Mistrovství Pan Pacific v plavání 2010 - 2010 Pan Pacific Swimming Championships
Mistrovství Pan Pacific v plavání 2010 | |
---|---|
Hostující město | Irvine, Kalifornie , Spojené státy |
Termíny) | 18. srpna - 22. srpna |
Místo konání | William Woollett Jr. Aquatics Center |
Národy se účastní | 22 |
Události | 42 |
← 2006
2014 →
|
Mistrovství Pan Pacific v plavání 2010 | ||
---|---|---|
Volný styl | ||
50 m | muži | ženy |
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
400 m | muži | ženy |
800 m | muži | ženy |
1500 m | muži | ženy |
Znak | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Prsa | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Motýl | ||
100 m | muži | ženy |
200 m | muži | ženy |
Individuální směs | ||
200 m | muži | ženy |
400 m | muži | ženy |
Freestyle štafeta | ||
4 × 100 m | muži | ženy |
4 × 200 m | muži | ženy |
Medley relé | ||
4 × 100 m | muži | ženy |
V Irvine v Kalifornii ve Spojených státech se od 18. do 22. srpna konal jedenáctý ročník plaveckých mistrovství Pan Pacific , které se také označuje jako mistrovství v plavání v roce 2010 Mutual of Omaha Pan Pacific .
Medaile tabulka
* Hostitelská země ( USA )
Hodnost | Národ | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
1 | USA (USA) * | 27 | 17 | 7 | 51 |
2 | Austrálie (AUS) | 4 | 12 | 10 | 26 |
3 | Japonsko (JPN) | 2 | 4 | 5 | 11 |
4 | Kanada (CAN) | 2 | 2 | 6 | 10 |
5 | Jižní Korea (KOR) | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Brazílie (PODPRSENKA) | 0 | 1 | 3 | 4 |
7 | Čína (CHN) | 0 | 0 | 2 | 2 |
8 | Chile (CHI) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Jižní Afrika (RSA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem (9 národů) | 36 | 37 | 35 | 108 |
Po dohodě charterových národů se medaile z 50 m znaku, prsou a motýlů nezapočítávají do oficiálního pořadí medailí. Tyto události se na mistrovstvích v Tichomoří obvykle neplávaly, ale byly přidány do plánu, protože setkání sloužilo jako kvalifikační setkání pro několik dalších velkých mezinárodních soutěží.
Události
Plavecký program pro rok 2010 měl celkem 42 akcí (po 21 pro muže a ženy). Byly zpochybněny následující události:
- Volný způsob : 50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m
- Zpět : 50 m, 100 m, 200 m
- Prsa : 50 m, 100 m, 200 m
- Motýl : 50, 100 m, 200 m
- Individuální směs : 200 m, 400 m
- Štafeta: 4 × 100 m zdarma, 4 × 200 m zdarma; 4 × 100 m směs
- Maraton : 10 km
50 m motýl, 50 m znak a 50 m znak se nezapočítávaly do skóre týmu.
Kvalifikační kritéria
Na rozdíl od mistrovství světa a olympijských her mohou národy přihlásit do předkola každé akce tolik lidí, kolik se jim líbí (na většině mezinárodních setkání jsou povoleni pouze dva plavci z každého národa). Do semifinále a finále se však mohou kvalifikovat pouze dva plavci za národ. Před vytvořením semifinále FINA na konci 90. let se na finální a útěškovou rozjížďku mohli kvalifikovat celkem 3 plavci v každé zemi, přičemž ve finále nebo útěše neměli více než 2 plavci za každou zemi.
U štafet může každá země přihlásit až jeden tým v každé štafetě, aby si zaplaval v závěrečné rozjížďce a započítal se do skóre týmu. Země mohou také zadat štafetu „B“, která bude plavat v předchozím rozjížďce. Tato relé typu „B“ nemusí bodovat a nejsou způsobilá pro medaile. NOC může přihlásit až 1 plavce na pohlaví (celkem 2), pokud nemají žádné plavce splňující jakýkoli kvalifikační standard B.
Výsledek
Pánské události
událost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m freestyle |
Nathan Adrian ( USA ) | 21,55 CR | César Cielo ( PODPRSENKA ) | 21,57 | Brent Hayden ( CAN ) | 21,89 |
100 m freestyle |
Nathan Adrian ( USA ) | 48,15 CR | Brent Hayden ( CAN ) | 48,19 | César Cielo ( PODPRSENKA ) | 48,48 |
200 m freestyle |
Ryan Lochte ( USA ) | 1: 45,30 | Park Tae-Hwan ( KOR ) | 1: 46,27 | Peter Vanderkaay ( USA ) | 1: 46,65 |
400 m freestyle |
Park Tae-Hwan ( KOR ) | 3: 44,73 | Ryan Cochrane ( CAN ) | 3: 46,78 | Zhang Lin ( CHN ) | 3: 46,91 |
800 m freestyle |
Ryan Cochrane ( CAN ) | 7: 48,71 | Chad La Tourette ( USA ) | 7: 51,62 | Takeshi Matsuda ( JPN ) | 7: 51,87 |
1500 m freestyle |
Ryan Cochrane ( CAN ) | 14: 49,47 | Chad La Tourette ( USA ) | 14: 54,48 | Zhang Lin ( CHN ) | 14: 58,90 |
50 m znak * |
Junya Koga ( JPN ) | 24,86 | Ashley Delaney ( AUS ) | 24,98 | Nick Thoman ( USA ) | 25.02 |
100 m znak, |
Aaron Peirsol ( USA ) | 53,31 CR | Junya Koga ( JPN ) | 53,63 | Ashley Delaney ( AUS ) | 53,67 |
200 m znak, |
Ryan Lochte ( USA ) | 1: 54,12 ČR | Tyler Clary ( USA ) | 1: 54,90 | Ryosuke Irie ( JPN ) | 1: 55,21 |
50 m prsa * |
Felipe Silva ( PODPRSENKA ) | 27,26 | Mark Gangloff ( USA ) | 27,52 | Scott Dickens ( CAN ) | 27,63 |
100 m prsa |
Kosuke Kitajima ( JPN ) | 59,35 | Christian Sprenger ( AUS ) | 1: 00,18 | Mark Gangloff ( USA ) | 1: 00,24 |
200 m prsa |
Kosuke Kitajima ( JPN ) | 2,08,36 CR | Brenton Rickard ( AUS ) | 2.09.97 | Eric Shanteau ( USA ) | 2.10.13 |
50 m motýl * |
César Cielo ( PODPRSENKA ) | 23,03 ČR | Nicholas Santos ( PODPRSENKA ) | 23,33 | Roland Schoeman ( RSA ) | 23,39 |
100 m motýlí |
Michael Phelps ( USA ) | 50,86 CR | Tyler McGill ( USA ) | 51,85 | Takuro Fujii ( JPN ) | 52.12 |
200 m motýlí |
Michael Phelps ( USA ) | 1: 54,11 | Nick D'Arcy ( AUS ) | 1: 54,73 | Takeshi Matsuda ( JPN ) | 1: 54,81 |
200 m jednotlivé polohové |
Ryan Lochte ( USA ) | 1: 54,43 ČR | Tyler Clary ( USA ) | 1: 57,61 | Thiago Pereira ( PODPRSENKA ) | 1: 57,83 |
400 m jednotlivé polohové |
Ryan Lochte ( USA ) | 4: 07,59 ČR | Tyler Clary ( USA ) | 4: 09,55 | Thiago Pereira ( PODPRSENKA ) | 4: 12,09 |
USA Michael Phelps (48,13) CR Ryan Lochte (47,98) Jason Lezak (48,12) Nathan Adrian (47,51) |
3: 11,74 ČR |
Austrálie Eamon Sullivan (49,19) Kyle Richardson (48,48) Cameron Prosser (48,38) James Magnussen (48,25) |
3: 14,30 |
Jihoafrická republika Lyndon Ferns (49,19) Gideon Louw (48,40) Roland Schoeman (49,95) Graeme Moore (48,39) |
3: 15,93 |
|
USA Michael Phelps (1: 45,62) Peter Vanderkaay (1: 46,46) Ricky Berens (1: 46,49) Ryan Lochte (1: 45,27) |
7: 03,84 ČR |
Japonsko Takeshi Matsuda (1: 47,08) Yuki Kobori (1: 47,90) Yoshihiro Okumura (1: 48,17) Sho Uchida (1: 47,86) |
7: 11.01 |
Austrálie Thomas Fraser-Holmes (1: 47,70) Nicholas Ffrost (1: 47,71) Kenrick Monk (1: 46,82) Leith Brodie (1: 48,82) |
7: 11,05 |
|
4 x 100 m polohová štafeta |
USA Aaron Peirsol (53,91) Mark Gangloff (1: 00,45) Michael Phelps (50,58) Nathan Adrian (47,54) |
3: 32,48 |
Japan Junya Koga (53,87) Kosuke Kitajima (59,18) Masayuki Kishida (52,07) Takuro Fujii (48,78) |
3: 33,90 |
Austrálie Ashley Delaney (53,97) Christian Sprenger (1: 01,21) Geoff Huegill ( 51,45 ) Kyle Richardson (48,92) |
3: 35,55 |
10 km otevřené vodní |
Chip Peterson ( USA ) | 1: 56: 00,02 | Fran Crippen ( USA ) | 1: 56,02,74 | Richard Weinberger ( CAN ) | 1: 56: 02,98 |
Dámské události
událost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m freestyle |
Jessica Hardy ( USA ) | 24,63 CR | Amanda Weir ( USA ) | 24,70 | Victoria Poon ( CAN ) | 24,76 |
100 m freestyle |
Natalie Coughlin ( USA ) | 53,67 CR |
Emily Seebohm ( AUS ) Dana Vollmer ( USA ) |
53,96 | Není udělena | |
200 m freestyle |
Allison Schmitt ( USA ) | 1: 56,10 ČR | Morgan Scroggy ( USA ) | 1: 57,13 | Blair Evans ( AUS ) | 1: 57,27 |
400 m freestyle |
Chloe Sutton ( USA ) | 4: 05,19 | Katie Goldman ( AUS ) | 4: 05,84 | Blair Evans ( AUS ) | 4: 06,36 |
800 m freestyle |
Kate Ziegler ( USA ) | 8: 21,59 | Chloe Sutton ( USA ) | 8: 24,51 | Katie Goldman ( AUS ) | 8: 26,38 |
1500 m freestyle |
Melissa Gorman ( AUS ) | 16: 01,53 | Kate Ziegler ( USA ) | 16: 03,26 | Kristel Köbrich ( CHI ) | 16: 06,57 |
50 m znak * |
Sophie Edington ( AUS ) | 27,83 | Aya Terakawa ( JPN ) | 28.04 |
Emily Thomas ( NZL ) Fabiola Molina ( BRA ) Rachel Bootsma ( USA ) |
28,44 |
100 m znak, |
Emily Seebohm ( AUS ) | 59,45 CR | Aya Terakawa ( JPN ) | 59,59 | Natalie Coughlin ( USA ) | 59,70 |
200 m znak, |
Elizabeth Beisel ( USA ) | 2: 07,83 | Elizabeth Pelton ( USA ) | 2: 08.10 | Belinda Hocking ( AUS ) | 2: 08,60 |
50 m prsa * |
Jessica Hardy ( USA ) | 30.03 | Leiston Pickett ( AUS ) | 30,75 | Leisel Jones ( AUS ) | 30,78 |
100 m prsa |
Rebecca Soni ( USA ) | 1: 04,93 ČR | Leisel Jones ( AUS ) | 1: 05,66 | Sarah Katsoulis ( AUS ) | 1: 07.04 |
200 m prsa |
Rebecca Soni ( USA ) | 2: 20,69 ČR | Leisel Jones ( AUS ) | 2: 23,23 | Annamay Pierse ( CAN ) | 2: 23,65 |
50 m motýl * |
Marieke Guehrer ( AUS ) | 25,99 = CR | Emily Seebohm ( AUS ) | 26.08 | Christine Magnuson ( USA ) | 26,33 |
100 m motýlí |
Dana Vollmer ( USA ) | 57,56 | Christine Magnuson ( USA ) | 57,95 | Alicia Coutts ( AUS ) | 57,99 |
200 m motýlí |
Jessicah Schipper ( AUS ) | 2: 06,90 | Teresa Crippen ( USA ) | 2: 06,93 | Kathleen Hersey ( USA ) | 2: 07,27 |
200 m jednotlivé polohové |
Emily Seebohm ( AUS ) | 2: 09,93 ČR | Ariana Kukors ( USA ) | 2: 10,25 | Caitlin Leverenz ( USA ) | 2: 11,21 |
400 m jednotlivé polohové |
Elizabeth Beisel ( USA ) | 4: 34,69 | Samantha Hamill ( AUS ) | 4: 37,84 | Caitlin Leverenz ( USA ) | 4: 38,03 |
USA Natalie Coughlin (54,25) Jessica Hardy (53,43) Amanda Weir (53,85) Dana Vollmer (53,58) |
3: 35,11 ČR |
Austrálie Yolane Kukla (55,51) Emily Seebohm (53,86) Alicia Coutts (54,34) Felicity Galvez (54,35) |
3: 38,06 |
Kanada Victoria Poon (54,46) Julia Wilkinson (54,60) Erica Morningstar (54,73) Genevieve Saumur (54,35) |
3: 38,14 NR |
|
USA Dana Vollmer (1: 58,05 ) Morgan Scroggy (1: 57,89) Katie Hoff (1: 58,70) Allison Schmitt (1: 56,57) |
7: 51,21 CR |
Austrálie Blair Evans (1: 58,31) Kylie Palmer (1: 58,01) Katie Goldman (1: 58,19) Meagen Nay (1: 58,13) |
7: 52,64 |
Kanada Geneviève Saumur (1: 58,52) Julia Wilkinson (1: 58,20) Barbara Jardin (1: 58,46) Samantha Cheverton (1: 59,14) |
7: 54,32 |
|
4 x 100 m polohová štafeta |
USA Natalie Coughlin (59,85) Rebecca Soni (1: 05,35) Dana Vollmer (56,91) Jessica Hardy (53,12) |
3: 55,23 CR |
Austrálie Emily Seebohm (59,34) CR Leisel Jones (1: 05,38) Alicia Coutts (57,86) Yolane Kukla ( 54,38 ) |
3: 56,96 |
Japonsko Aya Terakawa ( 59,41 ) Satomi Suzuki (1: 06,54) Yuka Kato (57,96) Haruka Ueda (53,84) |
3: 57,75 |
10 km otevřené vodní |
Christine Jennings ( USA ) | 2: 00: 33,83 | Eva Fabian ( USA ) | 2: 00: 35,76 | Melissa Gorman ( AUS ) | 2: 00: 56,57 |