64 Alt. konkurence | ||
80.4- 80.7 |
129.4- 129.9 |
472 |
USA 64 východ / USA 64 Alt. končí / US 64 Bus. západ (Raleigh Boulevard) - Tarboro |
Severní konec USA 64 Alt. konkurence; Jižní konec 64 souběžnosti USA; Východní konec USA 64 Bus. | ||
82,2– 82,4 |
132.3- 132.6 |
470 | NC 97 (Atlantic Avenue) - [[, Severní Karolína |]], [[, Severní Karolína |]] | |||
Nash | 82.8- 83.0 |
133.3- 133.6 |
469 |
USA 301 Bus. (Church Street) |
||
83,4– 83,6 |
134.2- 134.5 |
468B |
NC 48 na jih / NC 43 Bus. jih (Peachtree Street / Fall Road) - Raleigh |
Severní konec 64 souběžnosti USA; Jižní konec souběžnosti NC 48; Severní konec autobusu NC 43. | ||
84,1– 84,3 |
135.3- 135.7 |
US 301 (Wesleyan Boulevard) - Weldon , Wilson | Výměna | |||
84.8 | 136,5 | NC 48 severně (Goldrock Road) | Severní konec souběžnosti NC 48 | |||
Dortches | 88,5– 88,7 |
142.4- 142.7 |
I-95 - Roanoke Rapids , Wilson | Exit 141 (I-95) | ||
Halifax | | 106,0 | 170.6 | NC 561 západ - Louisburg | Jižní konec souběžnosti NC 561 | |
Essex | 108,0 | 173,8 | NC 561 východ / Evans Road / Lynch Road - Halifax | Severní konec souběžnosti NC 561 | ||
Warren | Libérie | 119.6 | 192.5 | NC 58 - Warrenton , Centreville | ||
1 000 mi = 1 609 km; 1 000 km = 0,621 mi
|
Speciální trasy
Rocky Mount obchodní smyčka
Umístění | Rocky Mount, Severní Karolína |
---|---|
Délka | 8,0 km |
Existoval | 2001 – dosud |
North Carolina Highway 43 Business ( NC 43 Bus ) byla založena v roce 2001, kdy byla NC 43 přesměrována tak, aby obcházela severně od centra města Rocky Mount. Obchodní smyčka cestuje po Cokey Road, Fairview Road, Grand Avenue, Grace Street a Falls Road.
Hlavní křižovatky
okres | Umístění | mi | km | Destinace | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
Edgecombe | | 0,0 | 0,0 | NC 43 (Springfield Road / Cokey Road) - Pinetops , Greenville | |
Skalnatá hora | 2.7 | 4.3 |
USA 64 Bus. (Raleigh Boulevard) |
||
3.5 | 5.6 | NC 97 (Atlantic Avenue) | |||
Nash | 3.8 | 6.1 |
USA 301 Bus. (Church Street) |
||
3.9 | 6.3 | NC 48 na jih (Falls Road / Grace Street) | Jižní konec souběžnosti NC 48 ( jednosměrný pár ) | ||
5.0 | 8.0 | USA 64 / NC 43 / NC 48 na sever (Benvenue Road) - Tarboro , Raleigh | Výjezd 468B (USA 64); Severní konec souběžnosti NC 48 | ||
1 000 mi = 1 609 km; 1 000 km = 0,621 mi
|
V populární kultuře
North Carolina Highway 43 ( NC 43 ) používají lidé cestující do az Mayberry na Přehlídce Andyho Griffitha . Pozoruhodné epizody, které odkazují na NC 43, jsou „Andy's English Valet“, „Man In a Hurry“ a „Gomer Saves the Day“.
Reference
externí odkazy
Soubor KML ( upravit • nápověda )
|
- Média související s North Carolina Highway 43 na Wikimedia Commons
- NCRoads.com: NC 43
- NCRoads.com: NC 43 Bus