Celoaustralský tým - All-Australian team
All-australský tým je all-star team of Australian Rules fotbalistů , vybrané porotou na konci každé sezóny. Představuje kompletní tým, včetně výměnné lavičky, nejlepších výkonných hráčů v sezóně v čele s premiérovým trenérem této sezóny.
Navzdory své povaze je celý australský tým pouze ceremoniální. Ačkoli AFL hrálo v roce 2020 All-Star zápas, bylo to první za 12 let a rozdíl v úrovni dovedností mezi celop australským týmem a nejbližším mezinárodním konkurentem je v současné době příliš velký na to, aby mohla být jakákoli soutěž konkurenceschopná.
Od roku 1998 do roku 2004 byl tým australských mezinárodních pravidel složen převážně ze všech Australanů a od roku 2005 do roku 2013 byl tým pro každoroční sérii mezinárodních pravidel vybírán podle zcela odlišných požadavků mezinárodního pravidelného fotbalu .
Tato změna byla vrácena před sérií 2014 , přičemž každý hráč, který byl vybrán alespoň jednou v jakémkoli celo australském týmu, byl způsobilý pro výběr.
Dějiny
Nejdříve koncept považovaný za předchůdce All -australského týmu byl každoroční tým vybraný časopisem Sporting Life mezi lety 1947 a 1955. Panel sportovců v časopise vybral plný tým osmnácti ze všech soutěží přidružených k ANFC. Historici AFL na nějaký čas považovali tyto týmy za oficiální celo australské týmy, ale už je jako takové neuznávají.
První oficiální celo australský tým byl vybrán v roce 1953, bezprostředně po australském fotbalovém karnevalu , který se při té příležitosti konal v Adelaide . Vše-australský tým byl vybrán zástupci různých státních týmů pouze na základě vystoupení na karnevalu. Tato tradice pokračovala na všech následujících mezistátních karnevalech až do roku 1988.
V roce 1991, po přeměně VFL na národní soutěž a jejím přejmenování na australskou fotbalovou ligu (AFL), byl představen každoroční celo australský tým založený na výkonech během premiérské sezóny AFL.
Od roku 1999 je All-australský trenér trenérem premiérového vítězství v tomto roce.
Před rokem 2007 byly oznámeny pouze finální výběry v celopražském týmu. Od roku 2007 All-australská výběrová komise nominovala 40 vedoucích hráčů roku na jejich hráčské pozice na konci domácí i venkovní sezóny, než oznámila závěrečných 22 později během All-Australian Presentation Dinner. Současnou celoaustralskou porotu tvoří předseda Gillon McLachlan , Kevin Bartlett , Steve Hocking , Jude Bolton , Nick Riewoldt , Glen Jakovich , Chris Johnson , Cameron Ling , Matthew Richardson a Warren Tredrea .
Kromě seniorského celo australského týmu je každý rok vyhlášen All-Australian na základě národních šampionátů AFL do 18 let a národních mistrovství AFL do 16 let .
Následující seznamy jsou pouze pro starší týmy.
Týmy
AFL éra: 1991 -současnost
2021
B : | Jake Lever ( Melbourne ) | Steven May ( Melbourne ) | Tom Stewart ( Geelong ) |
HB : | Daniel Rich ( Brisbane Lions ) | Aliir Aliir ( Port Adelaide ) | Bailey Dale ( západní buldoci ) |
C : | Zach Merrett ( Essendon ) | Ollie Wines ( Port Adelaide ) | Sam Walsh ( Carlton ) |
HF : | Marcus Bontempelli ( Western Bulldogs ) (vice-kapitán) | Tom Hawkins ( Geelong ) | Christian Petracca ( Melbourne ) |
F : | Toby Greene ( Greater Western Sydney ) | Harry McKay ( Carlton ) | Tom Papley ( Sydney ) |
Folk : | Max Gawn ( Melbourne ) (kapitán) | Jack Macrae ( západní buldoci ) | Clayton Oliver ( Melbourne ) |
Int : | Darcy Parish ( Essendon ) | Nic Naitanui ( západní pobřeží ) | Touk Miller ( Gold Coast ) |
Jack Steele ( St Kilda ) | |||
Trenér : | Simon Goodwin ( Melbourne ) |
2020
B : | Brad Sheppard ( západní pobřeží ) | Harris Andrews ( Brisbane Lions ) | Luke Ryan ( Fremantle ) |
HB : | Nick Haynes ( Greater Western Sydney ) | Darcy Moore ( Collingwood ) | Darcy Byrne-Jones ( Port Adelaide ) |
C : | Jack Macrae ( západní buldoci ) | Travis Boak ( Port Adelaide ) (vice-kapitán) | Cameron Guthrie ( Geelong ) |
HF : | Patrick Dangerfield ( Geelong ) (kapitán) | Charlie Dixon ( Port Adelaide ) | Marcus Bontempelli ( západní buldoci ) |
F : | Liam Ryan ( západní pobřeží ) | Tom Hawkins ( Geelong ) | Dustin Martin ( Richmond ) |
Folk : | Nic Naitanui ( západní pobřeží ) | Christian Petracca ( Melbourne ) | Lachie Neale ( Brisbane Lions ) |
Int : | Jack Steele ( St Kilda ) | Taylor Adams ( Collingwood ) | Caleb Daniel ( západní buldoci ) |
Max Gawn ( Melbourne ) | |||
Trenér : | Damien Hardwick ( Richmond ) |
2019
B : | Tom Stewart ( Geelong ) | Harris Andrews ( Brisbane Lions ) | Dylan Grimes ( Richmond ) |
HB : | Bachar Houli ( Richmond ) | Jeremy McGovern ( západní pobřeží ) | Shannon Hurn ( West Coast ) (vice-kapitán) |
C : | Marcus Bontempelli ( západní buldoci ) | Patrick Cripps ( Carlton ) | Tim Kelly ( Geelong ) |
HF : | Patrick Dangerfield ( Geelong ) | Jeremy Cameron ( Greater Western Sydney ) | Michael Walters ( Fremantle ) |
F : | Jack Darling ( západní pobřeží ) | Tom Hawkins ( Geelong ) | Charlie Cameron ( Brisbane Lions ) |
Folk : | Brodie Grundy ( Collingwood ) | Nat Fyfe ( Fremantle ) (kapitán) | Lachie Neale ( Brisbane Lions ) |
Int : | Scott Pendlebury ( Collingwood ) | Elliot Yeo ( západní pobřeží ) | Max Gawn ( Melbourne ) |
Jack Macrae ( západní buldoci ) | |||
Trenér : | Damien Hardwick ( Richmond ) |
2018
B : | Tom Stewart ( Geelong ) | Alex Rance ( Richmond ) | Rory Laird ( Adelaide ) |
HB : | Shannon Hurn ( západní pobřeží ) | Jeremy McGovern ( západní pobřeží ) | Lachie Whitfield ( Greater Western Sydney ) |
C : | Andrew Gaff ( západní pobřeží ) | Dustin Martin ( Richmond ) | Steele Sidebottom ( Collingwood ) |
HF : | Patrick Dangerfield ( Geelong ) (vice-kapitán) | Lance Franklin ( Sydney ) (kapitán) | Robbie Gray ( Port Adelaide ) |
F : | Jack Gunston ( Hawthorn ) | Jack Riewoldt ( Richmond ) | Luke Breust ( Hawthorn ) |
Folk : | Max Gawn ( Melbourne ) | Patrick Cripps ( Carlton ) | Tom Mitchell ( Hawthorn ) |
Int : | Brodie Grundy ( Collingwood ) | Clayton Oliver ( Melbourne ) | Shaun Higgins ( North Melbourne ) |
Shane Edwards ( Richmond ) | |||
Trenér : | Adam Simpson ( západní pobřeží ) |
2017
B : | Michael Hibberd ( Melbourne ) | Alex Rance ( Richmond ) (kapitán) | Jeremy McGovern ( západní pobřeží ) |
HB : | Rory Laird ( Adelaide ) | Michael Hurley ( Essendon ) | Sam Docherty ( Carlton ) |
C : | Josh Kelly ( Greater Western Sydney ) | Dustin Martin ( Richmond ) | Zach Merrett ( Essendon ) |
HF : | Robbie Gray ( Port Adelaide ) | Lance Franklin ( Sydney ) | Dayne Zorko ( Brisbane Lions ) |
F : | Joe Daniher ( Essendon ) | Josh Kennedy ( West Coast ) (vice-kapitán) | Eddie Betts ( Adelaide ) |
Folk : | Paddy Ryder ( Port Adelaide ) | Patrick Dangerfield ( Geelong ) | Tom Mitchell ( Hawthorn ) |
Int : | Matt Crouch ( Adelaide ) | Elliot Yeo ( západní pobřeží ) | Joel Selwood ( Geelong ) |
Dylan Shiel ( Greater Western Sydney ) | |||
Trenér : | Damien Hardwick ( Richmond ) |
2016
B : | Dane Rampe ( Sydney ) | Alex Rance ( Richmond ) | Jeremy McGovern ( západní pobřeží ) |
HB : | Heath Shaw ( Greater Western Sydney ) | Daniel Talia ( Adelaide ) | Corey Enright ( Geelong ) |
C : | Dan Hannebery ( Sydney ) | Josh Kennedy ( Sydney ) | Rory Sloane ( Adelaide ) (vice-kapitán) |
HF : | Toby Greene ( Greater Western Sydney ) | Lance Franklin ( Sydney ) | Cyril Rioli ( Hawthorn ) |
F : | Eddie Betts ( Adelaide ) | Josh Kennedy ( západní pobřeží ) | Tom Lynch ( Gold Coast ) |
Folk : | Max Gawn ( Melbourne ) | Patrick Dangerfield ( Geelong ) | Joel Selwood ( Geelong ) (kapitán) |
Int : | Marcus Bontempelli ( západní buldoci ) | Luke Parker ( Sydney ) | Dustin Martin ( Richmond ) |
Matthew Boyd ( Western Bulldogs ) | |||
Trenér : | Luke Beveridge ( západní buldoci ) |
2015
B : | Josh Gibson ( Hawthorn ) | Alex Rance ( Richmond ) | Heath Shaw ( Greater Western Sydney ) |
HB : | Easton Wood ( západní buldoci ) | Michael Hurley ( Essendon ) | Robert Murphy ( Western Bulldogs ) (kapitán) |
C : | Dan Hannebery ( Sydney ) | Matt Priddis ( západní pobřeží ) | Andrew Gaff ( západní pobřeží ) |
HF : | Chad Wingard ( Port Adelaide ) | Jack Riewoldt ( Richmond ) | Cyril Rioli ( Hawthorn ) |
F : | Eddie Betts ( Adelaide ) | Josh Kennedy ( West Coast ) (vice-kapitán) | Jake Stringer ( Western Bulldogs ) |
Folk : | Todd Goldstein ( North Melbourne ) | Nat Fyfe ( Fremantle ) | Patrick Dangerfield ( Adelaide ) |
Int : | Brett Deledio ( Richmond ) | Robbie Gray ( Port Adelaide ) | Sam Mitchell ( Hawthorn ) |
David Mundy ( Fremantle ) | |||
Trenér : | Alastair Clarkson ( Hawthorn ) |
2014
B : | Cale Hooker ( Essendon ) | Daniel Talia ( Adelaide ) | Nick Smith ( Sydney ) |
HB : | Nick Malceski ( Sydney ) | Alex Rance ( Richmond ) | Brodie Smith ( Adelaide ) |
C : | Nat Fyfe ( Fremantle ) | Josh Kennedy ( Sydney ) | Dyson Heppell ( Essendon ) |
HF : | Robbie Gray ( Port Adelaide ) | Nick Riewoldt ( St Kilda ) (vice-kapitán) | Luke Breust ( Hawthorn ) |
F : | Hayden Ballantyne ( Fremantle ) | Lance Franklin ( Sydney ) | Jarryd Roughead ( Hawthorn ) |
Folk : | Aaron Sandilands ( Fremantle ) | Joel Selwood ( Geelong ) (kapitán) | Gary Ablett Jr. ( Gold Coast ) |
Int : | Jordan Lewis ( Hawthorn ) | Scott Pendlebury ( Collingwood ) | Travis Boak ( Port Adelaide ) |
Tom Rockliff ( Brisbane Lions ) | |||
Trenér : | Alastair Clarkson ( Hawthorn ) |
Poznámky:
- Navzdory vítězství v Brownlow medaili , Matt Priddis nebyl vybrán do týmu, ale byl zvolen v počátečním četou 40 jako Sam Mitchell a Jack Riewoldt byly dva roky dříve .
2013
B : | Corey Enright ( Geelong ) | Scott Thompson ( North Melbourne ) | Michael Johnson ( Fremantle ) |
HB : | Jarrad McVeigh ( Sydney ) | Harry Taylor ( Geelong ) | Sam Mitchell ( Hawthorn ) |
C : | Ryan Griffen ( Western Bulldogs ) | Joel Selwood ( Geelong ) (kapitán) | Scott Pendlebury ( Collingwood ) |
HF : | Patrick Dangerfield ( Adelaide ) | Travis Cloke ( Collingwood ) | Kieren Jack ( Sydney ) |
F : | Jarryd Roughead ( Hawthorn ) | Jeremy Cameron ( Greater Western Sydney ) | Chad Wingard ( Port Adelaide ) |
Folk : | Will Minson ( západní buldoci ) | Dane Swan ( Collingwood ) | Gary Ablett Jr. ( Gold Coast ) (vice-kapitán) |
Int : | Travis Boak ( Port Adelaide ) | Dan Hannebery ( Sydney ) | Jobe Watson ( Essendon ) |
Andrew Mackie ( Geelong ) | |||
Trenér : | Alastair Clarkson ( Hawthorn ) |
2012
B : | Sean Dempster ( St Kilda ) | Luke McPharlin ( Fremantle ) | Darren Glass ( West Coast ) (kapitán) |
HB : | Beau Waters ( západní pobřeží ) | Ted Richards ( Sydney ) | Grant Birchall ( Hawthorn ) |
C : | Trent Cotchin ( Richmond ) | Jobe Watson ( Essendon ) | Dayne Beams ( Collingwood ) |
HF : | Patrick Dangerfield ( Adelaide ) | Lance Franklin ( Hawthorn ) | Cyril Rioli ( Hawthorn ) |
F : | Stephen Milne ( St Kilda ) | Tom Hawkins ( Geelong ) | Dean Cox ( západní pobřeží ) |
Folk : | Nic Naitanui ( západní pobřeží ) | Scott Thompson ( Adelaide ) | Gary Ablett Jr. ( Gold Coast ) (vice-kapitán) |
Int : | Brett Deledio ( Richmond ) | Josh Kennedy ( Sydney ) | Scott Pendlebury ( Collingwood ) |
Dane Swan ( Collingwood ) | |||
Trenér : | John Longmire ( Sydney ) |
' Poznámky:
- Přesto, že byl Sam Mitchell zpětně oceněn Brownlowovou medailí zpětně po boku Trenta Cotchina o čtyři roky později v listopadu 2016, nebyl vybrán do týmu, ale byl vybrán v počátečním týmu 40.
- Navzdory vítězství v Coleman medaili , Jack Riewoldt také nebyl vybrán do týmu, ale byl zvolen v počátečním četou 40 stejně.
2011
B : | Matthew Scarlett ( Geelong ) | Darren Glass ( západní pobřeží ) | Corey Enright ( Geelong ) |
HB : | Robert Murphy ( západní buldoci ) | Ben Reid ( Collingwood ) | Leon Davis ( Collingwood ) |
C : | Dale Thomas ( Collingwood ) | Sam Mitchell ( Hawthorn ) | Scott Pendlebury ( Collingwood ) |
HF : | Marc Murphy ( Carlton ) | Travis Cloke ( Collingwood ) | Dane Swan ( Collingwood ) |
F : | Stephen Milne ( St Kilda ) | Lance Franklin ( Hawthorn ) | Adam Goodes ( Sydney ) |
Folk : | Dean Cox ( západní pobřeží ) | Chris Judd ( Carlton ) (vice-kapitán) | Gary Ablett Jr. ( Gold Coast ) (kapitán) |
Int : | Matthew Boyd ( Western Bulldogs ) | Nick Dal Santo ( St Kilda ) | James Kelly ( Geelong ) |
Drew Petrie ( North Melbourne ) | |||
Trenér : | Chris Scott ( Geelong ) |
2010
B : | James Frawley ( Melbourne ) | Brian Lake ( západní buldoci ) | Corey Enright ( Geelong ) |
HB : | Brendon Goddard ( St Kilda ) | Harry Taylor ( Geelong ) | Harry O'Brien ( Collingwood ) |
C : | Leigh Montagna ( St Kilda ) | Luke Hodge ( Hawthorn ) (kapitán) | Joel Selwood ( Geelong ) |
HF : | Alan Didak ( Collingwood ) | Lance Franklin ( Hawthorn ) | Paul Chapman ( Geelong ) |
F : | Barry Hall ( západní buldoci ) | Jack Riewoldt ( Richmond ) | Mark LeCras ( západní pobřeží ) |
Folk : | Aaron Sandilands ( Fremantle ) | Dane Swan ( Collingwood ) | Gary Ablett Jr. ( Geelong ) (vice-kapitán) |
Int : | Mark Jamar ( Melbourne ) | Steve Johnson ( Geelong ) | Chris Judd ( Carlton ) |
Scott Pendlebury ( Collingwood ) | |||
Trenér : | Mick Malthouse ( Collingwood ) |
2009
B : | Corey Enright ( Geelong ) | Matthew Scarlett ( Geelong ) | Brian Lake ( západní buldoci ) |
HB : | Simon Goodwin ( Adelaide ) | Craig Bolton ( Sydney ) | Nick Maxwell ( Collingwood ) |
C : | Leigh Montagna ( St Kilda ) | Lenny Hayes ( St Kilda ) | Joel Selwood ( Geelong ) |
HF : | Paul Chapman ( Geelong ) | Nick Riewoldt ( St Kilda ) (kapitán) | Dane Swan ( Collingwood ) |
F : | Leon Davis ( Collingwood ) | Brendan Fevola ( Carlton ) | Jonathan Brown ( Brisbane Lions ) |
Folk : | Aaron Sandilands ( Fremantle ) | Chris Judd ( Carlton ) (vice-kapitán) | Gary Ablett Jr. ( Geelong ) |
Int : | Matthew Boyd ( Western Bulldogs ) | Nick Dal Santo ( St Kilda ) | Brendon Goddard ( St Kilda ) |
Adam Goodes ( Sydney ) | |||
Trenér : | Mark Thompson ( Geelong ) |
2008
B : | Dale Morris ( západní buldoci ) | Matthew Scarlett ( Geelong ) | Tom Harley ( Geelong ) (vice-kapitán) |
HB : | Luke Hodge ( Hawthorn ) | Nathan Bock ( Adelaide ) | Samuel Fisher ( St Kilda ) |
C : | Jimmy Bartel ( Geelong ) | Joel Corey ( Geelong ) | Adam Cooney ( západní buldoci ) |
HF : | Steve Johnson ( Geelong ) | Nick Riewoldt ( St Kilda ) | Brent Harvey ( North Melbourne ) |
F : | Brendan Fevola ( Carlton ) | Lance Franklin ( Hawthorn ) | Paul Medhurst ( Collingwood ) |
Folk : | Dean Cox ( západní pobřeží ) | Chris Judd ( Carlton ) (kapitán) | Gary Ablett Jr. ( Geelong ) |
Int : | Corey Enright ( Geelong ) | Matthew Pavlich ( Fremantle ) | Matthew Richardson ( Richmond ) |
Aaron Sandilands ( Fremantle ) | |||
Trenér : | Alastair Clarkson ( Hawthorn ) |
2007
B : | Matthew Scarlett ( Geelong ) | Darren Glass ( západní pobřeží ) | Darren Milburn ( Geelong ) |
HB : | Andrew McLeod ( Adelaide ) (kapitán) | Matthew Egan ( Geelong ) | Campbell Brown ( Hawthorn ) |
C : | Kane Cornes ( Port Adelaide ) | Jimmy Bartel ( Geelong ) | Chad Cornes ( Port Adelaide ) |
HF : | Steve Johnson ( Geelong ) | Jonathan Brown ( Brisbane ) (vice-kapitán) | Brent Harvey ( klokani ) |
F : | Brad Johnson ( Bulldogs ) | Matthew Pavlich ( Fremantle ) | Cameron Mooney ( Geelong ) |
Folk : | Dean Cox ( západní pobřeží ) | Daniel Kerr ( západní pobřeží ) | Gary Ablett Jr. ( Geelong ) |
Int : | Joel Corey ( Geelong ) | Dustin Fletcher ( Essendon ) | Brendon Lade ( Port Adelaide ) |
Cameron Ling ( Geelong ) | |||
Trenér : | Mark Thompson ( Geelong ) |
Poznámky:
- Poprvé byla vyhlášena předběžná čtyřicetičlenná skupina.
2006
B : | Nathan Bassett ( Adelaide ) | Darren Glass ( západní pobřeží ) | Lindsay Gilbee ( buldoci ) |
HB : | Craig Bolton ( Sydney ) | Joel Bowden ( Richmond ) | Andrew McLeod ( Adelaide ) |
C : | Simon Goodwin ( Adelaide ) | Scott West ( Bulldogs ) | Adam Goodes ( Sydney ) |
HF : | Alan Didak ( Collingwood ) | Barry Hall ( Sydney ) (vice-kapitán) | Ryan O'Keefe ( Sydney ) |
F : | Brad Johnson ( Bulldogs ) (kapitán) | Brendan Fevola ( Carlton ) | Nick Riewoldt ( St Kilda ) |
Folk : | Brendon Lade ( Port Adelaide ) | Chris Judd ( západní pobřeží ) | Ben Cousins ( západní pobřeží ) |
Int : | Shaun Burgoyne ( Port Adelaide ) | Dean Cox ( západní pobřeží ) | James McDonald ( Melbourne ) |
Matthew Pavlich ( Fremantle ) | |||
Trenér : | John Worsfold ( West Coast ) |
2005
B : | David Wirrpanda ( západní pobřeží ) | Ben Rutten ( Adelaide ) | James Clement ( Collingwood ) |
HB : | Joel Bowden ( Richmond ) | Trent Croad ( Hawthorn ) | Luke Hodge ( Hawthorn ) |
C : | Nick Dal Santo ( St Kilda ) | Scott West ( Bulldogs ) | Lenny Hayes ( St Kilda ) |
HF : | Mark Ricciuto ( Adelaide ) (kapitán) | Matthew Pavlich ( Fremantle ) | Shannon Grant ( Klokani ) |
F : | Brad Johnson ( Bulldogs ) | Barry Hall ( Sydney ) | Peter Everitt ( Hawthorn ) |
Folk : | Dean Cox ( západní pobřeží ) | Luke Ball ( St Kilda ) | Ben Cousins ( West Coast ) (vice-kapitán) |
Int : | Leo Barry ( Sydney ) | Kane Cornes ( Port Adelaide ) | Simon Goodwin ( Adelaide ) |
Brent Harvey ( klokani ) | |||
Trenér : | Paul Roos ( Sydney ) |
2004
B : | Leo Barry ( Sydney ) | Matthew Scarlett ( Geelong ) | Chris Johnson ( Brisbane ) |
HB : | Austinn Jones ( St Kilda ) | Chad Cornes ( Port Adelaide ) | Adam McPhee ( Essendon ) |
C : | Chris Judd ( západní pobřeží ) | Simon Black ( Brisbane ) | Nigel Lappin ( Brisbane ) |
HF : | Jason Akermanis ( Brisbane ) | Warren Tredrea ( Port Adelaide ) (vice-kapitán) | Nick Riewoldt ( St Kilda ) |
F : | Barry Hall ( Sydney ) | Fraser Gehrig ( St Kilda ) | Luke Power ( Brisbane ) |
Folk : | Jeff White ( Melbourne ) | Mark Ricciuto ( Adelaide ) (kapitán) | Scott West ( Bulldogs ) |
Int : | James Clement ( Collingwood ) | Chad Fletcher ( západní pobřeží ) | Brett Kirk ( Sydney ) |
Matthew Lappin ( Carlton ) | |||
Trenér : | Mark Williams ( Port Adelaide ) |
2003
B : | Gavin Wanganeen ( Port Adelaide ) | Matthew Scarlett ( Geelong ) | Joel Smith ( Hawthorn ) |
HB : | Rohan Smith ( buldoci ) | Justin Leppitsch ( Brisbane ) | Nigel Lappin ( Brisbane ) |
C : | Lenny Hayes ( St Kilda ) | Michael Voss ( Brisbane ) (kapitán) | Paul Williams ( Sydney ) |
HF : | Matthew Pavlich ( Fremantle ) | Warren Tredrea ( Port Adelaide ) | Mark Ricciuto ( Adelaide ) |
F : | Phillip Matera ( západní pobřeží ) | Matthew Lloyd ( Essendon ) | Chris Tarrant ( Collingwood ) |
Folk : | Adam Goodes ( Sydney ) | Nathan Buckley ( Collingwood ) (vice-kapitán) | Peter Bell ( Fremantle ) |
Int : | James Hird ( Essendon ) | Michael Gardiner ( západní pobřeží ) | Paul Hasleby ( Fremantle ) |
Robert Harvey ( St Kilda ) | |||
Trenér : | Leigh Matthews ( Brisbane ) |
2002
B : | Chris Johnson ( Brisbane ) | Matthew Pavlich ( Fremantle ) | Glenn Archer ( Klokani ) |
HB : | Brett Montgomery ( Port Adelaide ) | Justin Leppitsch ( Brisbane ) | Ben Hart ( Adelaide ) |
C : | Jason Akermanis ( Brisbane ) | Simon Black ( Brisbane ) | Adem Yze ( Melbourne ) |
HF : | Michael Voss ( Brisbane ) (kapitán) | Warren Tredrea ( Port Adelaide ) | Brad Johnson ( Bulldogs ) |
F : | Nathan Brown ( buldoci ) | David Neitz ( Melbourne ) | Luke Darcy ( buldoci ) |
Folk : | Matthew Primus ( Port Adelaide ) | Josh Francou ( Port Adelaide ) | Ben Cousins ( západní pobřeží ) |
Int : | Shane Crawford ( Hawthorn ) | Nigel Lappin ( Brisbane ) | Mark Ricciuto ( Adelaide ) |
Adam Simpson ( klokani ) | |||
Trenér : | Leigh Matthews ( Brisbane ) |
2001
B : | Gavin Wanganeen ( Port Adelaide ) | Jonathan Hay ( Hawthorn ) | Darren Gaspar ( Richmond ) |
HB : | Joel Smith ( Hawthorn ) | Sean Wellman ( Essendon ) | Andrew McKay ( Carlton ) |
C : | Jason Akermanis ( Brisbane ) | Brett Ratten ( Carlton ) | Nathan Buckley ( Collingwood ) |
HF : | Michael Voss ( Brisbane ) | Warren Tredrea ( Port Adelaide ) | James Hird ( Essendon ) (kapitán) |
F : | Brad Ottens ( Richmond ) | Matthew Lloyd ( Essendon ) | Ben Cousins ( západní pobřeží ) |
Folk : | Matthew Primus ( Port Adelaide ) | Simon Black ( Brisbane ) | Andrew McLeod ( Adelaide ) |
Int : | Nathan Brown ( buldoci ) | Simon Goodwin ( Adelaide ) | Jason Johnson ( Essendon ) |
Nigel Lappin ( Brisbane ) | |||
Trenér : | Leigh Matthews ( Brisbane ) |
2000
B : | Damien Hardwick ( Essendon ) | Dustin Fletcher ( Essendon ) | Andrew Kellaway ( Richmond ) |
HB : | Andrew McKay ( Carlton ) | Darren Gaspar ( Richmond ) | Simon Goodwin ( Adelaide ) |
C : | Scott West ( Bulldogs ) | Brett Ratten ( Carlton ) | Scott Camporeale ( Carlton ) |
HF : | Andrew McLeod ( Adelaide ) | Wayne Carey ( Klokani ) (kapitán) | James Hird ( Essendon ) |
F : | Jeff Farmer ( Melbourne ) | Matthew Lloyd ( Essendon ) | Michael O'Loughlin ( Sydney ) |
Folk : | Steven King ( Geelong ) | Anthony Koutoufides ( Carlton ) | Nathan Buckley ( Collingwood ) |
Int : | Lance Whitnall ( Carlton ) | Brent Harvey ( klokani ) | Mark Ricciuto ( Adelaide ) |
Brad Johnson ( Bulldogs ) | |||
Trenér : | Kevin Sheedy ( Essendon ) |
Poznámky:
- Navzdory vítězství v Brownlow medaili , Shane Woewodin nebyl vybrán do týmu.
1999
B : | Jason Akermanis ( Brisbane ) | Justin Leppitsch ( Brisbane ) | Ben Hart ( Adelaide ) |
HB : | Byron Pickett ( Klokani ) | Stephen Silvagni ( Carlton ) | Andrew McKay ( Carlton ) |
C : | Brad Johnson ( Bulldogs ) | Nathan Buckley ( Collingwood ) | Wayne Schwass ( Sydney ) |
HF : | Mark Mercuri ( Essendon ) | Wayne Carey ( Klokani ) (kapitán) | Michael Voss ( Brisbane ) |
F : | Ben Cousins ( západní pobřeží ) | Matthew Lloyd ( Essendon ) | Matthew Richardson ( Richmond ) |
Folk : | Matthew Allan ( Carlton ) | Robert Harvey ( St Kilda ) | Shane Crawford ( Hawthorn ) |
Int : | Peter Bell ( klokani ) | Nathan Burke ( St Kilda ) | Wayne Campbell ( Richmond ) |
Chris Grant ( Bulldogs ) | |||
Trenér : | Denis Pagan ( Klokani ) |
Poznámky:
- Navzdory vítězství v Coleman medaili , Scott Cummings nebyl vybrán do týmu.
1998
B : | David King ( North Melbourne ) | Ashley McIntosh ( západní pobřeží ) | Glenn Archer ( North Melbourne ) |
HB : | Nathan Buckley ( Collingwood ) | Sean Wellman ( Essendon ) | Nigel Smart ( Adelaide ) |
C : | Matthew Knights ( Richmond ) | Scott West ( Bulldogs ) | Shane Crawford ( Hawthorn ) |
HF : | Paul Hudson ( buldoci ) | Wayne Carey ( North Melbourne ) (kapitán) | Mark Ricciuto ( Adelaide ) |
F : | Ben Cousins ( západní pobřeží ) | Tony Lockett ( Sydney ) | Matthew Lloyd ( Essendon ) |
Folk : | Peter Everitt ( St Kilda ) | Todd Viney ( Melbourne ) | Robert Harvey ( St Kilda ) |
Int : | Chris Grant ( Bulldogs ) | Andrew McLeod ( Adelaide ) | Shaun Rehn ( Adelaide ) |
Anthony Stevens ( North Melbourne ) | |||
Trenér : | Terry Wallace ( Bulldogs ) |
Poznámky:
- 1998 byla poslední sezóna, ve které trenér All-australského týmu nebyl nutně trenérem Premier League.
1997
B : | David King ( North Melbourne ) | Stephen Silvagni ( Carlton ) | Paul Roos ( Sydney ) |
HB : | Peter Matera ( západní pobřeží ) | Michael Sexton ( Carlton ) | Adam Heuskes ( Port Adelaide ) |
C : | Austinn Jones ( St Kilda ) | Craig Bradley ( Carlton ) | Nathan Buckley ( Collingwood ) |
HF : | Rohan Smith ( buldoci ) | Chris Grant ( Bulldogs ) | Michael O'Loughlin ( Sydney ) |
F : | Fraser Gehrig ( západní pobřeží ) | Tony Modra ( Adelaide ) | Paul Kelly ( Sydney ) (kapitán) |
Folk : | Paul Salmon ( Hawthorn ) | Robert Harvey ( St Kilda ) | Nathan Burke ( St Kilda ) |
Int : | Mark Ricciuto ( Adelaide ) | Peter Everitt ( St Kilda ) | Daryn Cresswell ( Sydney ) |
Trenér : | Stan Alves ( St Kilda ) |
1996
B : | Nathan Burke ( St Kilda ) | Stephen Silvagni ( Carlton ) | Michael Sexton ( Carlton ) |
HB : | Nathan Buckley ( Collingwood ) | Paul Roos ( Sydney ) | Peter Matera ( západní pobřeží ) |
C : | Chris Mainwaring ( západní pobřeží ) | Paul Kelly ( Sydney ) (kapitán) | Shane Crawford ( Hawthorn ) |
HF : | James Hird ( Essendon ) | Wayne Carey ( North Melbourne ) | Mitchell White ( západní pobřeží ) |
F : | Michael Voss ( Brisbane ) | Tony Lockett ( Sydney ) | Darren Jarman ( Adelaide ) |
Folk : | Corey McKernan ( North Melbourne ) | Robert Harvey ( St Kilda ) | Craig Lambert ( Brisbane ) |
Int : | Garry Hocking ( Geelong ) | Glenn Archer ( North Melbourne ) | Matthew Richardson ( Richmond ) |
Trenér : | Rodney Eade ( Sydney ) |
1995
B : | Gavin Wanganeen ( Essendon ) | Stephen Silvagni ( Carlton ) | Ang Christou ( Carlton ) |
HB : | Michael Mansfield ( Geelong ) | Glen Jakovich ( západní pobřeží ) | Wayne Campbell ( Richmond ) |
C : | Nicky Winmar ( St Kilda ) | Paul Couch ( Geelong ) | Michael Long ( Essendon ) |
HF : | Garry Lyon ( Melbourne ) | Wayne Carey ( North Melbourne ) | James Hird ( Essendon ) |
F : | Darren Jarman ( Hawthorn ) | Gary Ablett Sr. ( Geelong ) (kapitán) | Tony Lockett ( Sydney ) |
Folk : | Justin Madden ( Carlton ) | Robert Harvey ( St Kilda ) | Craig Bradley ( Carlton ) |
Int : | Anthony Koutoufides ( Carlton ) | David Neitz ( Melbourne ) | Paul Kelly ( Sydney ) |
Trenér : | David Parkin ( Carlton ) |
1994
B : | David Hart ( západní pobřeží ) | Stephen Silvagni ( Carlton ) | Chris Langford ( Hawthorn ) |
HB : | Guy McKenna ( západní pobřeží ) | Glen Jakovich ( západní pobřeží ) | Michael Mansfield ( Geelong ) |
C : | Stephen Tingay ( Melbourne ) | Greg Williams ( Carlton ) (kapitán) | Peter Matera ( západní pobřeží ) |
HF : | Gavin Brown ( Collingwood ) | Wayne Carey ( North Melbourne ) | Garry Lyon ( Melbourne ) |
F : | Jason Dunstall ( Hawthorn ) | Gary Ablett starší ( Geelong ) | Ben Allan ( Hawthorn ) |
Folk : | Shaun Rehn ( Adelaide ) | Robert Harvey ( St Kilda ) | Garry Hocking ( Geelong ) |
Int : | Mark Ricciuto ( Adelaide ) | Craig Bradley ( Carlton ) | Stephen Kernahan ( Carlton ) |
Trenér : | Neil Balme ( Melbourne ) |
1993
B : | Ben Hart ( Adelaide ) | Alastair Lynch ( Fitzroy ) | Gavin Wanganeen ( Essendon ) |
HB : | Guy McKenna ( západní pobřeží ) | Mark Harvey ( Essendon ) | Andrew McKay ( Carlton ) |
C : | Greg Anderson ( Adelaide ) | Greg Williams ( Carlton ) | Peter Matera ( západní pobřeží ) |
HF : | Craig Bradley ( Carlton ) | Wayne Carey ( North Melbourne ) (kapitán) | Garry Lyon ( Melbourne ) |
F : | Garry Hocking ( Geelong ) | Gary Ablett starší ( Geelong ) | Tony Modra ( Adelaide ) |
Folk : | Jim Stynes ( Melbourne ) | Ben Allan ( Hawthorn ) | Tony McGuinness ( Adelaide ) |
Int : | Nigel Smart ( Adelaide ) | Nathan Burke ( St Kilda ) | |
Trenér : | Kevin Sheedy ( Essendon ) |
1992
B : | Ben Hart ( Adelaide ) | Paul Roos ( Fitzroy ) (kapitán) | Gavin Wanganeen ( Essendon ) |
HB : | Ken Hinkley ( Geelong ) | Barry Stoneham ( Geelong ) | Mil Hanna ( Carlton ) |
C : | Dean Kemp ( západní pobřeží ) | Darren Jarman ( Hawthorn ) | Mick McGuane ( Collingwood ) |
HF : | Robert Harvey ( St Kilda ) | Stewart Loewe ( St Kilda ) | Gary Ablett starší ( Geelong ) |
F : | Tony McGuinness ( Adelaide ) | Jason Dunstall ( Hawthorn ) | Tony Lockett ( St Kilda ) |
Folk : | Scott Wynd ( Footscray ) | Chris McDermott ( Adelaide ) | John Platten ( Hawthorn ) |
Int : | Stephen Kernahan ( Carlton ) | Mark Bairstow ( Geelong ) | |
Trenér : | Terry Wheeler ( Footscray ) |
1991
B : | Guy McKenna ( západní pobřeží ) | Anthony Daniher ( Essendon ) | Nigel Smart ( Adelaide ) |
HB : | David Grant ( St Kilda ) | Paul Roos ( Fitzroy ) (kapitán) | Ken Hinkley ( Geelong ) |
C : | Chris Mainwaring ( západní pobřeží ) | Paul Couch ( Geelong ) | Peter Matera ( západní pobřeží ) |
HF : | Gavin Brown ( Collingwood ) | Stewart Loewe ( St Kilda ) | Nicky Winmar ( St Kilda ) |
F : | Tony Francis ( Collingwood ) | Tony Lockett ( St Kilda ) | Garry Hocking ( Geelong ) |
Folk : | Jim Stynes ( Melbourne ) | Mark Bairstow ( Geelong ) | Barry Mitchell ( Sydney ) |
Int : | Billy Brownless ( Geelong ) | Craig Turley ( západní pobřeží ) | |
Trenér : | Mick Malthouse ( západní pobřeží ) |
Poznámky:
- Přesto, že vyhraje ten čas v Grand Final , Hawthorn nedodal jeden hráč v týmu roku.
VFL Team of the Year: 1982–1990
Web AFL uznává hráče, kteří byli jmenováni v týmu VFL roku od roku 1982 do roku 1990, že mají status All-Australian. Toto byl tým, který vybrali viktoriánští voliči.
Éra australského fotbalového karnevalu: 1953–1988
- Éra státu původu
1988
1987
1986
1985
1983
1980
1979
- Pre-State of Origin éry
1972
1969
1966
1961
1958
1956
1953
Tým sportovního života roku: 1947–1955
Tyto týmy byly kdysi považovány za ekvivalent All-australského výběru, ale jako takové již nejsou uznávány.
1955
1955 Tým roku „Sporting Life“ | |||
B : | Lerrel Sharp ( Collingwood ) | Herb Henderson ( Footscray ) | Norm Sharp ( Geelong ) |
HB : | John James ( Carlton ) | Jim Taylor ( Norwood ) | Des Rowe ( Richmond ) |
C : | Harold McDonald ( Port Adelaide ) | Lindsay Head ( West Torrens ) | Des Healey ( Collingwood ) |
HF : | Barry White ( South Fremantle ) | Ray Poulter ( Richmond ) | Thorold Merrett ( Collingwood ) |
F : | Jack Clarke ( East Fremantle ) | Noel O'Brien ( Carlton ) | Peter Pianto ( Geelong ) |
Folk : | John Marriott ( Norwood ) | Denis Cordner ( Melbourne ) | Bill Hutchison ( Essendon ) |
Res : | |||
Trenér : |
1954
1954 Tým roku 'Sporting Life' | |||
B : | Wally Donald ( Footscray ) | Ken Caporn ( Claremont ) | John Marriott ( Norwood ) |
HB : | Noel McMahen ( Melbourne ) | Laurie Kettlewell ( Subiaco ) | Jim Gallagher ( Footscray ) |
C : | Jack Lynch ( West Adelaide ) | Ted Whitten ( Footscray ) | Keith Harper ( Perth ) |
HF : | Jim Deane ( Richmond ) | John Brady ( North Melbourne ) | Bob Rose ( Collingwood ) |
F : | Neil Mann ( Collingwood ) | Jack Collins ( Footscray ) | Peter Pianto ( Geelong ) |
Folk : | Ken Hands ( Carlton ) | Roy Wright ( Richmond ) | Bill Hutchison ( Essendon ) |
Res : | |||
Trenér : |
1953
1953 Tým roku 'Sporting Life' | |||
B : | Bernie Smith ( Geelong ) | Herb Henderson ( Footscray ) | Merv McIntosh ( Perth ) |
HB : | Jack Collins ( Footscray ) | Len Fitzgerald ( Sturt ) | Des Rowe ( Richmond ) |
C : | Des Healey ( Collingwood ) | Jack Clarke ( Essendon ) | Jack Lynch ( West Adelaide ) |
HF : | Bob Rose ( Collingwood ) | Jack Howell ( Carlton ) | Jim Deane ( South Adelaide ) |
F : | Roy Wright ( Richmond ) | John Coleman ( Essendon ) | Peter Pianto ( Geelong ) |
Folk : | Ken Hands ( Carlton ) | John Leedham ( North Launceston ) | Bill Hutchison ( Essendon ) |
Res : | |||
Trenér : |
1952
1952 Tým roku „Sporting Life“ | |||
B : | Wally May ( Essendon ) | Ian McKay ( Severní Adelaide ) | Bill Stephen ( Fitzroy ) |
HB : | Frank Sparrow ( East Perth ) | Denis Cordner ( Melbourne ) | Don Taylor ( Glenelg ) |
C : | Thorold Merrett ( Collingwood ) | Bob Hank ( West Torrens ) (kapitán) | Lyle Griffin ( Severní Adelaide ) |
HF : | Bob Rose ( Collingwood ) | Len Fitzgerald ( Sturt ) | Jim Deane ( South Adelaide ) |
F : | Roy Wright ( Richmond ) | John Coleman ( Essendon ) | Bill Hutchison ( Essendon ) |
Folk : | John Marriott ( Norwood ) | Frank Johnson ( Port Melbourne ) | Steve Marsh ( South Fremantle ) |
Res : | |||
Trenér : |
1951
1951 Tým roku 'Sporting Life' | |||
B : | John Marriott ( Norwood ) | Ian McKay ( Severní Adelaide ) | Charlie Sutton ( Footscray ) |
HB : | Harold McDonald ( Port Adelaide ) | Brian Faehse ( West Adelaide ) | Fred Buttsworth ( West Perth ) |
C : | Arthur Hodgson ( Carlton ) | Bob Rose ( Collingwood ) | Lyle Griffin ( Severní Adelaide ) |
HF : | Bob Davis ( Geelong ) | Ron Clegg ( South Melbourne ) | Jim Deane ( South Adelaide ) |
F : | Allan Crabb ( Glenelg ) | John Coleman ( Essendon ) | Fos Williams ( Port Adelaide ) |
Folk : | Bill Morris ( Richmond ) | Jack Whelan ( Brunswick ) | Bill Hutchison ( Essendon ) |
Res : | |||
Trenér : |
1950
1950 'Sporting Life' Tým roku | |||
B : | Dick Russell ( Port Adelaide ) | Bill Brittingham ( Essendon ) | Merv McIntosh ( Perth ) |
HB : | Charlie Sutton ( Footscray ) | Don Fraser ( Richmond ) | Gordon Hocking ( Collingwood ) |
C : | Arthur Hodgson ( Carlton ) | Bob Hank ( West Torrens ) | Doug Olds ( Norwood ) |
HF : | Bob Davis ( Geelong ) | Fred Flanagan ( Geelong ) | Len Dockett ( Melbourne ) |
F : | John Marriott ( Norwood ) | John Coleman ( Essendon ) | Fos Williams ( Port Adelaide ) |
Folk : | Bill Morris ( Richmond ) (kapitán) | Jack Whelan ( Brunswick ) | Bill Hutchison ( Essendon ) |
Res : | |||
Trenér : |
1949
1949 Tým roku 'Sporting Life' | |||
B : | Charlie Sutton ( Footscray ) | Shane McGrath ( Melbourne ) | Don Cordner ( Melbourne ) |
HB : | Marcel Hilsz ( Perth ) | Bert Deacon ( Carlton ) | Ron Clegg ( South Melbourne ) |
C : | Des Healey ( Collingwood ) | Ern Henfry ( Carlton ) | Stan Heal ( West Perth ) |
HF : | Bob Hank ( West Torrens ) | Fred Flanagan ( Geelong ) | Les Foote ( North Melbourne ) |
F : | Bill Morris ( Richmond ) | John Coleman ( Essendon ) | Jack Sheedy ( East Fremantle ) |
Folk : | Jack Howell ( Carlton ) | Merv McIntosh ( Perth ) | Steve Marsh ( South Fremantle ) |
Res : | |||
Trenér : |
1948
1948 'Sporting Life' Tým roku | |||
B : | Charlie Sutton ( Footscray ) | Shane McGrath ( Melbourne ) | Bob McClure ( Essendon ) |
HB : | Marcel Hilsz ( Perth ) | Bert Deacon ( Carlton ) | Len Fitzgerald ( Collingwood ) |
C : | Stan Heal ( West Perth ) | Bill Twomey Jr. ( Collingwood ) | Noel Jarvis ( Fitzroy ) |
HF : | Bill Hutchison ( Essendon ) | Jack Howell ( Carlton ) | Bob Hank ( West Torrens ) |
F : | Bill Morris ( Richmond ) | Lindsay White ( Geelong ) | Lou Richards ( Collingwood ) |
Folk : | Merv McIntosh ( Perth ) | Les McClements ( Claremont ) | Jack Sheedy ( East Fremantle ) |
Res : | |||
Trenér : |
1947
1947 'the Sporting Life' Team of the Year | |||
B : | Max Oppy ( Richmond ) | Shane McGrath ( Melbourne ) | Percy Bushby ( Essendon ) |
HB : | Wally Lock ( Melbourne ) | Wally Buttsworth ( Essendon ) | Bert Deacon ( Carlton ) |
C : | Sam Gallagher ( Norwood ) | Ern Henfry ( Carlton ) | Billy King ( South Melbourne ) |
HF : | Bill Hutchison ( Essendon ) | Gordon Lane ( Essendon ) | Bob Hank ( West Torrens ) |
F : | Jack Howell ( Carlton ) | Fred Fanning ( Melbourne ) | Lou Richards ( Collingwood ) |
Folk : | Merv McIntosh ( Perth ) | Don Cordner ( Melbourne ) | Bob Quinn ( Port Adelaide ) (kapitán) |
Res : | |||
Trenér : |
Evidence
Většinou vybráno celkově
Kvalifikace: Výběr v sedmi nebo více týmech od roku 1953 do roku 2020.
- 8 - Gary Ablett Jr. | 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014
- 8 - Patrick Dangerfield | 2012, 2013, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020
- 8 - Lance Franklin | 2008, 2010, 2011, 2012, 2014, 2016, 2017, 2018
- 8 - Robert Harvey | 1992, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2003
- 8 - Mark Ricciuto | 1994, 1997, 1998, 2000, 2002, 2003, 2004, 2005
- 7 - Craig Bradley | 1983, 1985, 1986, 1993, 1994, 1995, 1997
- 7 - Nathan Buckley | 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003
- 7 - Wayne Carey | 1993, 1994, 1995, 1996, 1998, 1999, 2000
- 7 - Paul Roos | 1985, 1987, 1988, 1991, 1992, 1996, 1997
Většinou vybráno v éře karnevalů
Kvalifikace: Výběr do tří nebo více týmů v letech 1953 až 1980 a 1988.
- 4 - Jack Clarke (Západní Austrálie / Východní Fremantle) | 1953, 1956, 1958, 1961
- 3 - John Abley (Jižní Austrálie / Port Adelaide) | 1956, 1958, 1961
- 3 - Ron Barassi (Victoria / Melbourne) | 1956, 1958, 1961
- 3 - Jack Clarke (Victoria / Essendon) | 1953, 1956, 1958
- 3 - Graham Farmer (Západní Austrálie / East Perth) | 1956, 1958, 1961
- 3 - Ted Whitten (Victoria / Footscray) | 1956, 1958, 1961
Viz také
Reference
externí odkazy
- All-Australian Team na oficiálních stránkách AFL
- Týmy Sporting Life 1947–1955: fullpointsfooty.net
- All-Australian Teams 1953-1988: fullpointsfooty.net
- All-Australian Teams 1991-2004: Official AFL website