American Book Awards - American Book Awards
American Book Awards | |
---|---|
datum | 1978 - dosud |
Země | Spojené státy |
Hostila | Před Columbusovou nadací |
webová stránka | předcolumbusfoundation |
American Book Award je americká literární ocenění, které každoročně rozpozná sadu knih a lidí za „vynikající literární úspěch“. Podle tiskové zprávy o cenách za rok 2010 je to „cena spisovatelů udělovaná jinými autory“ a „neexistují žádné kategorie, žádní kandidáti, a tedy ani poražení“.
Cenu spravuje multikulturně zaměřená nezisková organizace Before Columbus Foundation , která ji založila v roce 1978 a slavnostně otevřela v roce 1980. Cena oceňuje vynikající výsledky americké literatury bez omezení rasy, pohlaví, etnického původu nebo žánru. Mezi předchozí vítěze patří romanopisci, sociální vědci, básníci a historici jako Toni Morrison , Edward Said , Isabel Allende , zvonové háčky , Don DeLillo , Derrick Bell , Robin DG Kelley , Joy Harjo a Tommy J. Curry .
Národní knižní ceny
V roce 1980 byly nesouvisející národní knižní ceny přejmenovány na American Book Awards. V roce 1987 byl přejmenován zpět na National Book Awards. Kromě toho, že během tohoto sedmiletého období mají stejná jména, tato dvě ocenění nemají žádný vztah.
Příjemci
1980 až 1989
- 1980
- Předpoklad Douglase Woolfa pro budoucnost: Sbírka
- Edward Dorn na pozdrav, La Jolla
- Jayne Cortez pro Mouth on Paper
- Leslie Marmon Silko za obřad
- Mei-mei Berssenbrugge za náhodné držení
- Milton Murayama za vše, o co žádám, je mé tělo
- Quincy Troupe pro hadí sóla
- Rudolfo Anaya pro román Tortuga
1981
- Alta pro Nestyda Hussyho
- Alan Chong Lau za Písně pro Jadinu
- Bienvenido N. Santos pro Vůně jablek: Sbírka příběhů
- Helen Adam za Turn Again to Me & Other Poems
- Lionel Mitchell pro cestování světlem
- Miguel Algarín za pracovní pohotovost
- Nicholasa Mohr pro Felitu
- Peter Blue Cloud pro Back Then Tomorrow
- Robert Kelly pro Čas hlasu: Básně 1994–1996
- Rose Drachler k volbě
- Susan Howe pro The Liberties
- Toni Cade Bambara za pojídače soli
1982
- Al Young pro těla a duši
- Duane Niatum pro Písně pro Harvester of Dreams: Básně
- EL Mayo pro sebrané básně EL Mayo
- Frank Chin pro The Chickencoop Chinaman a Rok draka
- Hilton Obenzinger pro tento nebo další Pesach, nikdy nebudu v Jeruzalémě
- Him Mark Lai , Genny Lim , Judy Yung pro Island: Poezie a historie čínských přistěhovalců na Andělském ostrově, 1910–1940
- Jerome Rothenberg pro Pre-Faces a další spisy
- Joyce Carol Thomas pro Marked by Fire
- Leroy Quintana pro Paper Dance: 55 latino básníků
- Lorna Dee Cervantes pro Emplumada
- Ronald Phillip Tanaka pro The Shino Suite: japonsko-americká poezie
- Russell Banks za Knihu Jamajky
- Tato Laviera pro Enclave
1983
- Barbara Christianová pro spisovatelky černých žen: Vývoj tradice, 1892–1976
- Cecilia Liang pro čínskou lidovou poezii
- Evangelina Vigil-Piñón pro Třicet: Viděl jsem hodně
- Harriet Rohmer pro Legend of Food Mountain: LA Montana Del Alimento
- James D. Houston pro Kalifornie: Hledání Golden State
- Jessica Tarahata Hagedorn za krmivo pro zvířata a tropická zjevení
- John A. Williams pro Click Song , román
- Joy Kogawa pro Obasana
- Judy Grahn pro The Queen of Wands: Poetry
- Nash Candelaria za ne mečem
- Peter Guralnick pro Lost Highway: Journeys and Arrivals of American Musicians
- Seán Ó Tuama pro Duanaire Sixteen Hundred Hundred to Nineteen Hundred: Poems of the Dispossessed
1984
- Cecil Brown pro dny bez počasí
- Gary Snyder pro Axe Handles: Básně
- Howard Schwartz , Mark Podwal za film V zajetí duše Mesiáše: Nové příběhy o Rebovi Nachmanovi
- Imamu Amiri Baraka pro Anthology of African American Women: Confirmation Men
- Jesús Colón pro Portoričana v New Yorku a další skici
- Joseph Bruchac za Prolomení ticha: Antologie současných asijsko-amerických básníků
- Maurice Kenny za Mama básně
- Mei-mei Berssenbrugge pro Tepelný pták
- Miné Okubo pro Citizen 13660
- Paule Marshall za Praisesong pro vdovu
- Ruthanne Lum McCunn , You-shan Tang , Ellen Lai-shan Yeung za Pie-Biter
- Thomas McGrath pro Echoes uvnitř labyrintu
- Venkatesh Kulkarni pro Nahý v Deccanu
- William J. Kennedy pro O Albany!
1985
- Angela Jackson pro Solo in the Box Car Third Floor E
- Arnold Genthe , John Kuo Wei Tchen za Gentheovy fotografie ze staré čínské čtvrti v San Francisku
- Colleen J. McElroy za královnu Ebenových ostrovů
- Gary Soto za život na ulici
- Peter Irons pro Justice at War
- Keiho Soga , Taisanboku Mori , Sojin Takei , Muin Ozaki pro básníky za ostnatým drátem
- Louise Erdrich pro Love Medicine , román
- Maureen Owen za Amelii Earhartovou
- May Sarton pro At Seventy: A Journal
- Robert Edward Duncan pro Pozemní práce: Před válkou
- Ron Jones pro Say Ray
- Sandra Cisneros za Dům na ulici Mango
- Sonia Sanchez pro domácí dívky a ruční granáty
- Julia Vinograd za „Knihu Jeruzaléma“
- William Oandasan za písně Round Valley
1986
- Anna Lee Walters pro Slunce není milosrdné: Povídky
- Cherríe Moraga , Gloria Anzaldúa za tento most zvaný Moje záda: spisy radikálních žen barvy
- Helen Barolini za knihu snů: Antologie psaní italských amerických žen
- Jeff Hannusch pro I Hear You Knockin: The Sound of New Orleans Rhythm and Blues
- Linda Hogan za vidění sluncem
- Miguel Algarín pro Time's Now/Ya Es Tiempo
- Natasha Borovsky za Dceru šlechty
- Raymond Federman pro Úsměvy na Washington Square: Milostný příběh tříd
- Susan Howe pro moji Emily Dickinson
- Terence Winch pro irské hudebníky/americké přátele
- Toshio Mori za Jokohamu v Kalifornii
1987
- Ai pro SIN
- Ana Castillo za dopisy Mixquiahuala
- Cyn Zarco pro obeplutí
- Daniel McGuire za Portrét malého chlapce ve tmě
- Dorothy Bryant pro Confessions of Madame Psyche: Memoirs and Letters of Mei-Li Murrow
- Etheridge Knight pro The Essential Etheridge Knight
- Gary Giddins za Oslavu ptáka: Triumf Charlieho Parkera
- Harvey Pekar pro The New American Splendor Anthology: From Off the Streets of Cleveland
- James Welch pro Fools Crow
- John Wieners pro vybrané básně: 1958–1984
- Juan Felipe Herrera pro Face Games
- Lucia Chiavola Birnbaum za liberazione della donna: feminismus v Itálii
- Michael Mayo za Cvičení andělů: Současná antologie poezie oblasti San Francisco Bay
- Septima Poinsette Clark , Cynthia Stokes Brown pro Ready from Within: vyprávění z pohledu první osoby
- Terry McMillan za mámu
1988
- Allison Blakely pro Rusko a černoch: Černoši v ruské historii a myšlení
- Charles Olson pro Sebrané básně Charlese Olsona: Vyloučení básní Maximus
- Daisy Bates pro The Long Shadow of Little Rock: A Memoir
- David Halberstam pro The Reckoning
- Edward Sanders pro Žízeň po míru ve zuřícím století: Básně 1961–1985
- Gerald Vizenor pro Griever : Americký opičí král v Číně
- Jimmy Santiago Baca pro Martina a meditace v jižním údolí
- Kesho Y. Scott , Cherry Muhanji , Egyirba High for Tight Spaces
- Marlon K. Hom pro Songs of Gold Mountain: Cantonese Rhymes from San Francisco Chinatown
- Benjamin Hoff pro Zpívající potok, kde rostou vrby: Deník tajemné přírody Opal Whiteley
- Ronald Sukenick pro Down and in: Life in the Underground
- Salvatore La Puma pro The Boys of Bensonhurst
- Toni Morrison pro milovanou
- Wing Tek Lum , Tek Lum Lum za objasnění pochybných bodů
1989
- Alma Luz Villanueva za ultrafialové nebe
- Askia M. Touré pro Od pyramid k projektům: Básně z genocidy a odporu!
- Audre Lorde za výbuch světla
- Carolyn Lau pro Wode Shuofa: Můj způsob mluvení
- Emory Elliott pro Columbia Literary History of the United States
- Eduardo Galeano pro Genesis
- Frank Chin pro The Chinaman Pacific & Frisco RR Co.
- Henry Louis Gates pro The Signifying Monkey: The Theory of Afro-American Literary Criticism
- Isabel Allende za Evu Lunu
- J. California Cooper pro domácí lásku
- Jennifer Stone za Stone's Throw
- Josephine Gattuso Hendin za správnou věc
- Leslie Scalapino na cestu
- Shuntaro Tanikawa za vznášení řeky v melancholii
- Charles Fanning pro The Exiles of Erin: Irsko-americká fikce devatenáctého století
- William Minoru Hohri za opravu Ameriky: Účet hnutí za japonskou americkou nápravu
1990 až 1999
1990
- Adrienne Kennedy pro lidi, kteří vedli k mým hrám
- Barbara Grizzuti Harrison pro Italské dny
- Daniela Gioseffi pro ženy ve válce (Essential Voices for the Nuclear Age)
- Elizabeth Woody pro Ruku do kamene: Básně
- Hualing Nieh pro Mulberry a Peach: Dvě čínské ženy
- Itabari Njeri za každé rozloučení nezmizel
- James M. Freeman pro Hearts of Sorrow: Vietnamsko-americké životy
- John C. Walter , J. Raymond Jones pro The Harlem Fox: J. Raymond Jones a Tammany, 1920–1970
- John Norton pro Světlo na konci bažiny
- José Emilio González pro Vivar a Hostos
- Sergei Kan pro Symbolic Immortality: The Tlingit Potlatch of the Nineteenth Century
- Lloyd A. Thompson pro Římany a černochy
- Martin Bernal pro Černou Athénu: Afroasijské kořeny klasické civilizace
- Michelle T. Clinton , Sesshu Foster pro invokaci LA: Městská multikulturní poezie
- Miles Davis pro Miles: Autobiografie
- Paula Gunn Allen pro Vnučky pavoučích žen: Tradiční příběhy a současné psaní indiánských žen
- Shirley Geok-lin Lim , Mayumi Tsutakawa , Margarita Donnelly pro The Forbidden Stitch: An Asian American Women's Anthology
1991
- Alejandro Murguía pro jižní frontu
- Zvonky pro touhu: rasa, pohlaví a kulturní politika
- Bruce Wright pro Black Robes, White Justice: Proč náš právní systém nefunguje pro černochy
- Charley Trujillo pro Soldados: Chicanos ve Vietnamu
- DH Melhem pro hrdinství v nové černé poezii: Úvod a rozhovory
- Deborah Keenan za Hledání domova: Ženy píšící o exilu
- Jessica Hagedorn pro Dogeaters
- John Edgar Wideman pro román Philadelphia Fire
- Joy Harjo za In Mad Love and War
- Karen Tei Yamashita za Oblouk deštného pralesa
- Lucia Berlin for Homesick: Nové a vybrané příběhy
- Mary Crow Dog pro Lakotskou ženu
- Meridel Le Sueur pro Harvest Song: Sebrané eseje a příběhy
- Mill Hunk Herald Collective for Overtime: Punchin 'Out With the Mill Hunk Herald Magazine
- Nora Marks Dauenhauer , Richard Dauenhauer za Haa Tuwunaagu Yis, za Uzdravení našeho ducha: oratorium Tlingit
- R. Baxter Miller za umění a představivost Langstona Hughese
- Thomas Centolella pro Terra Firma
1992
- Balíčky A'Lelia Perry pro paní CJ Walker
- Art Spiegelman pro The Complete Maus: A Survivor's Tale
- Benjamin Alire Sáenz za Kalendář prachu
- Donna J. Haraway pro Simians, Kyborgové a ženy: Znovuobjevení přírody
- Fritjof Capra pro Patřící do vesmíru: Průzkumy na hranicích vědy a spirituality
- José Antonio Burciaga za nedokumentovanou lásku/Amor Indocumentado: osobní antologie poezie
- Keith Gilyard pro Voices of the Self: A Study of Language Competence
- Lucy Thompson za Pro indiány: Vzpomínky na Yurok ženu
- Norma Field for In the Realm of a Dying Emperor: Japan at Century's End
- Peter Bacho pro Cebu
- Peter Kalifornsky pro Dena'ina Legacy: K'tl'egh'i Sukdu: Sebrané spisy Petera Kalifornského
- Raymond Andrews pro Jessie a Ježíše a sestřenici Claire
- Sandra Scofield za Beyond Deserving
- Sheila Hamanaka pro Journey
- Stephen R. Fox za neznámou internaci: Orální historie relokace italských Američanů během druhé světové války
- Steven R. Carter pro Hansberryho drama: Závazek uprostřed složitosti,
- Verlyn Klinkenborg pro The Last Fine Time
- William B. Branch , Amiri Baraka , August Wilson pro Black Thunder: Antologie afroamerického dramatu
1993
- Asake Bomani , Belvie Rooks for Paris Connections: African American Artists in Paris
- Christopher Mogil , Peter Woodrow pro We Gave Away a Fortune
- Cornel West za prorocké myšlení v postmoderní době
- Denise Giardina za neklidnou Zemi
- Diane Glancy za získání dechu
- Eugene B. Redmond pro The Eye in the Ceiling
- Francisco X. Alarcón pro hadí básně
- Gerald Graff pro Beyond the Culture Wars: How Teaching the Conflicts can Revitalize American Education
- Jack Beatty pro The Rascal King: The Life and Times of James Michael Curley
- Leroy V. Quintana pro historii domova
- Katherine Peter pro Neets'aii Gwiindaii: Život v zemi Chandalar
- Nelson George za povznášení hry: Černí muži a basketbal
- Ninotchka Rosca za román Dvakrát požehnaný
1994
- Giose Rimanelli za Benedettu v Guysterlandu
- Eric Drooker pro Flood!: Román v obrazech
- Graciela Limón za Hledání Bernabe
- Gregory J. Reed pro ekonomické posílení prostřednictvím církve
- Janet Campbell Hale pro Bloodlines: Odyssey domorodé dcery
- Jill Nelson za dobrovolnické otroctví: Moje autentická černošská zkušenost
- Lawson Fusao Inada pro legendy z tábora
- Nicole Blackman pro Aloud: Hlasy z kavárny Nuyorican Poets
- Paul Gilroy pro The Black Atlantic: Modernity and Double-Consciousness
- Ronald Takaki pro jiné zrcadlo: Historie multikulturní Ameriky
- Rose L. Glickman pro Dcery feministek
- Tino Villanueva za scénu z filmu OBROV
- Virginia L. Kroll pro Wood-Hoopoe Willie
1995
- Abraham Rodriguez pro román Spidertown
- Herb Boyd , Robert L. Allen pro Brotherman: Odysea černochů v Americe - antologie
- Denise Chavez za Tvář anděla
- John Egerton pro Mluvte nyní proti dnešku: Generace před hnutím za občanská práva na jihu
- John Ross za povstání z kořenů: Indické povstání v Chiapas
- Thomas Avena pro doživotí: spisovatelé, umělci a AIDS
- Linda Raymond za román Rocking the Babies
- Li-Young Lee pro The Winged Seed: A Remembrance
- Marianna De Marco Torgovnick za Crossing Ocean Parkway
- Marnie Mueller pro Zelené ohně: Útok na Eden: Román ekvádorského deštného pralesa
- Peter Quinn pro Banished Children of Eve, román z občanské války v New Yorku
- Sandra Martz za I Be Becoming the Woman I Wanted
- Gordon Henry Jr. pro The Light People
- Tricia Rose pro Black Noise: Rapová hudba a černá kultura v současné Americe
1996
- Achát Nesaule pro ženu v jantaru : Léčba traumatu války a exilu
- Arthur Sze za souostroví
- Chang-Rae Lee za rodilého mluvčího
- Chitra Banerjee Divakaruni za dohodnuté manželství
- EJ Miller Laino pro Girl Hurt
- Glenn C. Loury po jednom od Inside Out: Rasa a odpovědnost v Americe
- James W. Loewen pro Lies My Teacher Told Me: Everything Your American Historybookbook Got Wrong
- Joe Sacco , Edward řekl pro Palestinu
- Kimiko Hahn za Nesnesitelné srdce
- Maria Espinosa za touhu
- Robert Viscusi za Astorii
- Sherman Alexie za rezervaci Blues
- Ron Sakolsky, Fred Weihan Ho za Sounding Off !: Hudba jako odpor / povstání / revoluce
- Stephanie Cowell za lékař Londýna: Druhá část trilogie sedmnáctého století Nicholase Cooka
- William H. Gass pro Tunel
1997
- Alurista pro Et Tu ... Raza
- Derrick Bell pro gospelové sbory: žalmy o přežití v cizí zemi zvané domov
- Dorothy Barresi pro The Post-Rapture Diner
- Guillermo Gómez-Peña pro The New World Border: Proroctví, básně a Loqueras pro konec století
- Louis Owens pro Nightland
- Martín Espada pro Imagine the Angels of Bread: Poems
- Montserrat Fontes for Dreams of the Centaur , román
- Noel Ignatiev pro Race Traitor
- Shirley Geok-lin Lim pro Mezi tvářemi bílého měsíce: Asijsko-americká vzpomínka na vlast
- Sunaina Maira pro Contours of the Heart: South Asians Map North America
- Thulani Davis za Tvůrce svatých
- Tom De Haven pro Derby Dugan's Depression Funnies , román
- William M. Banks for Black Intellectuals: Race and Responsibility in American Life
- Brenda Knight pro ženy generace tlukotu: Spisovatelé, umělci a múz v srdci revoluce
1998
- Allison Adelle Hedge Coke pro Dog Road Woman
- Angela Y. Davis za bluesové dědictví a černý feminismus: Gertrude „Ma“ Rainey, Bessie Smith a Billie Holiday
- Brenda Marie Osbey pro všechny svaté: Nové a vybrané básně
- Don DeLillo pro Podsvětí
- Jim Barnes pro On Native Ground: Memoirs and Impressions
- John A. Williams pro Safari West: Básně
- Nancy Rawles pro lásku jako Gumbo
- Nora Okja Keller pro Comfort Woman
- Sandra Benitez za román Bitter Grounds
- Scott DeVeaux za zrození Bebopa: Sociální a hudební historie
- Thomas Lynch pro The Undertaking: Life Studies from the Dismal Trade
1999
- Alice McDermott za Charming Billy
- Anna Linzer za Ghost Dancing
- Brian Ward pro reakci Just My Soul: Rhythm and Blues, Black Consciousness, and Race Relations
- Chiori Santiago pro Home to Medicine Mountain
- E. Donald Two-Rivers for Survivor's Medicine: Short Stories
- Edwidge Danticat pro Farming of Bones
- Judith Roche , Meg McHutchison pro First Fish, First People: Salmon Tales of the North Pacific Rim
- Gioia Timpanelli pro Někdy duše: Dva romány ze Sicílie
- Gloria Naylor za román Muži z Brewster Place
- James D. Houston za Poslední ráj
- Jerry Lipka , Gerald V. Mohatt , skupina Ciulistet pro transformaci kultury škol: Ano, eskymácké příklady
- Trey Ellis pro Right Here, Right Now
- Josip Novakovich za spásu a jiné katastrofy
- Lauro Flores za Plovoucí pohraničí: Dvacet pět let americké hispánské literatury
- Luís Alberto Urrea pro Nobody's Son: Notes from an American Life
- Nelson George pro Hip Hop America: Hip Hop a formování černé generace X
- Speer Morgan pro The Freshour Cylinders
- Gary Gach za jakou knihu!?: Buddhovy básně od beatu po hiphop
- Chiori Santiago , autorka, Judith Lowryová , ilustrátorka, Domov lékařské hory
2000 až 2009
- 2000
- Esther G. Belin pro Z břicha mé krásy
- Allan J. Ryan pro The Trickster Shift: Humor and Irony in Contemporary Native Art
- Andrés Montoya pro The Ice Worker Sings and Other Poems
- Camille Peri , Kate Moses pro matky, které myslí: Příběhy skutečného rodičovství
- David AJ Richards pro Italian American: Rasalizace etnické identity
- David Toop pro Exotiku
- Elva Trevino Hart pro Barefoot Heart: Stories of a Migrant Child
- Emil Guillermo pro Amok: Eseje z asijské americké perspektivy; S úvodem od Ishmaela Reeda
- Frank Chin pro The Chinaman Pacific & Frisco RR Co.
- Helen Thomas pro Front Row v Bílém domě: Můj život a časy
- Janisse Ray pro ekologii dětství Cracker
- John Russell Rickford , Russell John Rickford pro Spoken Soul: The Story of Black English
- Leroy TeCube za Rok v Nam: příběh indiánského vojáka
- Lois-Ann Yamanaka pro hlavy od Harryho
- Michael Lally za to není nostalgie: poezie a próza
- Michael Patrick MacDonald pro All Souls: Rodinný příběh ze Southie
- Rahna Reiko Rizzuto za román Proč nás opustila
- Robert Creeley za Sebrané básně Roberta Creeleye, 1975–2005
- Redaktor/Vydavatel: Ronald Sukenick
- Jack E. White , žurnalistika
- Frank Chin , celoživotní dílo
- Robert Creeley , celoživotní dílo
- 2001
- Amanda J. Cobb za poslech příběhů našich babiček: The Bloomfield Academy for Chickasaw Women, 1852–1949
- Andrea Dworkin pro Scapegoat: Židé, Izrael a osvobození žen
- Carolyne Wright pro Seasons of Mangoes a Brainfire
- Chalmers Johnson pro Blowback, druhé vydání: Náklady a důsledky amerického impéria
- Registrace Cheri pro Packinghouse Daughter: A Memoir
- Chris Ware pro Jimmy Corrigan: Nejchytřejší dítě na Zemi
- Diana Garcia za Když byl život pracovním táborem
- Elizabeth Nunez za pohmožděný ibišek
- Janet McAdams za Ostrov ztracených zavazadel
- Philip Whalen za přesčasy: Vybrané básně
- Russell Leong pro Phoenix Eyes a další příběhy
- Sandra M. Gilbert za Líbání chleba: Nové a vybrané básně, 1969–1999
- Ted Joans za výchovu
- Tillie Olsen za Silence
- William S. Penn za Killing Time With Strangers
- Malcolm Margolin , redaktor
- Ted Joans , celoživotní dílo
- Tillie Olsen , celoživotní dílo
- Celoživotní dílo Philipa Whalena
- 2002
- Aaron A. Abeyta , Colcha
- Susanne Antonetta , The Body Toxic: An Environmental Memoir
- Rilla Askew , Požár v Beulahu
- Tananarive Due , The Living Blood
- Gloria Frym , bezdomovec doma
- Dana Gioia , Výslechy v poledne
- LeAnne Howe , Shell Shaker
- Alex Kuo , Rtěnka a jiné příběhy
- Michael N.Nagler , neexistuje jiný způsob? Hledání nenásilné budoucnosti
- Donald Phelps , Čtení Funnies: Pohled na skvělé karikaturisty v celé první polovině 20. století
- Al Young , The Sound of Dreams Remembered: Poems, 1990–2000
- Jessel Miller , Andělé na vinicích
- Lerone Bennett , celoživotní dílo
- Jack Hirschman , celoživotní dílo
- 2003
- Kevin Baker , Paradise Alley
- Earra Debra Straka , červená Perma
- Daniel Ellsberg , Secrets: A Memoir of Vietnam and the Pentagon Papers
- Rick Heide , ed., Pod pátým sluncem: Latino literatura z Kalifornie
- Igor Krupnik , Willis Walunga , Vera Metcalf a Lars Krutak , eds, Akuzilleput Igaqullghet, Naše slova daná na papír: Sourcebook na ostrově St. Lawrence Island Yupik Heritage and History
- Alejandro Murguía , This War Called Love: Nine Stories
- Jack Newfield , The Full Rudy: Muž, mýtus, mánie
- Joseph Papaleo , italské příběhy
- Eric Porter , co je tato věc zvaná jazz?: Afroameričtí hudebníci jako umělci, kritici a aktivisté
- Jewell Parker Rhodes , Douglassovy ženy , román
- Rachel Simon , Jízda autobusem s mojí sestrou: Pravá životní cesta
- Velma Wallis , Raising Yourses: A Gwich'in Coming of Age Story od řeky Yukon
- Max Rodriguez , QBR: The Black Book Review
- 2004
- Diana Abu-Jaber , Crescent , román
- David Cole , Nepřátelští vetřelci: Dvojí standardy a ústavní svobody ve válce proti terorismu
- Charisse Jones a Kumea Shorter-Gooden , Shifting: The Double Lives of Black Women in America
- Kristin Hunter Lattany , Breaking Away
- A. Robert Lee, Multikulturní americká literatura: Srovnávací černá, domorodá, latino/a a asijská americká fikce
- Diane Sher Lutovich , Co jsem ukradl
- Ruth Ozeki , celé stvoření
- Renato Rosaldo , Modlitba k pavoučí ženě / Rezo a la Mujer Arana
- Scott Saul , Freedom Is, Freedom Ain't: Jazz and the Making of the Sixties
- Michael Walsh , i všech svatých
- 2005
- Bernard W. Bell , Současný afroamerický román: Jeho lidové kořeny a moderní literární větve
- Cecelie Berry , Rise Up Singing: Černé spisovatelky o mateřství
- Jeff Chang , Can't Stop W’t Stop: A History of the Hip-Hop Generation
- Julie Chibbaro , Vykoupení
- Richard A. Clarke , Proti všem nepřátelům: Uvnitř americké války proti teroru
- Alisha S.Drabek a Karen R. Adams , Červený cedr z Afognaku
- Ralph M. Flores , Kůň v kuchyni: Příběhy mexicko-americké rodiny
- Hiroshi Kashiwagi , Plavání v Americe: Monografie a vybrané spisy
- Robert F. Kennedy, Jr. , Zločiny proti přírodě: Jak George W. Bush a jeho firemní kamarádi drancují zemi a ubírají naši demokracii
- Don Lee , Země původu , román
- Lamont B. Steptoe , dlouhý film stínů
- Don West , No Lonesome Road: Selected Prose and Poems , eds Jeff Biggers and George Brosi
- Žurnalistika: Bill Berkowitz
- 2006
- MacKenzie Bezos , Testování Luthera Albrighta , román
- Matt Briggs , Zastřelte Buffala
- David P. Diaz , The White Tortilla: Reflections of a Second-Generation Mexican-American
- Darryl Dickson-Carr , The Columbia Guide to Contemporary African American Fiction
- Thomas Ferraro , Feeling Italian: The Art of Ethnicity in America
- Tim Z. Hernandez , daň z kůže
- Josh Kun , Audiotopia: Hudba, rasa a Amerika
- P. Lewis , Nate
- Peter Metcalfe , Gumboot Determination: The Story of the Southeast Aljaška Regional Health Consortium
- Kevin J. Mullen , Nejtvrdší gang ve městě: Policejní příběhy ze starého San Franciska
- Doris Seale a Beverly Slapin, eds., A Broken Flute: The Native Experience in Books for Children
- Matthew Shenoda , někde jinde
- Carlton T. Spiller , Scalding Heart
- Chris Hamilton-Emery , redaktor
- Jay Wright , celoživotní dílo
- 2007
- Daniel Cassidy , How the Irish Invented Slang: The Secret Language of the Crossroads
- Michael Eric Dyson , Come Hell or High Water: Hurricane Katrina and the Color of Disaster
- Rigoberto González , Butterfly Boy: Memories of a Chicano Mariposa
- Reyna Grande , Přes sto hor , román
- Ernestine Hayes , Blonde Indian: An Aljaška Native Memoir
- Patricia Klindienst , Země zná mé jméno: Jídlo, kultura a udržitelnost v zahradách etnických Američanů
- Gary Panter , Jimbo's Inferno
- Jeffrey FL Partridge , Beyond Literary Chinatown
- Judith Roche , Moudrost těla
- Kali Vanbaale , Prostor mezi
- 2008
- Moustafa Bayoumi , Jaký je to pocit být mladý a arabský v Americe
- Douglas A. Blackmon , Otroctví jiným jménem: Obnova černých Američanů z občanské války do druhé světové války
- Jonathan Curiel , Al 'America: Travels Through America's Arab and Islamic Roots
- Nora Marks Dauenhauer , Richard Dauenhauer a Lydia T. Black . Anóoshi Lingít Aaní Ká . Rusové v Tlingitské Americe: Bitvy na Sitce, 1802 a 1804
- Maria Mazziotti Gillan , Vše, co leží mezi námi
- Nikki Giovanni , Sebraná poezie Nikki Giovanni: 1968–1998
- CS Giscombe , Prairie Style
- Angela Jackson , Where I Must Go , román
- L. Luis Lopez , každý měsíc zpívám
- Tom Lutz , Doing Nothing: History of Loafers, Loungers, Slackers, and Bums in America
- Fae Myenne Ng , Steer Toward Rock
- Yuko Taniguchi , Oceán ve skříni
- Lorenzo Thomas , Don't Deny My Name: Words and Music and the Black Intellectual Tradition , ed. Aldon Lynn Nielsen
- Frank B. Wilderson III , Incognegro: Monografie exilu a apartheidu
- JJ Phillips , celoživotní dílo
- 2009
- Houston A. Baker, Jr. , Zrada: Jak se černí intelektuálové vzdali ideálů občanské doby
- Danit Brown , požádejte o kabriolet
- Jericho Brown , prosím
- José Antonio Burciaga , The Last Supper of Chicano Heroes: Selected Works of José Antonio Burciaga , eds Mimi R. Gladstein and Daniel Chacón
- Claire Hope Cummings , Nejistá rizika: Genetické inženýrství a budoucnost semen
- Stella Pope Duarte , If I Die in Juarez
- Linda Gregg , All of It Singing: Nové a vybrané básně
- Suheir Hammad , lámání básní
- Richard Holmes , The Age of Wonder
- George E. Lewis , Síla silnější než sám: AACM a americká experimentální hudba
- Patricia Santana , Ghosts of El Grullo
- Jack Spicer , Můj slovník mi to udělal: Shromážděná poezie Jacka Spicera , ed. Peter Gizzi a Kevin Killian
- Miguel Algarín , celoživotní dílo
2010 až 2019
- 2010
- Amiri Baraka , Kopání: Afroamerická duše americké klasické hudby
- Sherwin Bitsui , Flood Song
- Nancy Carnevale , nový jazyk, nový svět: italští přistěhovalci ve Spojených státech, 1890–1945
- Dave Eggers , Zeitoun
- Sesshu Foster , Světový míčový notebook
- Stephen D. Gutierrez , Živě z Fresno y Los
- Victor Lavalle , Velký stroj
- François Mandeville , This Is What Say , přeložil Ron Scollon z Chipewyan
- Bich Minh Nguyen , krátké dívky
- Franklin Rosemont a Robin DG Kelley , eds., Black, Brown, and Beige: Surrealist Writings from Africa and the Diaspora
- Jerome Rothenberg a Jeffrey C. Robinson , eds., Poems for the Millennium: Volume Three: The University of California Book of Romantic and Postromantic Poetry
- Kathryn Waddell Takara , Pacific Raven: Hawai`i Poems
- Pamela Uschuk , Bláznivá láska: Nové básně
- Katha Politt , celoživotní dílo
- Quincy Troupe , celoživotní dílo
- 2011
- Keith Gilyard , John Oliver Killens
- Akbar Ahmed , Journey Into America: The Challenge of Islam
- Camille Dungy , Sát na dřeni
- Karen Tei Yamashita , I Hotel
- William W. Cook a James Tatum, afroameričtí spisovatelé a klasická tradice
- Gerald Vizenor , Pláště bílé Země
- Eric Gansworth , Extra Indiáni
- Ivan Argüelles , Smrt Stalina
- Geoffrey Alan Argent , ed., The Complete Plays of Jean Racine : Volume 1: The Fratricides , přeložil Argent z francouzštiny
- Neela Vaswani , dala jsi mi zemi
- Sasha Pimentel Chacón , vnitřnosti spolkla
- Miriam Jiménez Román a Juan Flores , eds., The Afro-Latin@ Reader: History of Culture in the United States
- Carmen Giménez Smith , Bring Down the Little Birds
- Luis Valdez , celoživotní dílo
- John A. Williams , celoživotní dílo
- 2012
- Annia Ciezadlo , Den medu: Monografie jídla, lásky a války
- Arlene Kim , co jsi udělal našim uším, aby nás slyšela ozvěny?
- Ed Bok Lee , Whorled
- Adilifu Nama , Super Black: americká popkultura a černí superhrdinové
- Rob Nixon , Pomalé násilí a ekologie chudých
- Shann Ray , americký mužský
- Alice Rearden , překladatelka; Ann Fienup-Riordan , ed., Qaluyaarmiuni Nunamtenek Qanemciput: Naše příběhy na ostrově Nelson
- Touré , kdo se bojí počernoty? Co to znamená být nyní černý
- Amy Waldman , Podání
- Mary Winegarden , sestra překladatele
- Kevin Young , Ardency: Chronicle of the Amistad Rebels
- Eugene B. Redmond , celoživotní dílo
- 2013
- Will Alexander , Zpívání v magnetickém kopytě: Eseje, próza, texty, rozhovory a přednáška , Essay Press
- Jacob M. Appel , Muž, který by se nepostavil , Cargo
- Philip P. Choy , San Francisco Chinatown: Průvodce po jeho historii a architektuře , City Lights
- Amanda Coplin , The Orchardist , Harper Collins
- Natalie Diaz , Když byl můj bratr aztécký , Copper Canyon Press
- Louise Erdrich , The Round House , Harper Collins
- Alan Gilbert (americký akademik) , Black Patriots and Loyalists: Fighting for Emancipation in the War for Independence , University of Chicago
- Judy Grahn , Jednoduchá revoluce: Výroba aktivistického básníka , teta Lute Books
- Joy Harjo , Crazy Brave: A Memoir , WW Norton & Co.
- Demetria Martinez , The Block Captain's Daughter , University of Oklahoma Press
- Daniel Abdal-Hayy Moore , Blood Songs , The Ecstatic Exchange
- DG Nanouk Okpik , Corpse Whale , University of Arizona Press
- Seth Rosenfeld , Subversives: The FBI's War On Student Radical and Reagan's Rise to Power , Farrar, Straus & Giroux
- Christopher B.Teuton , Cherokee Stories of the Turtle Island Liar's Club , University of North Carolina
- Lew Welch , Ring of Bone: Sebrané básně , City Lights
- Ivan Argüelles , celoživotní dílo
- Greil Marcus , celoživotní dílo
- Floyd Salas , celoživotní dílo
- 2014
- Andrew Bacevich , Porušení důvěry: Jak Američané zklamali své vojáky a svoji zemi , metropolitní knihy
- Joshua Bloom a Waldo E. Martin, Jr. , Black Against Empire; Historie a politika strany Black Panther , University of California Press
- Juan Delgado (poezie) a Thomas McGovern (fotografie), vitální funkce , Heyday Books
- Alex Espinoza , Pět aktů Diega Leóna , Random House
- Jonathan Scott Holloway , Jim Crow Wisdom: Paměť a identita v černé Americe od roku 1940 , University of North Carolina Press
- Joan Naviyuk Kane , Hyperboreal , University of Pittsburgh Press
- Jamajka Kincaid , Viz nyní tedy , Farrar, Straus a Giroux
- Tanya Olson , Boyishly , YesYes Books
- Sterling D. Plumpp , domácí/baskytara , tisk třetího světa
- Emily Raboteau , Searching for Sion: The Quest for Home in the African Diaspora , Atlantic Monthly Press
- Jerome Rothenberg s Heriberto Yepez , Eye of Witness: A Jerome Rothenberg Reader , Commonwealth Books
- Nick Turse , Zabijte cokoli , co se hýbe : Skutečná americká válka ve Vietnamu , Metropolitan Books
- Margaret Wrinkle , Wash , Atlantic Monthly Press
- Koon Woon , Water Chasing Water , Kaya Press
- Armond White , cena proti cenzuře
- Michael Parenti , celoživotní dílo
- 2015
- Hisham Aidi , Rebel Music: Race, Empire, and the New Muslim Youth Culture (Vintage)
- Arlene Biala , její pokyvující ruce (Word Poetry)
- Arthur Dong , Zakázané město, USA: Čínské americké noční kluby, 1936-1970 (DeepFocus Productions)
- Roxanne Dunbar-Ortiz , Historie domorodých národů ve Spojených státech (Beacon Press)
- Peter J. Harris , The Black Man of Happiness (Black Man of Happiness Project)
- Marlon James , Stručná historie sedmi zabití (Riverhead Books)
- Naomi Klein , To všechno mění: kapitalismus vs. klima (Simon & Schuster)
- Laila Lalami , účet Moorova (Pantheon)
- Manuel Luis Martinez , Los Duros (Floricanto Press)
- Craig Santos Perez , z neregistrovaného území [guma '] (Omnidawn)
- Carlos Santana s Ashley Kahn a Hal Miller, The Universal Tone: Bringing My Story to Light (Little, Brown and Company)
- Ira Sukrungruang , buddhista Southside (University of Tampa Press)
- Astra Taylor , The People's Platform: Takeing Back Power and Culture in the Digital Age (Henry Holt)
- Anne Waldman , celoživotní dílo
2016
- Laura Da ' , přítoky (University of Arizona)
- Susan Muaddi Darraj , Curious Land: Stories from Home (University of Massachusetts)
- Deepa Iyer , Příliš zpíváme Ameriku: Jihoasijští, arabští, muslimští a sikhští imigranti utvářejí naši multikulturní budoucnost (The New Press)
- Mat Johnson , Loving Day (Spiegel & Grau)
- John Keene , Counterarratives (New Directions)
- William J. Maxwell , FB Eyes: How a J. Edgar Hoover's Ghostreaders Framed African American Literature (Princeton University)
- Lauret Savoy , Trace: Memory, History, Race, and the American Landscape (Counterpoint)
- Ned Sublette a Constance Sublette , The American Slave Coast: History of the Slave-Breeding Industry (Lawrence Hill Books)
- Jesús Salvador Treviño , Návrat do Arroyo Grande (Arte Público)
- Nick Turse , Tomorrow's Battlefield: US Proxy Wars and Secret Ops in Africa (Haymarket Books)
- Ray Young Bear , Manifestation Wolverine: The Collected Poetry of Ray Young Bear (Open Road Integrated Media)
- Louise Meriwether , celoživotní dílo
- Lyra Monteiro a Nancy Isenberg , Walter & Lillian Lowenfels Criticism Award
- Chiitaanibah Johnson , Cena Andrew Hope
2017
- Rabia Chaudry Adnan's Story: The Search for Truth and Justice After Serial (St. Martin's Press)
- Flores A. Forbes Invisible Men: Contemporary Slave Narrative in the Era of Mass Incarceration (Skyhorse Publishing)
- Yaa Gyasi Homegoing (Knopf)
- Holly Hughes Passings (Expedition Press)
- Randa Jarrar Him, Me, Muhammad Ali (Sarabande Books)
- Bernice L. McFadden Kniha Harlan (Akashic Books)
- Brian D. McInnes Sounding Thunder: The Stories of Francis Pegahmagabow (Michigan State University Press)
- Patrick Phillips Blood at the Root: A Racial Cleansing in America (WW Norton & Company)
- Vaughn Rasberry Race and the Totalitarian Century: Geopolitics in the Black Literary Imagination (Harvard University Press)
- Marc Anthony Richardson Rok krysy (Fiktivní kolektivní dvojka)
- Shawna Yang Ryan Green Island (Knopf)
- Ruth Sergel Uvidíme se v ulicích: umění, akce a vzpomínka na tovární požár Triangle Shirtwaist (University of Iowa Press)
- Solmaz Sharif Look (Graywolf Press)
- Paměťová pěna Adama Soldofského (Disorder Press)
- Alfredo Véa Mexický Flyboy (University of Oklahoma Press)
- Dean Wong Seeing the Light: Four Decade in Chinatown (Chin Music Press)
- Nancy Mercado za celoživotní zásluhy
- Cena editora/vydavatele Ammiel Alcalay : Lost & Found: The CUNY Poetics Document Initiative
2018
- Thi Bui To nejlepší, co jsme mohli udělat: Ilustrovaná monografie ( Harry N. Abrams )
- Rachelle Cruz Boží vůle pro příšery (knihy Inlandia)
- Tommy Curry The Man-Not: Race, Class, Genre, and the Dilemmas of Black Manhood ( Temple University Press )
- Tongo Eisen-Martin Heaven Is All Goodbyes ( City Lights )
- Dana Naone Hall Life of the Land: Artikulace domorodého spisovatele ( University of Hawaii )
- Kelly Lytle Hernández City of Inught: Conquest, Rebellion, and the Rise of Human Caging v Los Angeles, 1771-1965 ( University of North Carolina )
- Victor Lavalle The Changeling: A Novel ( Spiegel & Grau )
- Bojan Louis Currents ( BkMk Press )
- Valeria Luiselli Řekni mi, jak to končí: Esej ve čtyřiceti otázkách ( Coffee House Press )
- Cathryn Josefina Merla-Watson a BV Olguín Altermundos Latin@ Spekulativní literatura, film a populární kultura ( UCLA Chicano Studies Research Center Press )
- Tiya Miles Dawn of Detroit: Kronika otroctví a svobody ve městě úžiny ( The New Press )
- Přírodní báseň Tommy Pico ( knihy Plechový dům )
- Rena Priest Patriarchy Blues (MoonPath Press)
- Joseph Rios Shadowboxing: básně a předstírání identity (Omnidawn)
- Sunaura Taylor Beasts of Burden: Animal and Disability Liberation ( The New Press )
- Sequoyah Hádej celoživotní úspěch
- Kellie Jones jižně od Pica: Afroameričtí umělci v Los Angeles v 60. a 70. letech ( Duke University Press ): Cena kritiky Waltera a Lillian Lowenfelsových
- Cena redaktora/vydavatele Charlese F. Harrise
- Cena Roba Rogerse za anti-cenzuru
- Heroes Are Gang Leaders Oral Literature Award
2019
- Frank Abe , Greg Robinson a Floyd Cheung John Okada: Život a nově objevené dílo autora No-No Boy ( University of Washington Press )
- May-lee Chai Užitečné fráze pro imigranty: Příběhy (Blair)
- Louise DeSalvo Dům raných bolestí: Monografie v esejích ( Fordham University Press )
- Heid E. Erdrich Noví básníci původních národů ( Graywolf Press )
- Ángel García Teeth Never Sleep: Poems ( University of Arkansas Press )
- Tommy Orange There There ( Knopf )
- Halifu Osumare Dancing in Blackness: A Memoir ( University Press of Florida )
- Christopher Patton Unlikeness Is Us: Fourteen from the Exeter Book ( Gaspereau Press )
- Mark Sarvas Memento Park: Novel ( Farrar, Straus a Giroux )
- Jeffrey C. Stewart The New Negro: The Life of Alain Locke ( Oxford University Press )
- William T. Vollmann Carbon Ideologies: Volume I, No Immediate Danger, Volume II, No Good Alternative (Viking Press | Viking)
- G. Willow Wilson a Nico Leon, paní Marvel Vol. 9: Teenage Wasteland ( Marvel Comics )
- Cena Nathana Hare za celoživotní zásluhy
- Cenu editora/vydavatele Výzkumného centra UCLA Chicano
- Cena za ústní literaturu Moor Mother
2020 předložit
2020
- Reginald Dwayne Betts , Felon: Poems (WW Norton)
- Sara Borjas , Srdce jako okno, Ústa jako útes (Noemi Press)
- Neeli Cherkovski , Raymond Foye, Tate Swindell, redaktoři, Sebrané básně Boba Kaufmana (City Lights)
- Staceyann Chin , Crossfire: Litanie o přežití (Haymarket)
- Kali Fajardo-Anstine , Sabrina & Corina: Stories (Jeden svět)
- Tara Fickle, The Race Card: Od herních technologií po modelové menšiny (New York University Press)
- Erika Lee , Amerika pro Američany: Historie xenofobie ve Spojených státech (základní knihy)
- Yoko Ogawa , The Memory Police (Pantheon)
- Jake Skeets, Eyes Bottle Dark with a Mouthful of Flowers (Milkweed Editions)
- George Takei , Justin Eisinger, Steven Scott a Harmony Becker, Nazvali nás nepřítelem (Top Shelf Productions)
- Ocean Vuong , na Zemi jsme krátce nádherní (Penguin)
- De'Shawn Charles Winslow, ve West Mills (Bloomsbury Publishing)
- Albert Woodfox s Leslie George, Solitary: My Story of Transformation and Hope (Grove Press)
- Celoživotní dílo: Eleanor W. Traylor
- Cena redaktora: The Panopticon Review , Kofi Natambu, redaktor
- Cena vydavatele: Edice Commune, Jasper Bernes, Joshua Clover a Juliana Spahr, redaktoři
- Cena za ústní literaturu: Amalia Leticia Ortiz
- Walter & Lillian Lowenfels Criticism Award: Appalachian Reckoning: A Region responds to Hillbilly Elegy , edited by Anthony Harkins and Meredith McCarroll