46. ročník udílení cen Grammy - 46th Annual Grammy Awards
46. ročník udílení cen Grammy | |
---|---|
datum | 08.02.2004 |
Umístění | Staples Center , Los Angeles , Kalifornie |
Většina ocenění | Beyoncé (5) |
Většina nominací | Beyoncé , Jay-Z , Outkast , Pharrell Williams (po 6) |
Pokrytí televize/rádia | |
Síť | CBS |
Na 46. ročník udílení cen Grammy se konala 8. února 2004 v Staples Center v Los Angeles , Kalifornie ctít nejlepší v hudbě pro záznam počátku roku od 1. října 2002 do 30. září 2003. Uznali úspěchy hudebníky od předchozí rok. Velkými vítězi byli Beyoncé , která získala pět cen, a Outkast , který získal tři ceny včetně alba roku. Vazbou za nejvíce nominací, po šesti, byli Beyoncé, Outkast a Jay-Z.
Představení
- Vernisáž: Prince and Beyoncé - „ Purple Rain / Baby I'm a Star / Let's Go Crazy / Crazy in Love “
- Beatles před 40 lety: Sting , Dave Matthews , Pharrell a Vince Gill - „ Viděl jsem ji tam stát “
- Justin Timberlake a Arturo Sandoval - „ Señorita “
- Black Eyed Peas a Justin Timberlake - „ Kde je láska? “
- Foo Fighters a Chick Corea - „ Times Like These “
- Bílé pruhy - „ Armáda sedmi národů “
- Pocta Warrena Zevona . Účinkující „Keep Me In Your Heart“: Emmylou Harris , Billy Bob Thornton , Dwight Yoakam , Jackson Browne , Jorge Calderon , Timothy B. Schmit
- Beyoncé - Nebezpečně zamilovaná 2
- Funk Music Tribute: OutKast , Earth, Wind & Fire , Robert Randolph and the Family Band , George Clinton a „ministr“ Samuel L. Jackson
- Christina Aguilera - Krásná
- Sarah McLachlan s Alison Krauss - Fallen
- Martina McBride - Betonový anděl
- Sting & Sean Paul - Roxanne
- Alicia Keys - Dům není domov
- Celine Dion & Richard Marx - Tanec s mým otcem
- OutKast - Hey Ya!
Moderátoři
- Gwen Stefani & Quentin Tarantino - nejlepší současné R & B album
- John Mayer & Matthew Perry - Nejlepší popový výkon dua nebo skupiny s vokály
- Joshua Bell & Keith Urban - Nejlepší ženský country vokální výkon
- BB King & Aerosmith - nejlepší rapové album
- Patti LaBelle - Představujeme Alicia Keys, Celine Dion a Richard Marx: Pocta Lutheru Vandrossovi
- Madonna - Představujeme Stinga a Seana Paula
- Ellen DeGeneres
- Sean Astin & Norah Jones - Nejlepší nový umělec
- Paulina Rubio , Hilary Duff a Brian McKnight - nejlepší ženský popový vokální výkon
- Amy Lee , Amber Tamblyn a Jakob Dylan - Nejlepší mužský popový vokální výkon
- Sharon Osbourne & Ozzy Osbourne - Nejlepší rockový výkon dua nebo skupiny s vokály
- Babyface , Carole King & Kurt Elling - píseň roku
- Michael McDonald & Mary J. Blige - rekord roku
- Carlos Santana & Faith Hill - album roku
Účinky kontroverze Super Bowl XXXVIII
Původně měla Janet Jackson během obřadu předvést poctu Lutheru Vandrossovi . Nicméně kvůli incidentu, který se týkal Jacksona během poločasové show Super Bowl XXXVIII předchozího týdne, kde její prsa krátce odhalil Justin Timberlake , byla Jacksonová na černou listinu mateřské společnosti CBS Viacom a její pozvání na obřad bylo zrušeno. Navzdory své účasti na „poruše šatníku“ byl Timberlake stále pozván a jedním ze svých děkovných projevů se omluvil za incident. CBS také vysílala obřad s pětiminutovým zpožděním kazety .
Vítězové a nominovaní
Tučné písmo označuje vítěze ze seznamu nominovaných.
Odkaz na nominace:
Všeobecné
-
„ Hodiny “ - Coldplay
- Coldplay & Ken Nelson , producenti; Coldplay, Ken Nelson a Mark Phythmian, inženýři/mixéři
- „ Crazy In Love “ -Beyoncé s Jay-Z
- Rich Harrison & Beyoncé Knowles, producenti; Jim Caruana a Tony Maserati , inženýři/mixéři
- „ Kde je láska? “ - Black Eyed Peas a Justin Timberlake
- Ron Fair & will.i.am , producenti; Dylan Dresdow & Tony Maserati , inženýři/ mixéři
- „ Ztratit se “ - Eminem
- Eminem, producent; Eminem, Steve King & Micheal Strange, Jr., inženýři/mixéři
- „ Hej, jo! - OutKast
- André 3000 , producent; Kevin „KD“ Davis, John Frye, Robert Hannon, Pete Novak & Neal Pogue , inženýři/mixéři
-
Speakerboxxx/The Love Below - OutKast
- André „3000“ Benjamin , Antwon „Big Boi“ Patton & Carl Mo, producenti; Vincent Alexander, Chris Carmouche, Kevin „KD“ Davis, Reggie Dozier, John Frye, Robert Hannon, Padraic Kernin, Moka Nagatani, Pete Novak, Brian Paturalski, Neal Pogue , Dexter Simmons, Matt Still & Darrell Thorpe, inženýři/mixéři; Brian Gardner a Bernie Grundman , mistři inženýrů
-
Ve výstavbě - Missy Elliott
- Craig Brockman , Missy "Misdemeanor" Elliott, Erroll "Poppi" McCalla, Nisan & Timbaland , producenti; Jeff Allen, Carlos „El Loco“ Bedoya, Josh Butler, senátor Jimmy D , Guru , Timbaland a Mike Wilson, inženýři/mixéři; Herb Powers, mistr inženýr
-
Fallen - Evanescence
- Dave Fortman & Ben Moody , producenti; Jay Baumgardner , Dave Fortman & Jeremy Parker, inženýři/mixéři; Ted Jensen , mistr inženýr
-
Odůvodněno - Justin Timberlake
- Brian McKnight , The Neptunes , Scott Storch , Timbaland & The Underdogs , producenti; Andrew Coleman, Jimmy Douglass , Serban Ghenea, Dabling Harward, Steve Penny, Dave „Hard Drive“ Pensado , Dave „Natural Love“ Russell, Timbaland & Chris Wood, inženýři/mixéři; Herb Powers Jr., mistr inženýr
-
Slon - Bílé pruhy
- Jack White , producent; Liam Watson & Jack White, inženýři/mixéři; Noel Summerville, mistr inženýr
-
„ Tanec s mým otcem “
- Richard Marx & Luther Vandross , skladatelé (Luther Vandross)
- " Krásná "
- Linda Perry , skladatelka ( Christina Aguilera )
- " Jsem s tebou "
- Avril Lavigne & The Matrix , skladatelé (Avril Lavigne)
- „Keep Me In Your Heart“
- Jorge Calderón & Warren Zevon , skladatelé (Warren Zevon)
- „ Ztratit se “
- J. Bass , M. Mathers a L. Resto , skladatelé ( Eminem )
Alternativní
- Slon - Bílé pruhy
- Fight Test - The Flaming Lips
- Hail to the Thief - Radiohead
- Bez názvu - Sigur Rós
- Fever to Tell - Ano, ano, ano
Blues
- Jacquire King (inženýr), Ed Cherney (inženýr/mixér), Dennis Herring (producent) a Buddy Guy pro Blues Singer
- Donto James (inženýr/producent), Josh Sklair (producent), Sametto James (producent) a Etta James pro Let's Roll
Dětské
-
Nejlepší hudební album pro děti
- Cathy Fink a Marcy Marxer za Bon Appétit!
-
Nejlepší album pro mluvené slovo pro děti
- Bill Clinton , Michail Gorbačov a Sophia Loren za Vlčí stopy a Peter a vlk , hudba v podání Ruského národního orchestru pod vedením Kenta Nagana
Klasický
-
Nejlepší orchestrální výkon
- Pierre Boulez (dirigent) a Vídeňská filharmonie pro Mahlera : Symfonie č. 3 v podání Anne Sofie von Otter , Johannes Prinz, Gerald Wirth, Vídeňský chlapecký sbor a ženský sbor vídeňského singvereinu
-
Nejlepší klasický vokální výkon
- Thomas Quasthoff & Anne Sofie von Otter pro Schubert : Lieder s orchestrem v podání Thomase Quasthoffa, Anne Sofie von Otter a komorního orchestru Evropy pod vedením Claudia Abbada
-
Nejlepší operní nahrávka
- Wolfram Graul (producent), Bernard Haitink (dirigent), Jerry Hadley , Karita Mattila , Eva Randová , Anja Silja , Jorma Silvasti pro Janáčkovy: Jenůfa v podání orchestru Královské opery a sboru a různých umělců
-
Nejlepší sborový výkon
- Paavo Järvi (dirigent), Tiia-Ester Loitme & Ants Soots (sbormistři) pro Sibelius : Kantáty v podání Ellerhein dívčího sboru, estonského národního mužského sboru a estonského národního symfonického orchestru
-
Nejlepší výkon instrumentálního sólisty (s orchestrem)
- Mstislav Rostropovich (dirigent) a Maxim Vengerov pro Britten : Violin Concerto/ Walton : Viola Concerto v podání Maxima Vengerova a londýnského symfonického orchestru
-
Nejlepší instrumentální sólový výkon (bez orchestru)
- Emanuel Axe pro Haydna : Klavírní sonáty č. 29, 31, 34, 35 a 49
-
Nejlepší výkon malého souboru (s dirigentem nebo bez něj)
- Jeff von der Schmidt (dirigent) a Southwest Chamber Music pro „ Chávez : Suita pro dvojité kvarteto“
-
Nejlepší výkon komorní hudby
- Kronos Quartet & Dawn Upshaw pro Berg : Lyric Suite
-
Nejlepší klasická současná kompozice
- Dominick Argento (skladatel) pro „Argento: Casa Guidi“ v podání Frederica von Stade , Eiji Oue a orchestru Minnesota
-
Nejlepší klasické album
- Andreas Neubronner (producent), Michael Tilson Thomas (dirigent) & Michelle DeYoung pro Mahler : Symphony No. 3 ; Kindertotenlieder v podání Michelle DeYoung, Vance George , Pacific Boychoir , San Francisco Girls Chorus a San Francisco Symphony & Chorus
-
Nejlepší klasické crossoverové album
- Jorge Calandrelli (dirigent) a Yo-Yo Ma pro Obrigado Brazil v podání různých umělců
Komedie
Skládání a aranžování
Nejlepší instrumentální kompozice
- Wayne Shorter (skladatel) pro „Sacajawea“
Nejlepší instrumentální uspořádání
- Michael Brecker & Gil Goldstein (aranžéři) pro „Timbuktu“ v podání Michaela Breckera Quindectet
Nejlepší instrumentální aranžmá doprovázející zpěvák (y)
- Vince Mendoza (aranžér) pro „Woodstock“ ( Joni Mitchell )
Země
Nejlepší ženský country vokální výkon
- June Carter Cash za „Keep on the Sunny Side“
Nejlepší mužský country vokální výkon
- Vince Gill za „další velkou věc“
Nejlepší country výkon dua nebo skupiny s vokálem
- Ricky Skaggs a Kentucky Thunder za "Jednoduchý život"
Nejlepší country spolupráce s vokály
- James Taylor a Alison Krauss za „Jak se k vám svět chová“
Nejlepší country instrumentální výkon
- Alison Krauss a Union Station pro „Cluck Old Hen“
- Jim Moose Brown & Don Rollins (skladatelé) pro „It’s Five O'Clock Somewhere“ v podání Alana Jacksona a Jimmyho Buffetta
- Carl Jackson (producent) pro Livin ', Lovin', Losin ' - Songs of the Louvin Brothers v podání různých umělců
- Alison Krauss & Union Station pro živé
Tanec
- Rob Davis , Cathy Dennis (producenti), Rob Davis , Cathy Dennis , Bruce Elliott-Smith, Phil Larsen (mixéry) a Kylie Minogue za „ Pojď do mého světa “
Film/TV/média
Nejlepší kompilace soundtracku pro film, televizi nebo jiná vizuální média
- Randy Spendlove & Ric Wake (producenti kompilací) & Various Artists for Chicago: Music from the Miramax Motion Picture
Nejlepší soundtrackové album pro film, televizi nebo jiná vizuální média
- John J. Kurlander (inženýr), Peter Cobbin (inženýr/mixér) a Howard Shore (skladatel) pro The Lord of the Rings: The Two Towers: Original Motion Picture Soundtrack
Nejlepší píseň napsaná pro film, televizi nebo jiná vizuální média
- Christopher Guest , Eugene Levy a Michael McKean (skladatelé) pro A Mighty Wind v podání The Folksmen , Mitch & Mickey & The New Main Street Singers
Lidová
Nejlepší tradiční folkové album
Nejlepší současné folkové album
Nejlepší indiánské hudební album
- Flying Free - Black Eagle
Evangelium
Nejlepší popové/současné gospelové album
Nejlepší rockové gospelové album
Nejlepší tradiční duše evangelium album
Nejlepší současné evangelijní album duše
- Donnie McClurkin za ... Opět
Nejlepší jižní, country nebo bluegrassové gospelové album
Nejlepší gospelový sbor nebo sborové album
- Biskup TD Jakes (ředitel sboru) a Hromadný sbor Potterova domu za křídlo a modlitbu
Historický
- Steve Berkowitz, Alex Gibney , Andy McKaie, Jerry Rappaport (producenti), Gavin Lurssen a Joseph M. Palmaccio (inženýři) pro Martin Scorsese Presents the Blues: A Musical Journey v podání různých umělců
Jazz
Nejlepší jazzové instrumentální sólo
- „Matrix“ - Chick Corea na Rendezu v New Yorku
Nejlepší jazzové instrumentální album, individuální nebo skupinové
- Clark Germain (inženýr), Dave Darlington (inženýr/mixér), Robert Sadin (inženýr/mixér a producent) & Wayne Shorter pro Alegría
- Jay Newland (inženýr/mixér), Gil Goldstein , Michael Brecker (producenti) a Michael Brecker Quindectet pro širokoúhlé úhly
Nejlepší jazzové vokální album
- Michael O'Reilly (inženýr), Arif Mardin (producent) a Dianne Reeves pro A Little Moonlight
Nejlepší současné jazzové album
- George Whitty (inženýr/mixér a producent) & Randy Brecker (producenti a umělci) pro 34. N Lex
- Robert J. Friedrich (inženýr/mixér), Michel Camilo (producent a umělec), Charles Flores a Horacio „El Negro“ Hernandez pro Live at the Blue Note
latinský
- Mick Guzauski (inženýr/mixér), Lulo Perez (producent) a Alejandro Sanz (producent a umělec) za No Es Lo Mismo
Nejlepší tradiční tropické latinské album
- Jerry Boys (inženýr/mixér), Ry Cooder (producent) a Ibrahim Ferrer pro Buenos Hermanos
Nejlepší mexické/mexicko-americké album
- Jose Angel Cabrera & Dennis Parker (inženýři), Daniel Estevez T. (inženýr/mixér) a Joan Sebastian (producent a umělec) za Afortunado
Nejlepší latino rock/alternativní album
- Anibal Kerpel, Joseph Chiccarelli (inženýři), Elfego Buendia, Emmanuel Del Real, Gustavo Santaolalla , Jose "Joselo" Rangel, Quique Rangel (výrobci) & Café Tacuba pro Cuatro Caminos
- Edward Perez, Ramiro Serna (inženýři), producent Jimmy Gonzalez a Jimmy Gonzalez y El Grupo Mazz pro Si Me Faltas Tu
- Jon Fausty, Luca Germini, Jorge G. Gómez, Carlos Laurenz, Jose Lopez, Olga Santos, Jake Tanner, (inženýři), Jorge G. Garcia (inženýr/mixér), Oscar Gómez (inženýr/mixér a producent), Sergio George ( producent) & Celia Cruz pro Regalo Del Alma
Hudební show
- Todd Whitelock, Tom Lazarus (inženýři), Ken Hahn (inženýr/mixér) a Jay David Saks (inženýr/mixér a producent) pro Gypsy v obsazení New Broadway s Bernadette Peters , Tammy Blanchard , John Dossett a dalšími
Hudební video
Nejlepší krátký hudební videoklip
- Aris McGarry (producent videa), Mark Romanek (režisér videa) a Johnny Cash za "Hurt"
Nejlepší hudební video s dlouhou formou
- Michael Gochanour , Robin Klein a Mary Wharton (producenti videa) za „Legendu“ v podání Sama Cooka
Nová doba
- Jedna tichá noc - Pat Metheny
- Vnitřní cesty: mýty a legendy - Cusco
- Útěcha - Michael Hoppé
- Rudý měsíc - Peter Kater
- Posvátná cesta Ku-Kai - Kitarō
Balení a poznámky
- Ani DiFranco & Brian Grunert (umělecký ředitel) pro Evolve v podání Ani DiFranco
Nejlepší balíček v krabici nebo speciální limitované edici
- Julian Alexander, Howard Fritzson a Seth Rothstein (umělecký ředitel) pro The Complete Jack Johnson Sessions v podání Milese Davise
- Tom Piazza (autor poznámek) pro Martin Scorsese Presents the Blues: Hudební cesta v podání různých umělců
Polka
Pop
Nejlepší ženský popový vokální výkon
- " Krásná " - Christina Aguilera
- „ Slečna nezávislá “ - Kelly Clarkson
- „ Bílá vlajka “ - Dido
- „ Jsem s tebou “ - Avril Lavigne
- " Padlý " - Sarah McLachlan
Nejlepší mužský popový vokální výkon
- „ Cry Me a River “ - Justin Timberlake
- „ Jakákoli cesta “ - George Harrison
- „ Nestačí žádná hora “ - Michael McDonald
- „ Pošli svou lásku “ - Sting
- „Keep Me in Your Heart“ - Warren Zevon
Nejlepší popový výkon dua nebo skupiny s vokálem
- „ Pod tím vším “ - Bez pochyb
- „ Nepochopen “ - Bon Jovi
- „ Díra ve světě “ - Orli
- „ Stacyina matka “ - Wayneovy fontány
- „ Nemoc “ - Matchbox 20
Nejlepší popová spolupráce s vokály
- „ Kdykoli řeknu vaše jméno “ - Sting & Mary J. Blige
- „ Can't Hold Us Down “ - Christina Aguilera a Lil 'Kim
- " La Vie En Rose " - Tony Bennett & kd lang
- „Gonna Change My Way of Thinking“ - Bob Dylan & Mavis Staples
- „ Feel Good Time “ - Pink & William Orbit
Nejlepší popový instrumentální výkon
- „ Marwa Blues “ - George Harrison
- " Patricia " - Ry Cooder a Manuel Galbán
- „ Honey-Dipped “ -Dave Koz
- „Seabiscuit“ - Randy Newman
- „ Louskáčkova suita “ - Brian Setzer Orchestra
- Odůvodněno - Justin Timberlake
- Stripped - Christina Aguilera
- Vymyté mozky - George Harrison
- Bare - Annie Lennox
- Motown - Michael McDonald
Nejlepší popové instrumentální album
- Mambo Sinuendo - Ry Cooder & Manuel Galbán
Výroba a strojírenství
Nejlépe zpracované album, neklasické
- Nigel Godrich & Darrell Thorp (inženýři) pro Hail to the Thief v podání Radiohead
Nejlepší inženýrské album, klasika
- Richard King & Todd Whitelock (inženýři) pro Obrigado Brazil v podání Yo-Yo Ma
Nejlepší remixovaný záznam, neklasický
- Maurice Joshua (remixér) pro Crazy In Love (Maurice's Soul Mix) v podání Beyoncé & Jay-Z
R & B
Nejlepší ženský R & B vokální výkon
- Beyoncé za „ Dangerously In Love 2 “
Nejlepší mužský R & B vokální výkon
- Luther Vandross za „Tanec s mým otcem“
Nejlepší výkon R & B dua nebo skupiny s vokály
- Luther Vandross a Beyoncé za film „Čím blíže se k tobě dostanu“
Nejlepší tradiční R & B vokální výkon
- „Úžasné“ - Aretha Franklin
Nejlepší městský/alternativní výkon
- „Ahoj, ano!“ - OutKast
- Shawn Carter , Rich Harrison , Beyoncé Knowles a Eugene Record pro „Crazy in Love“ v podání Beyoncé s Jay-Z
- Ray Bardani (inženýr/mixér) a Luther Vandross (producent a umělec) pro Tanec s mým otcem
- Tony Maserati (inženýr/mixér) & Beyoncé (producent a umělec) pro Dangerously in Love
Rap
- „ Pracujte “ - Missy Elliott
- „Got It Poppin“ - Da Brat
- „Vrátil se pro tebe“ - Lil 'Kim
- „Ride Wit 'Me“ - MC Lyte
- „ Jdi hlava “ - královna Latifah
- „ Ztratit se “ - Eminem
- „ Pump It Up “ - Joe Budden
- „ In Da Club “ - 50 centů
- „ Postav se “ - Ludacris
- „ Zaneprázdněte se “ - Sean Paul
- „ Shake Ya Tailfeather “ - Nelly , P. Diddy & Murphy Lee
- „ Gossip Folks “ - Missy Elliott s Ludacrisem
- „ Magic Stick “ - Lil 'Kim s 50 Centy
- „ Dipset (Santana's Town) “ - Juelz Santana s Cam'ronem
- „ Nelze zastavit, nezastaví “ - Young Gunz
- „ Crazy in Love “ -Beyoncé s Jay-Z
- „ Where Is The Love? “ - The Black Eyed Peas s Justinem Timberlakem
- „ Luv U Better “ - LL Cool J s Marcem Dorseyem
- " Frontin' - Neptunes představovat Pharrell Williams & Jay-Z
- „ Krásná “ - Snoop Dogg s Pharrellem a strýcem Charlie Wilsonem
-
„ Ztratit se “
- J. Bass , M. Mathers a L. Resto , skladatelé (Eminem)
- " Krásná "
- Calvin Broadus , Chad Hugo & Pharrell Williams , skladatelé (Snoop Dogg představovat Pharrell & Uncle Charlie Wilson )
- „ Promiňte slečno “
- Shawn Carter , Chad Hugo & Pharrell Williams, skladatelé (Jay-Z představovat Pharrell Williams)
- „ V klubu Da “
- M. Elizondo , C. Jackson a A. Young , skladatelé (50 Cent)
- " Pracuj "
- Missy Elliott & Tim Mosley , skladatelé (Missy Elliott)
- Speakerboxxx/The Love Below - OutKast
- Ve výstavbě - Missy Elliott
- Zkuste zbohatnout nebo zemřít - 50 centů
- The Blueprint²: The Gift & The Curse - Jay-Z
- Frenologie - kořeny
Reggae
- Dutty Rock - Sean Paul
- Friends For Life - Buju Banon
- Free Man - Burning Spear
- Nevzdává se - třetí svět
- No Holding Back - Wayne Wonder
Skála
Nejlepší ženský rockový vokální výkon
- „ Potíže “ - P! Nk
- „ Jsi teď šťastný? “ - Michelle Branch
- „ Losing Grip “ - Avril Lavigne
- „ Čas našich životů “ - Bonnie Raitt
- „ Spravedlivě “ - Lucinda Williams
Nejlepší mužský rockový vokální výkon
- „ Hrobář “ - Dave Matthews
- „ Nová hvězda zabijáka “ - David Bowie
- „ Dole v potopě “ - Bob Dylan
- „ Kdybych se mohl zamilovat “ - Lenny Kravitz
- „ Návrat Jackie a Judy “ - Tom Waits
Nejlepší rockový výkon dua nebo skupiny s vokálem
- „Nepořádek v domě“ - Bruce Springsteen a Warren Zevon
- „ Times Like These “ - Foo Fighters
- „ Tam je “ - Radiohead
- „ Seven Nation Army “ - The White Stripes
- „ Volání všech andělů “ - vlak
Nejlepší rockový instrumentální výkon
- Plán B - Jeff Beck
- " St. Anger " - Metallica
- „Měl jsem svůj čas“ - Korn
- "Mobscene" - Marilyn Manson
- " Udušený " - Spineshank
- "Vdechnout" - Stone Sour
- Jack White (skladatel) pro „ Seven Nation Army “ v podání skupiny The White Stripes
- Jim Scott (inženýr/mixér), David Grohl , Taylor Hawkins , Nate Mendel , Chris Shiflett , Nick Raskulinecz (producenti) a Foo Fighters for One by One
Mluvený
Nejlepší album mluveného slova
- Paul Ruben (producent) a Al Franken za Lži a lhající lháři, kteří jim to říkají: Spravedlivý a vyvážený pohled napravo
Tradiční pop
Nejlepší tradiční popové vokální album
-
Báječný svět - Tony Bennett & kd lang
- Dae Bennett (inženýr/mixér), T Bone Burnett (producent),
Svět
Nejlepší tradiční světové hudební album
- Jon Mark (inženýr a producent) a mniši z kláštera Sherab Ling za posvátný tibetský chorál
Nejlepší současné světové hudební album
- Stéphane Caisson (inženýr), José da Silva (producent) a Cesária Évora za Voz d'Amor
- Asha Bhosle byla nominována na You're Stolen My Heart , čímž se stala vůbec první indickou umělkyní, která získala nominaci na Grammy.
Zvláštní ocenění za zásluhy
Cena Síně slávy Grammy
- „ Vše, co musím udělat, je snít “ (Cadence, 1958) v podání The Everly Brothers
- „ Aquarius/Let The Sunshine In (The Flesh Failures) “ (Soul City, 1969) v podání 5. dimenze
- „ Bohemian Rhapsody “ (Elektra, 1976) v podání Queen
- „ V době, kdy se dostanu do Phoenixu “ (Capitol, 1967) provedl Glen Campbell
- Chopin : The Complete Nocturnes (RCA Red Seal, 1965) v podání Arthura Rubinsteina
- Pojďte se mnou létat (Capitol, 1958) v podání Franka Sinatry
- Court and Spark (Asylum, 1974) provádí Joni Mitchell
- Ellington v Newportu (Columbia, 1957) v podání Duke Ellington & His Orchestra
- „ Everyday I Have the Blues “ (RPM, 1955) v podání BB Kinga
- Funny Girl (Capitol, 1964) v podání původního obsazení Broadwaye s Barbra Streisand a Sydney Chaplin
- Golden Jubilee Concert: Rachmaninovův koncert č. 3 (RCA Red Seal, 1978) v podání Vladimíra Horowitze s Eugenem Ormandym dirigujícím Newyorskou filharmonii
- „ Je to rebel “ (Philles, 1962) v podání The Crystals
- „ Dovolená pro smyčce “ (RCA Victor, 1943) David Rose & His Orchestra
- „ Dostal jsem svět na provázku “ (Capitol, 1953) v podání Franka Sinatry
- Johnny Cash v San Quentinu (Columbia, 1969) v podání Johnnyho Cashe
- „ Just the Way You Are “ (Columbia, 1978) v podání Billyho Joela
- „ Last Date “ (RCA, 1960) v podání Floyda Cramera
- Led Zeppelin (Atlantic, 1969) v podání Led Zeppelin
- „ Let It Be “ (Apple, 1970) v podání The Beatles
- Let's Get It On (Tamla, 1973) v podání Marvina Gayeho
- „ Love Is Strange “ (Groove/ RCA, 1957) v podání Mickey & Sylvia
- Milníky (Columbia, 1958) provádí Miles Davis Sextet
- „ Noc a den “ (RCA Victor, 1932) v podání Leo Reismana a jeho orchestru s Fredem Astaireem
- „ A Night In Tunisia “ (Victor, 1946) v podání Dizzy Gillespie & His Sextet
- „ Pennies from Heaven “ (Decca, 1936) v podání Binga Crosbyho
- „ Rock-A-Bye Your Baby With a Dixie Melody “ (Columbia, 1918) v podání Al Jolsona
- Horečka sobotní noci (RSO, 1977) v podání filmového obsazení
- „ See See Rider Blues “ (Paramount, 1925) v podání Ma Rainey
- „ The Sound of Silence “ (Columbia, 1965) v podání Simon & Garfunkel
- To je Way of the World (Columbia, 1975) od Earth, Wind & Fire
- Fantasia Walta Disneyho (Buena Vista, 1956) v podání Philadelphského orchestru pod vedením Leopolda Stokowského
- West Side Story (Columbia, 1961) v podání filmového obsazení
- „ Jsi tak Vain “ (Elektra, 1973) v podání Carly Simon
Osobnost roku MusiCares
Cena technické grammy
Cena Grammy Trustees
Cena za celoživotní zásluhy
Drobnosti
- OutKast 's Speakerboxxx/The Love Below se stalo prvním a jediným rapovým albem, které dosud získalo album roku. To bylo také druhý hip-hop album vyhrát album roku, po Lauryn Hill album ‚s R & B, Miseducation Lauryn Hill (1998).
- Beyoncé se stala čtvrtou umělkyní, která během jedné noci získala rekordních pět cen. Před Beyoncé vyhráli Norah Jones , Alicia Keys a Lauryn Hill pět během jedné noci. Od roku 2004 se Amy Winehouse a Alison Krauss staly pátou a šestou umělkyní, které svázaly tento rekord. Beyoncé je jedinou z těchto šesti umělkyň, které ze svých pěti výher nikdy nezískaly obecné ocenění v terénu. V roce 2010 překonala Beyoncé tento rekord a získala šest ocenění. Tento rekord byl později svázán britskou zpěvačkou Adele v roce 2012 .
- Justin Timberlake se omluvil za poločasovou show Super Bowl minulý týden ve své děkovné řeči té noci. Nicméně, Janet Jackson neobjeví na této akci.
- Když byla Evanescence předána cena za nejlepšího nového umělce, vystoupil na pódium rapper 50 Cent . 50 Cent byl nominován za nejlepšího nového umělce, prohrál s Evanescence.
- Luther Vandross získal čtyři ceny, ale nemohl se zúčastnit kvůli mrtvici, kterou prodělal před několika měsíci. Celine Dion nazpívala svou píseň „Dance With My Father“ s Richardem Marxem hrajícím na klavír na počest Luthera Vandrosse. Píseň byla nakonec té noci oceněna cenou Píseň roku. Během show ukázali videoklip, na kterém byl nahraný videoklip s nápisem „Kdykoli se rozloučím, nikdy to nebude trvat dlouho, protože věřím v sílu lásky“. Vandross zemřel následující rok v roce 2005.
- Warren Zevon, který zemřel v září 2003, byl oceněn dvěma posmrtnými cenami; Nejlepší současné folkové album pro The Wind a nejlepší rockové vystoupení dua nebo skupiny s vokálem za jeho duet s Brucem Springsteenem , Disorder in the House .
- Přehlídka také představovala poctu The Beatles na počest 40. výročí jejich příchodu do Ameriky a jejich vystoupení v The Ed Sullivan Show . Během show se na pódiu objevily obě vdovy po zesnulých členech- Yoko Ono a Olivia Harrison .